Sobota, 25.05.2019, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejne skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze

14.01.2008, 09:33:59 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze

Są w Elblągu miejsca, gdzie kierowcy i piesi mogą poczuć dodatkowy dreszczyk emocji. Jednym z takich miejsc jest skrzyżowanie ulic Okrzei i Robotniczej, które stwarza dużo problemów miejscowym kierowcom. Już wkrótce rozpocznie się jego przebudowa.

Zadanie realizowane będzie w ramach III edycji „Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych na drogach” prowadzonego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jest to już drugie elbląskie skrzyżowanie, które zostanie zmodernizowane dzięki temu projektowi.

Pierwszym, zrealizowanym w ubiegłym roku, było to u zbiegu ulic Grottgera – Grunwaldzka – Dębowa. Na ten cel wydano nieco ponad 655 tysięcy złotych. Obecnie na opisywanym skrzyżowaniu jest zdecydowanie bezpieczniej, dzięki zainstalowanej sygnalizacji świetlnej, której w tym miejscu brakowało wielu kierowcom. W godzinach szczytu, wyjazd z ulicy Dębowej w stronę centrum miasta był bardzo utrudniony ze względu na duży ruch oraz przejeżdżający tamtędy tramwaj.

Kolejnym miejscem poddanym modernizacji będzie skrzyżowanie ulicy Okrzei z Robotniczą. Inwestycja, która pochłonie 370 tysięcy złotych zakłada wykonanie akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej, powstanie nowych miejsc parkingowych, wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodników, a wzdłuż nich wygrodzenia, które uniemożliwią przekraczanie ulicy w miejscach zabronionych. Często bowiem bywało tak, że wracający z pobliskiego rynku mieszkańcy przechodzili przez jezdnię w niebezpiecznych miejsach, co stwarzało spore zagrożenie.

Wielu czytelników zapewne zada sobie pytanie, co to są dwie inwestycje? Tutaj może i zdziwimy, gdyż w naszym województwie, ogólnie przebudowanych zostanie dziesięć niebezpiecznych miejsc. Od 2005 r. wykonano w całym województwie cztery modernizacje, z czego jedną w Elblągu. Ogólny ilościowy udział naszego województwa w skali kraju jeśli chodzi o remonty, wynosi łącznie trzy procenty. Niby nie jest to dużo, a jednak zawsze zyskujemy kolejne przebudowane skrzyżowanie.

W roku 2005 odbyła się pilotażowa, bo już III edycja Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Drogach, która obejmowała zadania o niewielkiej wartości. Pełna skala wdrożenia rozpoczęła się w roku 2006. Do tej pory zrealizowano łącznie 205 zadań za łączna kwotę prawie 149 milionów złotych. Na lata 2008-2009 pozostają do realizacji 182 zadania o wartości szacunkowej 229 milionów złotych. Generalnie będą to zadania bardziej kompleksowe i mające wyższa wartość niż te realizowane w latach 2005-2007.

Fot. Milan / W połowie zeszłego roku zakończono przebudowę skrzyżowania Grottgera - Grunwaldzka - Dębowa

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.