Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląg: Maturzyści dziś zmierzyli się z matematyką. Dla wielu to ten najtrudniejszy egzamin

08.05.2023, 12:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Maturzyści dziś zmierzyli się z matematyką. Dla wielu to ten najtrudniejszy egzamin
Fot. Paweł Friedrich/Matura z matematyki, Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu

Dziś (8 maja) tegoroczni absolwenci liceów i techników podeszli do matury z matematyki. To kolejny po języku polskim i języku obcym obowiązkowy egzamin, dla wielu maturzystów ten najtrudniejszy. Trwa maturalny maraton. Dziś (8 maja) po języku polskim i języku obcym, przyszedł czas na kolejny przedmiot obowiązkowy. Tegoroczni maturzyści dokładnie o godzinie 9 rozpoczęli egzamin z matematyki. Absolwenci czteroletnich liceów na jego napisanie mieli 180 minut, a absolwenci techników, piszący w tym roku tzw. starą maturę, 170 minut.

 

Absolwenci liceów przecierają szlak. Nasi absolwenci, jeszcze w tym roku podchodzą do matury w starej formule, dopiero w przyszłym roku czeka ich matura w nowej wersji. Trudno powiedzieć, czy matematyka, jest tym najtrudniejszym przedmiotem, to zależy od ucznia. Część maturzystów bardziej obawiała się egzaminu z języka polskiego. Jak im poszło, dowiemy się, gdy poznamy wyniki matur. Na razie są zadowoleni z egzaminów

- mówi Mariusz Bachanek, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu, w tej szkole do matury podchodzi ok. 170 uczniów.Matura z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowa. Aby ją zdać, trzeba zaliczyć egzamin na 30 proc. (tak jak w przypadku wszystkich egzaminów obowiązkowych). Lista zadań, które pojawiły się w tegorocznym arkuszu, została nieco okrojona (np. mniej jest zadań otwartych).


 

Chyba najbardziej stresowałem się przed językiem polskim, głównie dlatego, że był to pierwszy egzamin maturalny. Matematyka jest dla mnie łatwiejszym przedmiotem, ale nie ukrywam, że przed wejściem na salę jeszcze trochę się denerwowałem. Teraz jestem dobrej myśli

- mówi Kacper, maturzysta z Elbląga.Tegoroczna matura jest szczególna, bo odbywa się w dwóch formułach. Absolwenci pierwszego rocznika 4-letnich ogólniaków (przywróconych reformą edukacji z 2017 roku) zdają w tym roku maturę w nowej formule, która wprowadziła zmiany m.in. na egzaminie z polskiego (dwa arkusze, a także wydłużony do czterech godzin czas).Osoby, które zgłosiły chęć pisania matury z matematyki także na poziomie rozszerzonym, napiszą ją w piątek 12 maja o godzinie 9. W środę, 10 maja rozpoczynają się egzaminy ustne. Matura potrwa do 23 maja. Jej wyniki poznamy 7 lipca.Arkusze z matematyki znajdziemy po godz. 14 na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Realista
  Poniedziałek, 08.05

  To jedyny sluszny egzamin. Matematyka to krolowa nauk. Swiatem rzadzi ekonomia.

 2. 2
  +1
  ~ Realista
  Poniedziałek, 08.05

  To jedyny sluszny egzamin. Matematyka to krolowa nauk. Swiatem rzadzi ekonomia.

 3. 3
  +2
  ~ Do Realisty
  Wtorek, 09.05

  Dokladnie, tylko wiekszosc osob jej nie lubi dlatego bo na 10 osob jeden rodzi sie umysl scisly a 90 % to sa humanisci

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3603100776672