Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Głosowało na nią ponad 3 tys. osób. Czy budowa hali namiotowej na Zatorzu jest zagrożona?

09.05.2016, 07:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Głosowało na nią ponad 3 tys. osób. Czy budowa hali namiotowej na Zatorzu jest zagrożona?
Fot. Ryszard Biel

W zeszłorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego na rok 2016, inwestycja ta cieszyła się największą popularnością wśród elblążan. Za jej realizacją było prawie 3200 osób. Mowa o  budowie sportowej hali namiotowej przy Gimnazjum nr 7 na ul. Lotniczej. Mimo iż w tym roku środki na jej wykonanie zostały zabezpieczone w budżecie Miasta, do tej pory nie wiadomo czy projekt ten doczeka się realizacji. Zdaniem urzędników kwota 480 tys. zł, jaką przewidziano na ten cel, może nie wystarczyć na budowę obiektu.

Przypomnijmy, że wniosek dotyczący budowy hali namiotowej na terenie zieleńca za Gimnazjum nr 7, zdobył najwięcej głosów wśród inicjatyw ogólnomiejskich w Budżecie Obywatelskim na rok 2016. Za realizacją pełnowymiarowej sali sportowej na Zatorzu było 3191 osób. Skąd taka inicjatywa?

W chwili obecnej młodzież ucząca się w Gimnazjum nr 7 na zajęcia wychowania fizycznego jest zmuszona chodzić do Centrum Sportowo - Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej, gdyż jako jedyna szkoła w Elblągu nie posiada sali gimnastycznej. Budowa powyższej hali pozwoli na wzrost aktywności i sprawności fizycznej młodzieży, jak również umożliwi prowadzenie na miejscu dodatkowych zajęć sportowych, także dla mieszkańców Zatorza. Taka hala mogłaby stać się pierwszym krokiem do stworzenia prawdziwego ośrodka sportowego na terenie naszej dzielnicy. Takie miejsce mogłoby tętnić aktywnością od rana do wieczora

- uzasadnia w swoim wniosku pomysłodawczyni projektu Bożena Lewandowska.

W złożonym przez elblążankę wniosku zaproponowano, by w zależności od posiadanych funduszy, inwestycję podzielić na dwie części. Pierwszą z nich mogłaby być budowa nawierzchni poliuretanowej, jako boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę i tenisa. Drugą natomiast zadaszenie boiska halą łukową z przykryciem namiotowym. Zaproponowano także, by powstałe boisko posiadało wymiary 20 x 40 m i powierzchnię 800 m2.

W 2015 r. koszt tej inwestycji miejscy urzędnicy oszacowali wstępnie na 480 tys. zł. Takie też środki zabezpieczono na ten cel w tegorocznym budżecie Elbląga. Teraz Magistrat twierdzi, że kwota ta może być za niska.

29 kwietnia doszło do spotkania Wiceprezydenta Janusza Nowaka oraz Departamentu Inwestycji z wnioskodawcami tej inwestycji. W związku z tym, że według naszych szacunków realizacja inwestycji w znaczny sposób przewyższy kwotę 480 tys. zł zaplanowaną na ten cel w ramach Budżetu Obywatelskiego, zaproponowaliśmy etapowanie tego zadania i wykonanie w tym roku płyty boiska z fundamentami pod przyszłe zadaszenie. Niestety rozwiązanie to nie spotkało się z aprobatą wnioskodawców, którzy twierdzą, że zgłosiły się do nich firmy, które zbudują halę namiotową w takiej kwocie. Departament Inwestycji w ciągu najbliższych dni skontaktuje się więc z tymi firmami i przeanalizuje ich propozycje. Wtedy też odbędzie się kolejne spotkanie z wnioskodawcami w celu ustalenia dalszego trybu działania

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

Na przyspieszenie procesu inwestycyjnego mocno liczy dyrekcja Gimnazjum przy ul. Lotniczej.

Na spotkaniu udostępniliśmy Urzędowi Miasta kontakt z firmą, która jest wykonawcą wielu podobnych inwestycji w Polsce. Czekamy na kolejne spotkanie, podobnie jak mieszkańcy dzielnicy Zatorze, którzy są bardzo zainteresowani tą inwestycją. Na razie nie ustalono jeszcze jego daty. Mamy nadzieje, że po nim rozpocznie się realizacja inwestycji

– przekazała nam Iwona Statek, dyrektor Gimnazjum nr 7.

Do tematu będziemy jeszcze wracać.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Dlaczego
  Poniedziałek, 09.05

  Na obiekty szkolne :hale sportowe dla Elbląga kasy nie ma .A dla olsztyna i mazur kasa pompowana w nowe hale jest.I to ile boisk i hal tam się buduje a ile zbudowali.To Elbląg musi wszystko budować z budżetu obywatelskiego -Dlaczego ???A może obecny Prezydent nie ma przebicia w olsztynie.

 2. 2
  +4
  ~ zamiast Orlików
  Poniedziałek, 09.05

  Zawsze twierdziłem , że taki hale powinny powstawać przy szkołach zamiast Orlików. Można na nich prowadzić zajęcia przez cały rok , bez względu na pogodę . Nawet jeśli nie mają ogrzewania . Ale przynajmniej jest tam sucho .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.