Sobota, 25.05.2019, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Czujne oko kamery wyłapie każde wykroczenie

07.02.2008, 15:35:09 Rozmiar tekstu: A A A
Czujne oko kamery wyłapie każde wykroczenie

Kierowcy strzeżcie się! Od początku tego roku elbląskie ulice obserwuje 14 nowoczesnych kamer cyfrowych. Kolejne cztery pojawią się do końca marca. System wyłapał już 10 wykroczeń drogowych.

W listopadzie ubiegłego roku odbył się przetarg na dostawę i montaż kolejnych kamer oraz na modernizację i rozbudowę stanowiska obsługi monitoringu w budynku Komendy przy ul. Królewieckiej. Przetarg wygrała firma Sprint Sp. z o.o. Olsztyn oddział w Gdańsku.

Wykonano już pierwszą część inwestycji. Jeszcze przed świętami zakończyła się rozbudowa Centrum Dozoru. W ramach zadania zmianie uległa lokalizacja dotychczasowego stanowiska obsługi monitoringu wizyjnego i utworzono drugie. Zmianie ulegnie również forma zapisu nagrywanego obrazu, z analogowego na cyfrowy. Zwiększono również liczbę osób, które obsługują monitoring. Aktualnie zajmują się tym dwie osoby.

Już wkrótce zacznie się montaż kolejnych czterech kamer na terenie Elbląga. Trzy kamery zainstalowane zostaną na głównej ulicy Starówki – Starym Rynku. Staną one na skrzyżowaniach z ulicami Studzienną, Rybacką i Wigilijną. Ostatnia monitorować będzie teren Bulwaru Zygmunta Augusta i stanie na ul. Wodnej. Nowe kamery pojawią się we wspomnianych miejscach najdalej do 30 marca tego roku. Po ich przyłączeniu do systemu monitoringu miejskiego, miasto obserwować będzie 18 kamer. Do 2012 r. planuje się montaż kolejnych 8-9 urządzeń.

- Sprzęt służy do obserwacji i rejestracji zdarzeń, w tym również wykroczeń popełnianych przez kierowców takich jak: brak zapiętych pasów, rozmowy przez telefon komórkowy, brak włączonych świateł mijania, parkowanie w miejscach niedozwolonych – wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Do chwili obecnej dziesięciu kierowców zostało ukaranych za różnego rodzaju wykroczenia drogowe. Kierowca, który naruszył przepisy ruchu drogowego listownie otrzyma zdjęcie z cyfrowej kamery z zarejestrowanym wykroczeniem wraz z wezwaniem na Komendę. Na przykład za niezapięte pasy można dostać mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.