Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowe chodniki w ramach remontu "503"? Jak się okazuje, nie wszędzie

17.08.2014, 07:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe chodniki w ramach remontu "503"? Jak się okazuje, nie wszędzie
fot. Adrian Sajko

O tym, że mieszkańcy ulicy Browarnej i ulic sąsiadujących w trakcie remontu drogi wojewódzkiej 503 łatwo nie mają, mówi się od kilkunastu miesięcy. Rozkopana droga, niemożność dojazdu do swoich bloków, zerwane chodniki i usypane, prowizoryczne ciągi piesze to tylko kilka bolączek elblążan z tej części miasta. Tymczasem, zgodnie z deklaracją, remont na DW 503 powinien znaleźć swój finał z końcem sierpnia. Teoretycznie więc znikną także problemy, gdyż w przebudowywanym ciągu pojawią się nowe ścieżki rowerowe i chodniki. Jak się jednak okazuje, nie wszędzie.

Do naszej redakcji zadzwonił czytelnik, który wskazuje na problemy z chodnikiem, obok przebudowywanej DW 503, na odcinku między ulicami Niską a Dolną i dalej, aż do zajezdni tramwajowej - W tym rejonie pracujący robotnicy poinformowali zainteresowanych mieszkańców, że stary chodnik pozostanie w takiej formie, jak dotychczas: jednym słowem - nowy nie będzie budowany - mówi mężczyzna. -  Wszędzie robią chodniki, a nagle po tej stronie zostawią ten dziurawy chodnik. Można by to było zrozumieć np. brakiem pieniędzy, ale problem z nim jest taki, że na całej 503 ten jeden kawałek był już wcześniej nie do przejścia, szczególnie, gdy spadł deszcz.

Jak wskazywał nam czytelnik stan techniczny chodników w tym obrębie od zawsze pozostawiał wiele do życzenia - Ale na innych były tylko nieduże dziury, a ten jeden był tak wykonany, że po większej ulewie zawsze zalewało go na min. 15 cm tak, że nie dało się nigdy przejść - tłumaczy mężczyzna. - Pytam więc, czy mamy tu szansę na nowy chodnik? I czy te, które powstają przewidziane projektem mają system odwodnienia?

Dla mieszkańców okolic ul. Browarnej nie mamy jednak dobrych wieści. Okazuje się, że przebudowa DW 503 nie obejmuje remontu chodnika w rejonie miedzy ul. Niską a Dolną - Zakres przebudowy ciągów pieszych został określony w dokumentacji projektowej.  Zgodnie z jej zakresem nie wszystkie chodniki są objęte przebudową w ciągu DW 503 - potwierdza Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego UM w Elblągu.

Nowo budowane chodniki posiadają za to system odwodnienia - Rozwiązania projektowe przebudowywanych w ramach inwestycji ciągów pieszych uwzględniają ich odwodnienie poprzez zaprojektowanie odpowiednich spadków poprzecznych i podłużnych - dodaje Łukasz Mierzejewski. - Spadki podłużne są dostosowane  do spadków w jezdni, przy której są zlokalizowane, zaś spadki poprzeczne powodują, że woda z chodników spływa albo na jezdnie i dalej do kratek ściekowych albo na zlokalizowane w ich sąsiedztwie zieleńce

Tymczasem mieszkańcy nie kryją rozczarowania - Nawet jeśli ten chodnik teraz nie będzie reperowany, to w przyszłości taki remont nigdy się tu nie uda dlatego, że robotnicy wykonując drogę w ogóle nie podłączyli studzienek ściekowych do nowej instalacji, dlatego teraz te studzienki są zapchane - mówi nasz czytelnik. - Szkoda, że spiesząc się z dokończeniem prac do wymaganego terminu wszystko jest tu robione cząstkowo i połowicznie. Kiedyś odbije się to nam przysłowiową czkawką. 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 9

%100.0 %0.0


Galeria / Remont na DW 503 w okolicach ul. Dolnej i Browarnej ( zdjęć 11 )
Dodano: 2014-08-13 | fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ browarniak
  Niedziela, 17.08

  Co tam, Panie, chodniki! Z nowych studzienek wali straszny fetor. Większy niż ze starych. To i po co komu chodniki, jak przechodzący popadają od smrodu?

