Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Zmiany na stanowiskach dyrektorów szkół? Wiemy, kto pokieruje II i IV LO

15.06.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmiany na stanowiskach dyrektorów szkół? Wiemy, kto pokieruje II i IV LO
Fot. Archiwum redakcji

Znamy nazwiska osób, którym powierzone zostanie kierowanie dwoma elbląskimi liceami. W przypadku II LO niespodzianki nie ma. W fotelu dyrektorskim IV LO zasiądzie nowa osoba.

W maju prezydent Elbląga ogłosił pierwsze konkursy na stanowiska dyrektorów kilku placówek oświatowych - osobom dotychczas pełniących te funkcje skończyła się kadencja. Teraz poznaliśmy wyniki dwóch z nich.

Wiadomo już, że stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka, na kolejną pięcioletnią kadencję, zostanie ponownie powierzone Agnieszce Jurewicz.

Z kolei w IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu szykuje się zmiana. Tutaj stanowisko dyrektora zostanie powierzone Kamili Annie Boros. Zastąpi ona na stanowisku Sylwestra Stanickiego, który szkołą kierował od 2009 roku.

Nadal czekamy na rozstrzygnięcie konkursów na stanowisko dyrektora: Przedszkola nr 13, 29, I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, a także SP nr 9 - tutaj rezygnację z funkcji złożyła Ewa Horbaczewska, dotychczasowa dyrektor.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ zszokowany
  Sobota, 15.06

  w IV LO zmiana??? SZOK??? Dlaczego???

 2. 2
  +20
  ~ Absolwent
  Sobota, 15.06

  Pan Sylwester Stanicki godnie stworzył wizerunek IV LO, nadał tej szkole przyjazny charakter, szczególnie dla uczniów, to w dużej mierze dzięki niemu, panowała niesamowita atmosfera. Zdecydowanie nie powinna nastąpić taka zmiana i stanowiska nie powinna objąć osoba z zewnątrz. To już nie będzie ta sama szkoła..

 3. 3
  +9
  ~ zuzu
  Sobota, 15.06

  Bardzo ciekawe kim będzie nowa dyrektor przedszkola nr 29....? Przydałaby się dobra zmiana!

 4. 4
  +5
  ~ Od 09.
  Sobota, 15.06

  Od września zmiany na stołkach dyrektorskich we wszystkich przedszkolach o szkolach w Elblągu. Ta praca tj stolki nie są dożywotnie

 5. 5
  +19
  ~ wicia
  Sobota, 15.06

  Czy "wybór" na dyrektora IV LO osoby o nazwisku Boros to nie jest przypadkowe panie prezydencie?

 6. 6
  +18
  ~ szukaj edek, szukaj
  Sobota, 15.06

  Pracuj edek, pracuj. nie ma gościa na liście wpłatomatów znanego kww, to nie spełnia podstawowego wymogu formalnego. Za połowę pensji mogli sobie kupić funkcję. Mogli, a skoro nie wpłacili, to mają innowację. To dotyczy wszystkich uczestników "konkursów" . Drżyjcie czekający na swoją kolej, ale jeśli nie ma waszego nazwiska na liście wpłat, to weźcie przykład z dyrektorki Sp 9. Spokój i kariera za niewielkie pieniądze. Zachowacie godność i przyzwoitość nie będąc słupowatymi wpłatomatami, ale tym rodziny nie utrzymacie. W konfrontacji z psl przeżyje relatywny konformista i hipokryta.

 7. 7
  +11
  ~ nauczyciel
  Sobota, 15.06

  Pan Stanicki zrezygnował z konkursu. nie chciał już być dyrektorem- ma inne plany. A szkoda- bo to był bardzo dobry dyrektor. Ale nie każdy chce z tą dobrą zmianą w kuriatorium się borykać. Ot co. A teraz jeszcze te skrzynki na donosy w szkołach-takie zalecenie KO. To się dziwicie? Może niech redakcja sie tym zajnteresuje.

 8. 8
  +29
  ~ Slawsia Otieczestwo
  Sobota, 15.06

  Ta Boros to żona Adasia, byłego trenera OE który musiał nabijac głosy na KWW Wróblwskiego, żeby ta cała Kamila (żona?) dostała potem w podzięce stołek dyrektora? Wstydu tam nie mają.

 9. 9
  +3
  ~ 100% elblążanin
  Sobota, 15.06

  A co z SP 19...... będzie konkurs.

 10. 10
  +19
  ~ zdolny innowator słupny
  Sobota, 15.06

  ~101% ... - W Sp 19 sytuacja jest rezerwowa. Dyrektor powołany na okres do października. Wróblewski wystartuje do senatu, edek będzie kandydatem na prezydenta w wyborach po wróblewskim. Jeżeli edek nie wygra , a wygra kandydat innej opcji, to edek jako najzdolniejszy wylatuje z 3 piętra na twarz i jako jedyny spełniający wymogi formalne wróci do Sp 19. Petunia non olet ale bardzo się kręci jak olet w gaciach. Powinniśmy być dumni, że mamy takiego edka?????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97574281692505