Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejne roboty dodatkowe na drodze nr 504.Ulica 12 Lutego odkrywa swoje "stare" oblicze

08.11.2012, 13:35:39 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne roboty dodatkowe na drodze nr 504.Ulica 12 Lutego odkrywa swoje
Fot. arch. redakcji

Konsorcjum EUROVIA S.A., w obszarze przebudowywanej ulicy 12 Lutego zrealizowało, lub jest w trakcie prac dodatkowych, które okazały się być konieczne, do prawidłowego wykonania robót, wchodzących w zakres zamówienia podstawowego, a stały się widoczne dopiero teraz, gdyż wcześniej były niemożliwe do przewidzenia.

Robotnicy firmy EUROVIA S.A natrafili na kolejne problemy, które wpływają na wykonanie całej podstawowej inwestycji, jaką stanowi przebudowa drogi wojewódzkiej nr 504. Na realizację robót dodatkowych w ciągu ul. 12 Lutego złożyło się kilka elementów.  W trakcie robót dodatkowych robotnicy dokonali m.in renowacji kanału komory deszczowej. Pod konstrukcją remontowanej obecnie jezdni, natrafiono na istniejący, czynny kanał deszczowy nie przewidziany w projekcie do przebudowy bądź usunięcia. W związku z tym istniało niebezpieczeństwo zarwania się kanału i komory, dlatego podjęto decyzję o ich wzmocnieniu i renowacji.

Do tej pory wykonano już obniżenie przyłączy C.O, których magistrala kolidowała z wykonaniem prawidłowej konstrukcji jezdni. Przyłącze musiało zatem zostać przeniesione poza jezdnię. Przebudowany został również węzeł wodociągowy i studnie teletechniczne.

Problemy na przebudowywanej ulicy 12 Lutego sprawiała także stara nawierzchnia bitumiczna oraz podbudowa betonowa pod chodnikiem. Podczas rozbiórki okazało się bowiem, że pod kostką betonową zalega nawierzchnia bitumiczna grubości 12 cm oraz podbudowa betonowa gruba na 24 cm. Warstwy te musiały zostać rozebrane.

W lewej jezdni ul. 12 Lutego zamontowane zostały również ekrany przeciwbryzgowe. Znajdują się one w ciągu pieszym prowadzącym w dół ulicy 12 Lutego, do dyskontu handlowego "Biedronka". Było to konieczne, bowiem od strony całej długości chodnika występuje znaczna różnica wysokości pomiędzy ciągiem pieszym a jezdnią. Stwarzało to zagrożenie ochlapywania pieszych przez pojazdy podczas opadów deszczu lub śniegu, a zwłaszcza - podczas odśnieżania tego odcinka jezdni. Natomiast bezpieczeństwo w ruchu pieszych i pojazdów zapewniają postawione bariery energochłonne.

W ciągu pieszym ulicy 12 Lutego, w okolicy banku, stanie również mur oporowy. Podczas wykonywania robót ziemnych w tym miejscu natrafiono bowiem na kolizje z kablem energetycznym, który przebiega pod schodami banku. W celu jej usunięcia i dla zachowania normatywnej szerokości chodnika przy tym obiekcie, robotnicy EUROVII rozbiorą schody przy banku, by następnie odbudować je, ale już znacznie zwężone.

Wszystkie powyższe roboty były, lub są konieczne do wykonania, na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia. Z większością z nich, robotnikom firmy EUROVIA S.A udało się już uporać.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 9

%55.6 %44.4


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ woj.
  Czwartek, 08.11

  a kogo to obchodzi podpisali kontrakt na wykonanie drogi jest termin do wykonania to za ***zielać a nie już zaczyna się płacz .

 2. 2
  +3
  ~ frf
  Czwartek, 08.11

  To nie wykonawca jest odpowiedzialny za zaistniala sytuacje. Tobie woj. to chyba trudno to zrozumiec.

 3. 3
  +7
  ~ Buuuuchacha
  Czwartek, 08.11

  Jest powód do niekończącego się remontu. Hurraaa!

 4. 4
  +9
  ~ zombi
  Czwartek, 08.11

  To co właściwie przewidzieli ? Nie było dokumentacji w UM, geodezji, nadzorze budowlanym ?

 5. 5
  +17
  ~ jasio
  Czwartek, 08.11

  Ściema !Ściema! paprochy!!! nie wykonawcy przecież tam sie nic nie dzieje mają pewnie jednego pracownika ze szpadlem,syf malaria pornograjia ,grzybki w occie a Grześ idzie przez wieś i nasze podatki gubi!!!!!!!!!!!!!

 6. 6
  +7
  ~ rejtan
  Czwartek, 08.11

  Siedzi banda nierobów w ratuszu przez cały dzień kawkę popoja i nic nie robi [kawka za nasze podatki] i póżniej wychodza takie kwiatki ,przy obecnej technice 3/4 obsady bym zwolnił już nie trzeba kalki,kopiowego ołówka liczydełł i kopania w górze kwitów ,papierów wystarczy kliknąc i wszystko jasne ,wydrukować i fajrant!!!!!!! NO PROBLEM

 7. 7
  +11
  ~ JASNOWIDZ
  Czwartek, 08.11

  SRANIE PO ŚCIANE !!!!!!CAŁY ROK NIE WIDZIAŁEM ANI JEDNEGO ROBOTNIKA

 8. 8
  --4
  ~ sd
  Czwartek, 08.11

  Rejtan: nalezy winic tych za komuny ze nie zrobili dokumentacji.

 9. 9
  +6
  ~ A te baraki z lewej strony ?
  Czwartek, 08.11

  A kiedy znikną te PRLowskie barako-szałaso-pawilony /dawna sklep harcerski, spożywczy i inne/ namacalny obraz tandety PRLowskiego Elbląga ! Kiedy te pawilonowe gó.no wreszcie jakaś Fadroma czy porządny spychacz zrówna z ziemią ?

 10. 10
  +9
  ~ księgowy UM
  Czwartek, 08.11

  Prawda jest taka, że jest dokumentacja, tylko Grzesio nie ma kasy na zapłatę

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2600779533386