Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

"Nastawiliśmy się na wysoki poziom". Za nami egzamin maturalny z chemii

13.05.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Nastawiliśmy się na wysoki poziom". Za nami egzamin maturalny z chemii
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Dziś, 13 maja, uczniowie szkół średnich podeszli do matury z chemii na poziomie rozszerzonym. W tym roku w całym województwie chęć przystąpienia do tego egzaminu wyraziło 961 uczniów. Matura z tego przedmiotu umożliwia rozpoczęcie studiów na kierunkach takich jak: analityka medyczna, medycyna, dietetyka, farmacja.

Punktualnie o godz. 9.00 w elbląskich szkołach rozpoczął się egzamin maturalny z chemii na poziomie rozszerzonym. Nie jest on obowiązkowy, przystępują do niego tylko ci uczniowie, którzy zadeklarowali taką wolę. W III LO im. Jana Pawła II do egzaminu z chemii przystąpiło 25 uczniów, którzy w ciągu 180 minut musieli zmierzyć się z zadaniami, sprawdzającymi wiedze, jaką zdobyli.

Matura jak dla mnie była trudna. Było wiele zadań z materiału opracowywanego w 3 klasie. Nie spodziewałam się takiego poziomu trudności, ponieważ jak dotąd wszystkie rozszerzenia były łatwe. Nie spodziewam się zbyt wysokiego wyniku, będę zadowolona, jeśli uda mi się uzyskać powyżej 30%

- mówiła Marcela, uczennica III LO.Matura z chemii to zdaniem uczniów jeden z najtrudniejszych przedmiotów. Dobry wynik uzyskany z egzaminu z chemii może otworzyć wiele drzwi na różne kierunki ścisłe. Osiągnięcie jak najlepszego wyniku jest ważne dla osób, które wybierają się na kierunki medyczne. Dzięki takiej maturze uczeń przy rekrutacji może uzyskać dodatkowe punkty, zapewniające mu miejsce an wybranym kierunku studiów.

Egzamin oceniam na trudny. Miałem problemy z większością zadań obliczeniowych, ale to zawsze było dla mnie ciężkie. Sądzę, że w porównaniu do poprzedniej matury ta była zdecydowanie trudniejsza. Zależy mi na jak najlepszym wyniku, obawiam się, że nie uda mi się uzyskać 70%, a tyle jest mi potrzebne, aby dostać się na medycynę. Jeśli nie zdołam tyle osiągnąć, poprawię wynik w przyszłym roku

- mówił Paweł, uczeń III LO.Zdania dotyczące poziomu trudność matury są podzielone. Mimo to uczniowie zgodnie przyznają, że najtrudniejsze były zadania z równaniami i te dotyczące wykresów.

Najtrudniejsze jak dla mnie było zadanie z wykresem. Zrobiłam je i mam nadzieję, że rozwiązanie jest dobre. Choć wszystko zależy od klucza, jakim posługiwać będą się egzaminatorzy

- mówiła Paula uczennica III LO.


Egzamin maturalny z chemii składał się z 45 zadań, które mają formę zamkniętą i otwartą. Mimo złożoności tego egzaminu niektórzy uczniowie nie byli zaskoczeni zadaniami, jakie się pojawiły.

Nastawiliśmy na wysoki poziom. Nie piszemy podstawy, więc musimy być świadomi trudności tego egzaminu. Jestem zadowolona i teraz tylko czekam na wyniki

- mówiła Gabrysia, uczennica III LO.


 

Moim zdaniem matura nie była trudna. Osoby, które się przygotowywały, na pewno osiągną dobry wynik. Wydaje mi się, że ta matura poszła mi lepiej niż te próbne. Każde zadanie z obliczeniami wymagało ode mnie poświęcenia kilku minut, ale mam nadzieję an dobry wynik. Na pewno zadowoliłoby mnie około 50%. Zamierzam iść na fizjoterapię, więc bardziej zależy mi na dobrym wyniku z matury z biologii

- mówiła Ola, uczennica III LO.O godz. 14.00 maturzyści przystąpili do egzaminu maturalnego z informatyki. Życzymy powodzenia !

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ piękny czas
  Poniedziałek, 13.05

  To chemia o nas decyduje. Gratulacje za wybór. Powodzenia. A Flip z Flapem zdawali?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1078500747681