 2. 2
  +2
  ~ xyz
  Niedziela, 17.08

  System odwodnienia...tak... Obszar wyłożony kostką prostokątną na zdjęciu (http://i4.minus.com/iClJRMw4RiGzT.jpg) był jeszcze kilka miesięcy temu rozkopany. Na zdjęciu można zobaczyć jak to naprawiono. Chodnik obok zielonego płotu przed przebudową wyłożony do samej ulicy, teraz metr lub dwa brakuje i jest "trawa". http://i4.minus.com/iClJRMw4RiGzT.jpg

 3. 3
  --3
  ~ inc
  Niedziela, 17.08

  tamta strona tto teren urzędu morskiego ot cala zagadka

 4. 4
  +4
  ~ tu mieszkajacy
  Niedziela, 17.08

  Wynika z tego że mieszkańcy przy ul.Browarnej od nr 115 i w stronę ZKM nie są mieszkańcami Elbląga bo tak nas się traktuje.Dla nas stare zdezelowane chodniki i cieszcie sie.TO PODZIĘKUJEMY W WYBORACH.ZOBACZYCIE RZADZACY!!!!!!!!!!! A dlaczego drogowskaz z napisem ul.Pływacka wywieżli na zło,a gdzie jest barierka ze schodów przy ul.Browarna 14.Popatrzcie jak wygląda teren przy budynku nr14 i dalej na całej długości garaży.SKANDAL.Koło UM już kilka razy wymieniali chodniki a ul.Browarna????NIGDY!!!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  +5
  ~ mieszkaniec
  Niedziela, 17.08

  Po tych pseudo modernizacjach piwnice w budynku nr 14 są notorycznie zalewane - niezależnie czy pada deszcz, czy nie. Woda i nieczystości wybijają ze spływów wewnątrz budynku. Poza tym ze studzienek lezących przy skrzyżowaniu Różana-Browarna wydobywa się fetor nie do zniesienia. Otworzenie okien w budynkach położonych obok jest niemożliwe, a dzieci na placu zabaw pobliskiego przedszkola wdychają tak zanieczyszczone powietrze. Myślę, że tematami zalanych piwnic (fekalia) oraz tych "zapachów"powinien zainteresować się SANEPID. Teren wokół budynku 14 i dalej wzdłuż garaży został zniszczony. Zniszczone zostały podmurówki wokół budynku 14. Co na to administracja tych terenów i budynku?

 6. 6
  +7
  ~ marek23
  Niedziela, 17.08

  Jeżeli to prawda co czytam w tym artykule to moim zdaniem skandal .Chodniki przy Browarnej powinny być zrobione w ramach tej inwestycji .Jeżeli nie ma tego w projekcie to należy to naprawić .Podzielam oburzenie mieszkańców Browarnej -co na to urząd miejski ? Co na to Pan Prezydent ?

 7. 7
  +5
  ~ Rozczarowana do bólu:(:(:(
  Poniedziałek, 18.08

  "Biedna Browarna:(" odkąd pamiętam tak się mówi o tej dzielnicy. Mieszkam na ulicy Browarnej od 6 lat mieszka mi się tu naprawdę super wszędzie blisko. Bardzo cieszyłam się na ten remont DW503 mówie w końcu zacznie tu jakoś fajnie wyglądać i zniknie łatka przylepiona do tej ulicy "Biedna Browarna". Po przeczytaniu tego artykułu czar prysł jak bańka mydlana:(:(:( W mojej ocenie jeżeli droga będzie odebrana przez inpektorów drogowych (czy jak ich tam zwał) to będzie jeden wielki skandal!!! Nadaje się to do TVN24 lub innej stacji telewizyjnej!!! Tak jak ktoś napisał koło UM dwa razy do roku zmienia się chodniki a na naszą dzielnicę pożałowali kasy !!!! Wstyd i hańba !!!

 8. 8
  +4
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 18.08

  Jak można tak projektować generalny remont ulicy. Czy ktoś nie ma wyobraźni? Przecież remont ma z definicji, polepszyć funkcjonalność, a nie pogorszyć dla części mieszkańców. Przecież to będzie to wyglądać jak fuszerka. A przecież wydając grube miliony trzeba jak się coś remontuje, zrobić to dobrze. i na wiele lat. A nie po chwili znów łatać i utrudniać życie ludziom.

 9. 9
  +3
  ~ ..:)
  Poniedziałek, 18.08

  Projekt chodnika położonego 50 cm poniżej jezdni nie zakładał jego odwodnienia ???? Woda ma spływać pod górkę na trawniki ???? Niech Pan Mierzejewski przespaceruje się w tamtą stronę i zerknie na jaki temat został zapytany. I czy aby na pewno pierwotny projekt nie zakładał budowy ciągów pieszych skoro te znajdowały się w granicach działki na której jest jezdnia ???? . Może rezygnacja z ciągów pieszych była spowodowana decyzją magistratu ??? A jeżeli pierwotny projekt tego nie zakładał to czy nie podlegał on sprawdzeniu przez urzędników naszego miasta ( rozumiem że projekt wykonała firma spoza Elbląga )

 10. 10
  +2
  ~ wawa
  Poniedziałek, 18.08

  No cóż jaki Urząd i jego Szef takie razultaty, a tak w ogole to jest fajnie, po co chodnik pan Prezydent mimo obietnic nie chodzi pieszo, a ciemny lud jak to się wyraził uczenie jeden z prominętnych kolegów obecnych wlodarzy Elbląga może chodzić na piechotke po wodzie,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6595349311829