Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląg: Uczniowie trafili na kwarantannę. Radość z powrotu do szkoły nie trwała długo

08.06.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Uczniowie trafili na kwarantannę. Radość z powrotu do szkoły nie trwała długo

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 nie nacieszyła się powrotem do stacjonarnej nauki. Dzieci objęte zostały kwarantanną po tym, gdy zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z uczennic.

 

Nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Elblągu jest mniej. Od dwóch tygodni odnotowujemy dziennie najwyżej po kilka przypadków infekcji. Koronawirus jednak nie zniknął i nadal o sobie przypomina. Przekonali się o tym uczniowie jednej z klas ze Szkoły Podstawowej nr 18, którzy dosłownie kilka dni po powrocie do szkoły znów trafili przed komputery.

 

Jedna klasa została objęta kwarantanną, po tym gdy zakażenie potwierdzono u jednej z uczennic. W tej chwili te dzieci mają lekcje zdalne 

 

- mówi Małgorzata Fontasiewicz, wicedyrektorka SP nr 18.
 

Kwarantanna obowiązuje do 11 czerwca, co oznacza, że dzieci posiedzą w domach do piątku. 

 

Córka czuje się dobrze. Jednak uważam, że decyzja o powrocie od szkół tuż przed końcem roku nie była najmądrzejsza, to bezsensowne narażenie dzieci. Szczęście w nieszczęściu, że nie stało się to przed samymi wakacjami. Trudno byłoby mi wytłumaczyć dziecku, że nie pojedzie na wymarzony obóz, bo musi zostać w kwarantannie. Nie mówiąc już o tym, że nikt by mi przecież nie zwrócił pieniędzy za kolonie.

 

  - mówi mama jednej z uczennic objętych kwarantanną. 

 

Przypominamy. Pod koniec maja, po blisko ośmiomiesięcznej przerwie wszystkie dzieci, wróciły do szkół. W placówkach oświatowych obowiązują jednak zasady bezpieczeństwa, te najważniejsze to: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie.

 

Całkowicie nie da się wyeliminować zagrożenia zakażeniem. Zwracamy jednak szczególną uwagę na przestrzeganie wytycznych sanitarnych - dezynfekcję, noszenie maseczek. Pandemia przecież jeszcze nie minęła

 

- dodaje wicedyrektorka SP nr 18. 
 

Czekamy na informację, jak sytuacja wygląda w innych elbląskich szkołach. Do tematu jeszcze wrócimy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ sianokosy
  Wtorek, 08.06

  Do nieobecnej w wypowiedzi Pani Dyrektor 18 . Pani Mikulskiej , pani z rady nadzorczej zawady . Niech coś pani zrobi z tą przerośniętą trawą na trawnikach . Kleszcz na kleszczu siedzi a później na psach , kotach i w końcu ludziach .

 2. 2
  +12
  ~ w temacie
  Wtorek, 08.06

  Racja - covidami się zajmują, a tu prawdziwa pandemia boreliozy odkleszczowej w Polsce jest, tyle, że w mediach cisza - jak by o covidzie nie piali na lewo i prawo, to też przecietny Polak by nie wiedział, ze są jakieś zachorowania. Trawniki zamieniły się w lasy tropikalne i robactwo się wciska do mieszkań - kto za to odpowiada, co robią władze miasta, spółdzielnie!?

 3. 3
  +5
  ~ Solo
  Środa, 09.06

  Jaka radość ?

 4. 4
  +4
  ~ obserwator
  Środa, 09.06

  co wy głowę zawracacie ....SP 18 ma teraz inny probleem -budowa hali namiotowej

 5. 5
  +11
  ~ Drab
  Środa, 09.06

  Dobre to z wakacjami, do szkoły nie wracać ale na kolonii to już bezpiecznie.

 6. 6
  +2
  ~ do~ w temacie
  Środa, 09.06

  Trzeba dbać o czystość i porządek i nie będzie robactwa.

 7. 7
  +5
  ~ Czytelniczka
  Środa, 09.06

  Nie rozumiem zachowania matki dziecka. Kobieto martwisz się w tym momencie o obóz?! Najważniejsze jest zdrowie dziecka. Gratuluje odwagi by wysłać dziecko na obóz!

 8. 8
  +3
  ~ w temacie
  Środa, 09.06

  do do~w temacie - aż tak jesteś pusta/y, że nie zrozumiałaś/eś tak prostego tekstu? Pogadamy pajacu, jak będziesz płakać, że masz boreliozę albo zdechniesz na odkleszczowe zapalenie mózgu w tym przypadku, jednego pajaca mniej ale większość normalnych ludzi chce normalnie żyć.

 9. 9
  +6
  ~ żyrafa
  Środa, 09.06

  w tym mieście nigdy nie będzie normalnie,chyba że dla kogoś psy srające dookoła,pozastawiane samochodami chodniki,śmieci na ulicach to rzecz normalna.

 10. 10
  --1
  ~ Arc
  Środa, 09.06

  Czytelniczka - to jest matka jedna z tych, które idą się szczepić dlatego, że chcą wyjechać na wakacje albo nie chcą być w limicie osób na wesele (już parafrazując od tego, że takie ekstremizmy rodem od nazistów są niezgodne z prawem).

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.