Wtorek, 28.03.2023, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Dzieci są pełne pomysłów na Elbląg. Za nami sesja samorządów szkolnych

30.05.2018, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzieci są pełne pomysłów na Elbląg. Za nami sesja samorządów szkolnych
Fot. Ryszard Biel

Modernizacja placu zabaw, organizacja zajęcia dla seniorów z obsługi komputera, budowa wybiegu dla psów to tylko przykłady tematów uchwał, które przyjęto dzisiaj (30 maja) podczas sesji... samorządów szkolnych. Po raz drugi młodzi przedstawiciele elbląskich podstawówek zajęli miejsce dorosłych radnych. - Uważam, że jako młodzi powinniśmy móc wypowiadać się na tematy dotyczące naszego miasta. Ta inicjatywa nam to umożliwia. Z drugiej strony, możemy na własnej skórze, przekonać się jak wygląda praca radnych. Myślę, że jest trudna, ma wpływ na życie mieszkańców Elbląga - mówi Natalia Gałczyk ze Szkoły Podstawowej nr 11.

W środę (30 maja) w ratuszu na sali sesyjnej odbyła się wyjątkowa, bo II Sesja Samorządów Uczniowskich Elbląskich Szkół Podstawowych. Pierwsza taka sesja miała miejsce w ubiegłym roku, dzisiejsze wydarzenie było kontynuacją inicjatywy, która wtedy się zrodziła. Młodzi elblążanie po raz kolejny zajęli więc miejsca dorosłych radnych, aby w trakcie debaty, spośród wszystkich swoich uchwał - pomysłów wskazać te najciekawsze.

Dziecięca sesja rady miasta to niebywała okazja do tego, byśmy mogli zaprezentować pomysły dotyczące rozwoju miasta oraz tego, co według nas można zrobić dla naszej aglomeracji, aby stała się atrakcyjniejsza i uwzględniała potrzeby najmłodszych mieszkańców. Uczestnicząc w takich spotkaniach, które można potraktować, jako lekcje samorządności, dowiadujemy się wiele o pracy radnych i o tym, jak tworzą się lokalne procedury. (..) Razem możemy więcej, razem jesteśmy pewniejsi i osiągniemy sukces. Mam nadzieję, że dzięki naszym dzisiejszym obradom Elbląg będzie stawać się ciekawszym i piękniejszym miastem

- powiedziała na początku obrad Daria Przybyszewska, przewodnicząca sesji.

Pomysłów na to młodzi radni mieli całkiem sporo. Wiele z nich dotyczyła rozbudowy infrastruktury szkolnej, ale znalazły się i te dotyczące integracji międzypokoleniowej czy organizacji festynów i zawodów sportowych.

Pod głosowanie radnych poddano dziesięć uchwał dotyczących: organizacji festynu "W królestwie króla Hoggo" (SP nr 15), modernizacji placu zabaw i zagospodarowania terenu przy szkole (SP nr 1), realizacji projektu "Życie jest piękne" polegającego na integracji uczniów z seniorami (SP nr 16), organizacji zawodów sportowych "Wybieramy zdrowie" (SP nr 23), organizacji zajęć z obsługi komputera i telefonu komórkowego dla seniorów (SP nr 21), budowę przy szkole siłowni pod chmurką "Fit boisko" (SP nr 15), organizację festynu "Elblążanie jedzą zdrowe śniadanie" (SP nr 9), montażu "piłkochwytów" przy szkolnym boisku (SP nr 12), budowy wybiegu dla psów w parku im. generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego (SP nr 4), utworzenia wypożyczalni rowerów (SP nr 25). Wszystkie zostały przyjęte.

Projekty zostaną przedstawione prezydentowi Elbląga, to od niego będzie zależało, czy któreś doczekają się realizacji.

Fajnie, że uczniowie mogą wyrazić swoją opinię. My akurat przedstawiliśmy projekt "Elblążanie jedzą zdrowe śniadanie". Chcemy zorganizować festyn promujący zdrowe odżywanie się. Wszystkich pomysłów było dużo więcej. Liczę, że teraz dorośli się nad nimi pochylą i przynajmniej niektóre zostaną zrealizowane

- mówi Kamila Ołdakowska z SP nr 9.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Dziecięca sesja Rady Miasta ( zdjęć 56 )
Dodano: 2018-05-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dorosły
  Środa, 30.05

  To nie są dzieci. To młodzi, mądrzy, refleksyjne ludzie. Słuchamy ich dzisiaj z uwagą, to w przyszłości wysłuchają nas.

 2. 2
  +1
  ~ Dorosły
  Środa, 30.05

  Refleksyjni, oczywiście. Poprawka komputerowa.

 3. 3
  +3
  ~ Daro
  Środa, 30.05

  Posłuchajmy co mają do powiedzenia młodzi zanim wyjadą za lepszym życiem do innych miast.

 4. 4
  +1
  ~ Razem możemy więcej:)
  Czwartek, 31.05

  "Razem możemy więcej, razem jesteśmy pewniejsi i osiągniemy sukces. Mam nadzieję, że dzięki naszym dzisiejszym obradom Elbląg będzie stawać się ciekawszym i piękniejszym miastem - powiedziała na początku obrad Daria Przybyszewska, przewodnicząca sesji." Bardzo mądre słowa młodej, mądrej kobiety - w takiej właśnie młodzieży nadzieja na normalną przyszłość w naszym mieście i kraju. Pogratulować!:)

 5. 5
  +2
  ~ jan-49
  Czwartek, 31.05

  teraz maja pomysly a jak skoncza szkoly to wiekszosc z nich wyjedzie z tego miasta i tyle bedzie po pomyslach elblag to misto bez zadnej przyszlosci zaczelo sie od kwasniewskiego gdy zlikwidowal wojewodztwa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3040900230408