Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Hat-trick Jagiellończyków

28.03.2022, 15:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Hat-trick Jagiellończyków
Foto: arch. II LO, K. Kozłowski i W. Zapolska

Nieczęsto zdarza się, by sukcesy naukowe licealistów z jednej szkoły były sportową zagrywka znaną z boisk. Tak jest w tym roku z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu. Przyszli humaniści i ekonomiści: Julia MAJ z klasy 3 czteroletniego liceum oraz tegoroczni maturzyści Wiktoria ZAPOLSKA i Kajetan KOZŁOWSKI zakwalifikowali się do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

 

Warto dodać, że spośród wszystkich uczestników etapu okręgowego w Kętrzynie awans otrzymali tylko uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. W czerwcu finał na Uniwersytecie w Białymstoku. Przed nimi szansa na zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego przy rekrutacji na uczelnie wyższe. Tak stanie się, gdy zdobędą tytuły finalistów lub laureatów Olimpiady.

 

Są też kolejne sukcesy. Do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego awansowały cztery osoby: z klasy 3 czteroletniego liceum : Laura WYSZOMIRSKA, Natalia MIKOŁAJCZYK i Urszula KOBUS, oraz z klasy maturalnej o profilu matematyczno-fizycznym- Wiktor WOJTYNA. Finaliści i laureaci tej Olimpiady otrzymują najwyższy wynik na egzaminie maturalnym z historii. Co oznacza, że w praktyce nie muszą przystępować do matury z tego przedmiotu, zgodnie z rozporządzeniem MEiN.


Na koniec największy sukces. Karolina ATŁAS, tegoroczna maturzystka z klasy humanistycznej w miniony weekend uczestniczyła w etapie centralnym jednej z najstarszych olimpiad przedmiotowych: 63 Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Karolina z tytułem finalistki tej Olimpiady zwolniona jest z egzaminu dojrzałości z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie. Trzeba zaznaczyć, że egzamin z tego przedmiotu należy do najtrudniejszych spośród wszystkich matur. W latach ubiegłych średni wynik krajowy wynosił 29 %. Tymczasem Karolina ma już 100 %. Wszystkie te sukcesu zostały okupione solidna pracą licealistów. Ich determinacja i wysiłek, jak widać, został doceniony.

 

II LO w Elblągu

 

Foto: arch. II LO/Julia Maj

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Super
  Wtorek, 29.03

  Gratulacje! Wspaniała młodzież

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90510511398315