Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Spotkanie informacyjne ws. drogi 503 i 504

04.03.2012, 11:52:58 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie informacyjne ws. drogi 503 i 504
fot. Rafał Kadłubowski

Na wiosnę wznowione zostaną prace przy modernizacji dróg wojewódzkich 503 i 504 w Elblągu. Harmonogram i zakres robót drogowych, zostanie zaprezentowany elblążanom w przyszłym tygodniu na otwartym spotkaniu w Ratuszu Staromiejskim.

Prace przy skrzyżowaniu ulic 12 lutego – Grota Roweckiego, Armii Krajowej i Hetmańskiej rozpoczęły się w zeszłym roku. Roboty drogowe realizowane są w ramach projektu pn. „Przebudowa skrzyżowania ulic Gen. Grota Roweckiego – 12 Lutego w Elblągu” realizowanego przez Gminę Miasto Elbląg.

Inwestycja poprawi jakość i bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszego, przez co zmniejszy się liczba wypadków. Nowe rozwiązania pozwolą zwiększyć przepustowość ruchu, a w przyszłości będzie można poprowadzić przez skrzyżowanie linię tramwajową. Oprócz prac drogowych, w ramach projektu zrealizowane zostaną roboty polegające na usunięciu kolizji z infrastrukturą techniczną. Planowane zakończenie realizacji ma nastąpić w III kwartale 2012 roku.

Znacznie szerszy zakres prac realizowany będzie w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503. Projekt pn. „Przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej nr 503 w obszarze miasta Elbląga – etap I od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju”, który realizuje Gmina Miasto Elbląg zakłada wybudowanie m.in. dwóch rond. Pierwsze w miejscu obecnego skrzyżowania ulicy, Browarnej, Teatralnej i Robotniczej. Drugie w miejscu skrzyżowania ulicy Browarnej, Brzeskiej i Trasy Unii Europejskiej. Cały projekt zakłada przebudowę ulic na odcinku od Placu Słowiańskiego do skrzyżowania ulic Browarnej i Obrońców Pokoju. Ogółem roboty drogowe obejmą 30 skrzyżowań, wybudowane zostaną 8 km nowych dróg oraz nowe ścieżki rowerowe. Projekt będzie realizowany etapami, a jego zakończenie planowane jest na przyszły rok.

Więcej informacji na temat robót drogowych oraz zmian organizacji ruchu, które czekają elbląskich kierowców oraz pieszych w najbliższych tygodniach oraz miesiącach, będzie można dowiedzieć się podczas otwartego spotkania organizowanego przez Urząd Miejski w Elblągu. Spotkanie odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim (Stare Miasto), we wtorek (6 marca) o godzinie 16:30.

Projekty dofinansowane są z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.

 

Anna Kleina, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ bajeczki
  Niedziela, 04.03

  Tramwaj na ul.12 Lutego w przyszłości ŻENADA - ZA ???? lat.Budować wszystko a nie obietnice.Jeśli chodzi o ul.Browarną a remont torowisk które są w fatalnym stanie i dzięki temu sypią się stare budynki.KIEDY skończy się czekanie na mijanki tramwajów.pilnie trzeba uzupełnić i wyremontować płotki ochronne.CZY KTOŚ CZEKA NA TRAGEDIĘ .

 2. 2
  +3
  ~ ][][[]]][
  Niedziela, 04.03

  a dlaczego żaden cymbał nie wyjaśnił jak turyści i kibice mają dojechać do strefy kibica która ma znajdować się na placu jagielończyka ?

 3. 3
  +4
  ~ Arczi
  Niedziela, 04.03

  Pytanie do władz miasta. Dlaczego zostaje wybnurzany zabytkowy poniemiecki obiekt mieszczący się przy ul.Browarnej ( dawny Bar Traffo ), co na to konserwator zabytków ?

 4. 4
  0
  ~ tadek45
  Poniedziałek, 05.03

  Czy nie można na czas remontu zostawić z 2-3 tramwaje (np. poniemieckie) na odcinek od pętli Druska do pętli Saperów? Cieplej już będzie to chyba nie muszą być magazynowane na noc, wystarczy ochrona, a przegląd na pętli wykonać chyba można. Ułatwiłoby to dojazd do centrum/ratusza/sądu osobom starszym, a młodzieży do szkół, bo szczerze wątpię aby autobusy były na tyle wydolne a dodatkowo można by było przetestować czy taka linia Saperów-Druska miała by sens ekonomiczny i społeczny pozostać na dłużej.

 5. 5
  +1
  ~ elan
  Poniedziałek, 05.03

  Prace przy skrzyżowaniu ul. Grota Roweckiego z ul. 12 Lutego zostały zakończone około 30 dni temu i do dnia dzisiejszego nie zobaczy tam nikt nawet jednego człowieka w gumofilcach i chociażby z łopatą w dłoni. To już jest taka atrakcja turystyczna która powinna być wpisana w rejestr atrakcji Elbląga.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3110890388489