Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

W budżecie Miasta trzeba znaleźć ponad 1,8 mln zł na podwyżki dla wychowawców

10.09.2019, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
W budżecie Miasta trzeba znaleźć ponad 1,8 mln zł na podwyżki dla wychowawców
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
W przyszłym tygodniu odbędzie się sesja Rady Miasta. W porządku obrad znalazł się projekt uchwały zmieniający regulamin wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Elbląg. Co ona oznacza?
 
Zgodnie z zapisami w Karcie Nauczyciela Rada Miasta musi wprowadzić zmiany w regulaminie wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Miasto Elbląg.

Zmiany dotyczą zwiększenia o 300 zł miesięcznego wynagrodzenia wychowawców klas w szkołach, przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.
 
Kwota 300 zł nie jest uzależniona od stopnia awansu zawodowego
 
W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy: w dniu 11 lipca 2019 r. ogłoszona została ustawa z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1287), która w art. 1 w pkt 12 wprowadziła zmianę do Karty Nauczyciela poprzez dodanie do ustawy art. 34a w sprawie wysokości dodatku funkcyjnego z tytułu sprawowania funkcji wychowawcy klasy.
 
Wprowadzona zmiana nakłada obowiązek wypłaty dodatku w wysokości min. 300 zł.
 
Przedłożony projekt uchwały zmieniającej regulamin wynagradzania nauczycieli został uzgodniony ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli. Uchwała skutkuje obciążeniem budżetu gminy na kwotę 1 852 068,00zł (wraz z pochodnymi) w okresie roku
 
– czytamy w uzasadnieniu uchwały.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Ddg
  Wtorek, 10.09

  No i podwyżki, ale znowu na papierze, kiedyś może znajdziemy pieniądze. To jednak mają te podwyżki realnie czy czekają aż się kasa znajdzie? Polityczna ściema.

 2. 2
  +2
  ~ gdd
  Wtorek, 10.09

  Nie o 300 tylko do 300-tu. Proszę nie przekłamywać faktów.

 3. 3
  +6
  ~ jan-49
  Wtorek, 10.09

  ten rzad daje podwyzki na prawo i lewo ale nie ze swoich obciaza podwyzkami samorzady a te nas wszystkich co widac w podwyzkach smieci i innych czy ten narod jest slepy i tego nie widzi? zabaczycie jak rzad podniesie podwyzki pensji tez nie ze swojej kieszeni tylko przedsiebiorcow a ci przerzuca koszty na zwyklych zjadaczy chleba tego tez nikt nie widzi? wszyscy obudza sie z reka w nocniku po wyborach jezeli wygra jedna sluszna partia

 4. 4
  +1
  ~ Jaś Fasola
  Wtorek, 10.09

  Przecież miasto sprzedaje działki. Ostatni była informacja że sprzedali działkę z pomnikiem Ofiar Sprawy Elbląskiej. Więc w czym problem.

 5. 5
  +1
  ~ Prawda .
  Wtorek, 10.09

  Min 300 , czyli może być więcej , Tak jest faktycznie , spojrzałem w DZ.U . , dwa ~ jan-49 . Żaden rząd NIE MA swoich pieniędzy , tylko podatników . Czyli Twoje , moje , nasze . Więc mało istotne , czy weźmie z tej , czy z tamtej półki . Swoją drogą , nauczycielom i tak będzie za mało . Czy było kiedykolwiek , że było dość ???

 6. 6
  --2
  ~ Kolo
  Wtorek, 10.09

  Mniej na homo lobby i LGBT a pieniążki się znajdą.

 7. 7
  +1
  ~ czerepak z kozłem
  Wtorek, 10.09

  Zwyczajnie, czerepak wymyśli innowację, kozioł ją zatwierdzi - zamiast obniżki cen ciepła będzie podwyżka o 20% i miejskie biuro sponsoringu niekontrolowanego dostarczy kasę w oczekiwanej przez kozła wysokości. Przed wyborami nawet w basenach Rubna pływa złoto.

 8. 8
  +7
  ~ Do Jas Fasola
  Wtorek, 10.09

  Zarabiasz, to oddaj na te podwyżki, w czym problem. Trzeba nie myśleć samodzielnie, żeby nie widzieć co się dzieje. Chcecie podwyżek proszę, PIS da, ale zapłaci przedsiębiorca, samorząd, zwykły obywatel.

 9. 9
  +3
  ~ zuzu
  Wtorek, 10.09

  Z tego co mi wiadomo to te 300 zł należą się wszystkim nauczycielom za wychowawstwo ,co wcześniej mieli tylko w mniejszej kwocie,a po strajkach zabrano to,więc teraz nasze władze muszą dodatek funkcyjny przywrócić ...

 10. 10
  --1
  ~ Nie Ranczo
  Wtorek, 10.09

  A ten czerepak to konkurencja dla p. Kolinskiego?, czytać tego nie można. Cytując "elektorat dumny jest ze swojego chamstwa, prostactwa..., lubi mieć wodza, który powie mu jak żyć, jest odporny na wiedzę,..."

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.