Piątek, 22.01.2021, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Pod koniec listopada zamkną wiadukt na wylocie z Elbląga na Malbork. Przez rok kierowców czeka objazd

02.11.2015, 11:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Pod koniec listopada zamkną wiadukt na wylocie z Elbląga na Malbork. Przez rok kierowców czeka objazd
W ostatnich dniach na szykowanym objeździe sfrezowano starą nawierzchnię (Fot. Adrian Sajko)

W drugiej połowie listopada kierowcy wyjeżdżający z Elbląga w kierunku Malborka, mogą spodziewać się na drodze nr 22 długotrwałych utrudnień w ruchu drogowym. Około 20 listopada wyłączony z ruchu zostanie wiadukt nad torami kolejowymi tuż przy granicy miasta. Obiekt zostanie rozebrany, a następnie od podstaw wybudowany na nowo. Na czas robót obowiązywać będzie objazd, który od strony Elbląga zacznie się za ul. Warszawską i włączy w odcinek drogi prowadzącej do Raczek Elbląskich.

Przypomnijmy, że znajdujący się tuż przy granicy naszego miasta wiadukt nad linią PKP, od dłuższego czasu jest poważnie uszkodzony. GDDKiA uznała, że nie opłaca się go remontować. Zapadła więc decyzja o jego rozbiórce i budowie nowego wiaduktu od podstaw. Taki zabieg na sprawić, że trwałość obiektu będzie znacznie dłuższa i wyniesie nawet 80 lat (zamiast 20 w przypadku remontu).

Oprócz rozbiórki istniejącego wiaduktu i budowy nowego o zespolonej, stalowożelbetowej konstrukcji przęseł, zakres robót obejmować będzie m.in. przebudowę dojazdów do wiaduktu, budowę kanalizacji deszczowej z przebudową urządzeń melioracyjnych oraz budowę objazdu. Nowy wiadukt o nośności klasy A, będzie miał taki sam przebieg jak stary, lecz zostanie poszerzony o jednostronny chodnik dla pieszych i rowerzystów.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm: Vistal Gdynia i Most z Sopotu. Trójmiejskie spółki zaoferowały, że zrealizują to zadanie za 19,5 mln zł. Do podpisania umowy z wykonawcą doszło 4 sierpnia w siedzibie oddziału GDDKiA w Olsztynie.

W pierwszej kolejności konsorcjum przystąpiło do budowy objazdu. Będzie on prowadził po śladzie dawnego przebiegu drogi krajowej nr 22 obok istniejącego wiaduktu. Na czas robót budowlanych, ruch pojazdów do 15 ton zostanie skierowany na były przejazd kolejowy, w pobliżu skrzyżowania z drogą powiatową w stronę Raczek Elbląskich (ciężarówki będą kierowane ul. Nowodworską na Nowy Dwór Gdański i drogą nr 55 na Malbork).

W związku z tym wykonawca pod koniec września przystąpił do remontu nawierzchni w ciągu tymczasowego objazdu. Zarośnięta droga została oczyszczona z ziemi, krzaków i wystających gałęzi drzew. W ostatnich dniach wykonano także frezowanie starej nawierzchni asfaltowej. W następnej kolejności ułożony zostanie nowy dywanik z masy bitumicznej. Równolegle rozpoczęto także budowę tymczasowego torowiska przejazdu kolejowego, oświetlenia i zasilań SSP dla przejazdu kolejowego kat. A (z rogatkami). W sąsiedztwie wiaduktu rozpoczęto także budowę zaplecza budowy.

Utrudnienia związane z objazdem, miały rozpocząć się pod koniec października. Wówczas też miała rozpocząć się rozbiórka starego wiaduktu, która prowadzona będzie metodami tradycyjnymi. Ze względu jednak na przeciągającą się procedurę związaną z uzgodnieniami nowej, tymczasowej organizacji ruchu, terminy te zostały przesunięte w czasie.

Zmiana organizacji ruchu w pobliżu wiaduktu związana z objazdem nastąpi ok. 20 listopada. Rozbiórka wiaduktu zacznie się 22-23 listopada. Obecnie trwają prace przy dostosowaniu przejazdu kolejowego do przeprowadzenia ruchu pojazdów osobowych na czas robót

- poinformował nas Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zakończenie wszystkich robót i oddanie nowego wiaduktu do ruchu, ma nastąpić do końca listopada 2016 r.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Budowa objazdu przy wiadukcie ( zdjęć 20 )
Dodano: 2015-11-02 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ turban
  Poniedziałek, 02.11

  strach sie bac! widzac jak nieudacznicy grzebia sie z tym mostem wroblewskiego to az strach pomyslec ile bedzie trwala budowa tego wiaduktu na malbork.

 2. 2
  +7
  ~ kask
  Poniedziałek, 02.11

  Do turban - Stary zazdroszczę Ci strasznie, że jesteś tak zorganizowany i wszechwiedzący. Do każdego bez mała artykułu masz pouczający, moralizatorski komentarz. Zaczynam się zastanawiać czy w dziedzinie cybernetyki i biotechnologii też Twoja wiedza jest tak dogłębna. Aż mi głupio że powątpiewam w to. Musisz być niesamowicie zorganizowanym, mądrym i bogatym człowiekiem piastującym nieprzeciętne stanowisko. Z taką wiedzą nie jestem w stanie sobie wyobrazić Ciebie inaczej. Zazdroszczę Twojej żonie i współczuję elblążanom, że to nie Ty tylko nieudacznicy żądzą Elblągiem i siedzą w urzędach. Jestem w 100% przekonany, że jednoosobowo byś wyciągnął Elbląg z tego marazmu. Podjedź do tych co będą robić ten wiadukt i daj im parę wskazówek tylko zaznacz że to ty "turban".

 3. 3
  0
  ~ elblązanin
  Poniedziałek, 02.11

  tak za komuny budowano!!!!!!!!!!!!!!!!!mosty wybudowane 2 tys.lat temu stoją !!!!a za komuny postawione tylko kilka lub kilkanaście lat

 4. 4
  +2
  ~ elblązanin
  Poniedziałek, 02.11

  do kask!!-rządzą pisze sie przez rz

 5. 5
  0
  ~ nwo
  Poniedziałek, 02.11

  80 lat.... chyba z remontem co 2 lata. Jak to jest że jak niemcy budowali coś to w większości to stoi i stoi i stoi. Most Unii 10 lat i remont? 70 lat temu nie było takiej technologi a jakoś potrafią wytrzymać więcej niż obecnie.... ale wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to o kase chodzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2482511997223