Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ciąg dalszy modernizacji dróg 503 i 504

28.02.2012, 07:00:33 Rozmiar tekstu: A A A
Ciąg dalszy modernizacji dróg 503 i 504
Urząd Miejski w Elblągu
Na wiosnę wznowione zostaną prace przy modernizacji dróg wojewódzkich 503 i 504 w Elblągu. Harmonogram i zakres robót drogowych, zostanie zaprezentowany elblążanom w przyszłym tygodniu na otwartym spotkaniu w Ratuszu Staromiejskim.
 
Prace przy skrzyżowaniu ulic 12 lutego – Grota Roweckiego, Armii Krajowej i Hetmańskiej rozpoczęły się w zeszłym roku. Roboty drogowe realizowane są w ramach projektu pn. „Przebudowa skrzyżowania ulic Gen. Grota Roweckiego – 12 Lutego w Elblągu” realizowanego przez Gminę Miasto Elbląg.
 
Inwestycja poprawi jakość i bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszego, przez co zmniejszy się liczba wypadków. Nowe rozwiązania pozwolą zwiększyć przepustowość ruchu, a w przyszłości będzie można poprowadzić przez skrzyżowanie linię tramwajową. Oprócz prac drogowych, w ramach projektu zrealizowane zostaną roboty polegające na usunięciu kolizji z infrastrukturą techniczną. Planowane zakończenie realizacji ma nastąpić w III kwartale 2012 roku.
 
Znacznie szerszy zakres prac realizowany będzie w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503. Projekt pn. „Przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej nr 503 w obszarze miasta Elbląga – etap I od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju”, który realizuje Gmina Miasto Elbląg zakłada wybudowanie m.in. dwóch rond. Pierwsze w miejscu obecnego skrzyżowania ulicy, Browarnej, Teatralnej i Robotniczej. Drugie w miejscu skrzyżowania ulicy Browarnej, Brzeskiej i Trasy Unii Europejskiej. Cały projekt zakłada przebudowę ulic na odcinku od Placu Słowiańskiego do skrzyżowania ulic Browarnej i Obrońców Pokoju. Ogółem roboty drogowe obejmą 30 skrzyżowań, wybudowane zostaną 8 km nowych dróg oraz nowe ścieżki rowerowe. Projekt będzie realizowany etapami, a jego zakończenie planowane jest na przyszły rok.
 
Więcej informacji na temat robót drogowych oraz zmian organizacji ruchu, które czekają elbląskich kierowców oraz pieszych w najbliższych tygodniach oraz miesiącach, będzie można dowiedzieć się podczas otwartego spotkania organizowanego przez Urząd Miejski w Elblągu. Spotkanie odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim (Stare Miasto), we wtorek (6 marca) o godzinie 16:30.

Projekty dofinansowane są z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.
 
Kamil Czyżak, Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ jan
  Wtorek, 28.02

  dalczego na 12 go lutego nic sie nie dzieje?? przeciez pogoda pozwala na prowadzenie prac!!!!

 2. 2
  +9
  ~ figo
  Wtorek, 28.02

  te skrzyzowanie w takim tepie za 10 lat skoncza jak dobze pojdzie lepiej jak nowaczyk nie bedzie bral sie za takie roboty bo jego ludzie nie maja pojecia o niczym

 3. 3
  --1
  ~ kierowca
  Wtorek, 28.02

  mogło być fajne rondo a będzie kolejne skrzyżowanie ze światełkami i tramwajem, z 5 minut czekania gwarantowane na przejazd, bubel słoninkowy nie powinien być realizowany, juz raz p[okazali co potrafią przy przebudowie Grta Roweckiego, zamiast udrożnienia ruchu powstało miasteczko ruchu drogowego dla emerytów,

 4. 4
  +11
  ~ anonim
  Wtorek, 28.02

  a kiedy będzie rondo przy skrzyżowaniu Kościuszki - Królewiecka przy szpitalu wojewódzkim?

 5. 5
  +2
  ~ misio
  Wtorek, 28.02

  bo jest 28 luty,a 12 lutego coś się działo, bo była pogoda

 6. 6
  0
  ~ matti01
  Wtorek, 28.02

  do kierowcy---w Polsce nie ma sprawy niech budują ronda ile się da .Problem w tym ,ze każde rondo to pewny korek i zatwardzenie,ponieważ gro kiermanów nie potrafi PORUSZAĆ SIĘ PO RONDZIE

 7. 7
  +5
  ~ wania
  Wtorek, 28.02

  W takim ułożeniu skrzyżowania mogło by się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem jest rondo turbinowe. Pytanie tylko, kto na takim rondzie by się odnalazł...

 8. 8
  +2
  ~ do matti01
  Wtorek, 28.02

  korek to ty masz pod deklem, prócz tego oczka coś nie bardzo widzą, gdzie te problemy z rondami w mieście? w chorej wyobraźni?

 9. 9
  +5
  ~ MILKA
  Wtorek, 28.02

  Nigdy nie zauważyłam jakiegoś problemu z tym skrzyżowaniem....no ale na coś trzeba wydać pieniądze.....

 10. 10
  +2
  ~ zły
  Wtorek, 28.02

  krytykujesz matti01-wsiądż do kolegi do ciężarówki i zobaczysz jak matoły poruszają się po rondach -masakra

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1982800960541