Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

61 proc. głosujących było przeciw likwidacji prac domowych

30.01.2024, 11:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
61 proc. głosujących było przeciw likwidacji prac domowych
REKLAMA

Co na temat likwidacji prac domowych sądzą nasi Czytelnicy? To dobra czy też nietrafiona zmiana? Likwidacja powinna dotyczyć wszystkich uczniów, czy też tylko tych z klas I-III podstawówek? 61 proc. głosujących było przeciw, a 29 proc. za takim pomysłem.Zmiany dotyczące zadań domowych mają wejść w życie od kwietnia i będą dotyczyły głównie najmłodszych dzieci. W klasach I-III prace domowe mają zostać zlikwidowane. Jak ostatecznie będzie to wyglądało, nadal do końca nie wiadomo.
 

 

W starszych klasach szkoły podstawowej zadania domowe mają być nieobowiązkowe i nieoceniane. Uczniowie szkół podstawowych w planach zmian dotyczących prac domowych nie zostali wzięci pod uwagę.


Zadaliśmy pytanie naszym czytelnikom: „Czy likwidacja prac domowych w szkołach podstawowych to dobry pomysł?”

 

Głosować można było od 26 stycznia, od godz. 13.30, do 30 stycznia, do 9.00.


Udział w naszej ankiecie wzięło 1222 osób.

 

Aż 61 proc. (751 głosów) było przeciw likwidacji prac domowych. 29 proc. (353 głosów) zaznaczyło „tak”, a 8 proc. (95 głosów) - „tak, ale tylko dla klas I-III szkół podstawowych”. 2 proc. (23 głosów) nie miało zdania w tym temacie.

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Wsia
  Wtorek, 30.01

  Bo pewnie głównie nauczyciele głosowali, nie będzie prac domowych to będą musieli bardziej się przyłożyć na lekcji, chcą kasę, a jakości w tym żadnej nie ma.

 2. 2
  +5
  ~ Pytamy
  Wtorek, 30.01

  A czemu nie ma sondarzu o tym ilu rodziców jest za tym by dzieci nie dźwigały tak ciężkich teczek i tornister. Dzieci to nie ciężarowcy.

 3. 3
  +1
  ~ xxx
  Wtorek, 30.01

  Bardzo dobrze. Naród wybrał. Nie ma sprzeciwu. Klaskac i przytakiwać.

 4. 4
  0
  ~ Białek
  Wtorek, 30.01

  Jaka płaca,taka praca,nikt się nie będzie wysilał za 3690 brutto,gdzie najniższa krajowa jest 4240zł i brał robotę do domu.

 5. 5
  --1
  ~ pytam
  Środa, 31.01

  Nauczycielom zawsze mało, 18 godzin tygodniowo, a oprócz pensji jakie socjale , dlaczego o tym się nie pisze? Skoro dzieci wszystko w szkole , to to chyba pod korepetycje ustawione? Kiedy podatek będą płacili od korepetycji i kiedy do pensji nauczyciela będzie to wliczane.? Niech nauczyciele nie płaczą, ze tak mało zarabiają za 18 godzin tygodniowo.Może by tak wyemigrować za granicę i tam uczyć, dopiero byłoby otrzeźwienie.?

 6. 6
  0
  ~ Do pytam
  Środa, 31.01

  18 godzin przy tablicy,takie są przepisy siermięgo -tępoto!A sprawdziany itp.,to sprawdza Czarnek?Nie zazdrość rusz się i leć do tego luksusu!

 7. 7
  --1
  ~ 800plus
  Środa, 31.01

  Socjal to mają ci z 800+z podatków ludzi,którzy pracuję,a nie żerują.Za granicą są szanowani i mają godziwą pensję oraz warunki pracy i wychowane dzieci.

 8. 8
  +5
  ~ 666
  Środa, 31.01

  Człowiek chodził po 2km na piechotę do szkoły i nie narzekał z plecakiem teraz to z dzieci sieroty się robi marne życie czeka ten kraj

 9. 9
  0
  ~ odpowiadam
  Środa, 31.01

  Tak mało nauczycielom,bo patoli oddają na 800+.

 10. 10
  +3
  ~ ala i ola
  Środa, 31.01

  Tak nauczyciele głosowali,aby rodzice nie odrabiali tych prac,a potem się kompromitowali przed dzieckiem,że tróję dostali.He,He!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1857619285583