Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Poloniści z "szesnastki"

21.05.2007, 10:17:12 Rozmiar tekstu: A A A
Poloniści z

W minioną sobotę w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu odbył się rejonowy konkurs polonistyczny dla uczniów szkół trzecich pn. "W świecie lektur". W turnieju udział wzięły reprezentacje jedenastu szkół podstawowych z Elbląga, Nowakowa i Gronowa Górnego.


Celem konkursu było sprawdzenie znajomości lektur, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pisania wypowiedzi pisemnej. Konkurs składał się z pięciu konkurencji m.in.: z wyszukiwania błędnych zdań we fragmencie lektur, rozwiązywania testu czy napisana nowego zakończenia jednej z lektur.

W zgodnej opinii organizatorów i sędziów, poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16 i to oni zwyciężyli w trzecim rejonowym konkursie polonistycznym. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich, a trzecie podopieczni ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Fot. Archiwum/SP 11

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.