Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Autobusowa pętla na Zatorzu będzie jak nowa. Zobacz, jak się zmieni

04.07.2016, 07:00:41 Rozmiar tekstu: A A A
Autobusowa pętla na Zatorzu będzie jak nowa. Zobacz, jak się zmieni
Fot. Ryszard Biel

W połowie lipca rozpocząć się powinna kompleksowa modernizacja pętli autobusowej przy ul. Łódzkiej oraz placu przed kościołem pw. Trójcy Świętej. Oprócz odnowy nawierzchni jezdni i chodników, miejsce to zyska około 20 nowych miejsc postojowych, zieleń oraz przeszkloną wiatę przystankową. Miasto wybrało już wykonawcę robót drogowych, którym będzie elbląska firma PHU Masters.

Od wielu lat Zatorzanie narzekali na stan pętli i placu przy skrzyżowaniu ulic Kieleckiej i Łódzkiej. Znajdująca się w tym miejscu jezdnia asfaltowa jest w złym stanie technicznym. Występują na niej liczne spękania, wyboje oraz ubytki powierzchniowe. W obrębie pętli brakuje jednoznacznych spadków podłużnych i poprzecznych, co po opadach deszczu powoduje liczne zastoiska wody. Brakuje tu także odpowiedniego wyznaczenia stanowisk postojowych.

Do połowy września obraz tego miejsca zmienić ma się diametralnie. Miasto jeszcze w lipcu przystąpi do modernizacji placu przystankowego przy ul. Łódzkiej, miejsc postojowych przed kościołem oraz chodnika ul. Kieleckiej. Projekt zakłada kompleksową odnowę nawierzchni pętli autobusowej, poprzez jej odwodnienie (budowa wpustów deszczowych i wykonanie przykanalików) oraz ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej (wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej). Na środku pętli wyznaczonych zostanie 8 miejsc parkingowych z brukowej kostki betonowej. Zmieni się także teren przed samym kościołem, gdzie powstanie 13 stanowisk postojowych wraz z prowadzącą do nich drogą manewrową z brukowej kostki betonowej. Zmodernizowany zostanie również istniejący przy pętli chodnik (wykonany zostanie z polbruku). Przystanek na pętli wyposażony zostanie w nową, trzysegmentową, przeszkloną wiatę. Teren przy skrzyżowaniu Łódzkiej i Kieleckiej zyska także nową zieleń. W miejscu tym zaprojektowano dwa klomby, dwa zieleńce w środku pętli oraz zieleniec wzdłuż ogrodzenia kościoła (zasadzone zostaną klon kulisty oraz irga pozioma).

Magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg na wykonanie powyższego zakresu prac. Na postępowanie wpłynęły dwie oferty, z których najkorzystniejszą złożyła firma PHU Masters z Elbląga. Miasto na realizację prac było w stanie wydać nieco ponad 300 tys. zł. Elbląska firma zaoferowała, że wykona inwestycję za 235 tys. 250 zł. Podpisanie umowy między Urzędem Miejskim a przedsiębiorcą ma nastąpić w poniedziałek, 4 lipca. Na zakończenie wszystkich robót wykonawca będzie miał 70 dni od daty przekazania terenu budowy. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w połowie lipca.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Miksa Duży
  Poniedziałek, 04.07

  ...a wszystko i rozpoczęło się dzięki byłemu prezydentowi Nowaczykowi i byłemu proboszczowi Zbyszkowi, no ale przyszli inteligenci roszczeniowcy w 2013 roku wraz z idiotą starcem i wszystko sie przesunęło o kilka l;at! Panie Prezydencie Wróblewski BRAWO!

 2. 2
  +5
  ~ Kierowca autobusu
  Poniedziałek, 04.07

  Pętla na której brakuje ubikacji dla kierowców czyli dalej kierowcy mają szczęść pod oknami ludzi ?.

 3. 3
  +1
  ~ Kierownikz13
  Poniedziałek, 04.07

  Ciekawe jak ustawia wiatę czy będzie stała zaraz przy zatoczce i autobusem nie będzie można podjechać do kraweznika w obawie o lusterka I daszek wiaty.

 4. 4
  0
  ~ pierre
  Poniedziałek, 04.07

  petla super,ze oswietlona.Jest miejsce w Elblagu przez ktore wieczorem strach przejsc.Park przy ul. Rycerskiej,ciemno jak w piekle.Czy czekamy az stanie sie tragedia.Pijaczki,menele obsiaduja wieczorami,noca park urzadzajac libacje pod chmurka.Czy nikt tego nie widzi?

 5. 5
  +12
  ~ urszula
  Poniedziałek, 04.07

  Zamiast mapy geodezyjnej ,nieczytelnej dla przeciętnego obywatela,powinna znależć się wizualizacja tego miejsca. Jestem ciekawa i nie tylko ja ,jak ma wyglądać to miejsce po przebudowie. Na przyszłość ,zamiast mapek ,wizualizacje np.: ronda,placu zabaw,wiaduktu itd. Artykuły powinny być czytelne dla każdego. To taka uwaga z mojej strony.

 6. 6
  0
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 05.07

  To będzie wszystko w jednym i kwiatki i miejsca postojowe i pętla autobusowa i co jeszcze , a koncu nic nie będzie . powiedzą . brak funduszy na ten rok

 7. 7
  0
  ~ stryjek998
  Środa, 06.07

  A co z pelą przy ul Skrzydlatej ( przed Geodezją ) ,czy trzeba czekać aż autobusy połamią sobie resory ,nie wspominając o oświetleniu tego miejsca .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.