Piątek, 22.01.2021, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Po prawo jazdy pojedziemy fiatem punto?

25.07.2017, 16:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Po prawo jazdy pojedziemy fiatem punto?

Wszystko wskazuje na to, że trzeci przetarg na dostawę aut dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, będzie ostatnim. Do starających się o zamówienie dołączył dealer fiata punto. Są więc duże szanse na to, że egzaminy na prawo jazdy nadal będą przeprowadzane w samochodach tej marki.

Elbląski Word jeszcze w tym roku chce zmienić tabor. Fiaty punto, które obecnie służą do egzaminowania kandydatów na kierowców kategorii B, zgodnie z przepisami swoje już odsłużyły. Niebawem będą musiały przejść na emeryturę. Dlatego ośrodek już wiosną rozpoczął poszukiwania dostawcy nowych samochodów. Sprawa wcale nie jest taka prosta, bo auta egzaminacyjne muszą spełniać odpowiednie parametry i mieć odpowiednie wyposażenie, chodzi między innymi o urządzenia rejestrujące przebieg egzaminu.

W maju WORD ogłosił pierwszy przetarg na dostawę dziesięciu aut osobowych przeznaczonych do przeprowadzenia egzaminów państwowych na prawo jazdy kategorii B. Swoje oferty zgłosiło trzech dealerów, najtańsza z nich opiewała na blisko 915 tys. zł, a najdroższa na 1 mln 227 tys. zł. Chodziło o samochody marki: kia i toyota. Ośrodek, który na zakup przeznaczył 450 tys. zł, unieważnił postępowanie ze względu na zbyt wygórowane ceny. Podobnie było w przypadku drugiego przetargu ogłoszonego w czerwcu. Tym razem również zgłosiło się tych samych trzech oferentów i również tym razem jako przyczynę podano zbyt wysoką kwotę. Co dziwne tym razem najniższa zaproponowana cena wyniosła 449 tys. 500 zł. Jednak i ona, jak się okazało, przewyższała możliwości zamawiającego, bo te tym razem oceniono już tylko na 350 tys. zł.

Trzeci przetarg ogłoszono na początku lipca. W ubiegłym tygodniu otwarto oferty.

W tej chwili są one badane. Konkretne wyniki poznamy niebawem. Możliwe, że w piątek, a najpóźniej w poniedziałek na BIP pojawi się informacja o udzieleniu zamówienia. Tym razem ofert jest więcej niż w poprzednich przetargach. Są cztery. Do tej pory były trzy

- przypomina Bożena Łupaczewska, kierownik działu organizacyjno-administracyjnego WORD w Elblągu.

Do gry o zamówienie tym razem WORD przystąpiła spółka, która zaoferowała dostawę fiatów punto za ok. 472 tys. zł. To jednak nie najtańsza oferta, tę zaprezentował dealer kii rio IV (445,5 tys. zł). Najwięcej, bo 574 tys. zł "zaśpiewał" dostawca kii rio.

Czy to oferty pozwalające mieć nadzieję na to, że znajdzie się dostawca? Z naszej oceny, na tym etapie przetargu, wydaje się, że uda się zakończyć ten przetarg

- mówi Bożena Łupaczewska.

O wynikach przetargu WORD jeszcze nie chce mówić. Jednak jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji to dostawca fiata punto ma duże szanse na wygraną. Czy tak rzeczywiście się stanie? Przekonamy się w najbliższych dniach.

Wybór fiata to byłaby dobra informacja dla właścicieli elbląskich szkół jazdy, które w większości przypadków korzystają z fiatów i samych kursantów, którzy do egzaminu przygotowywali się właśnie w samochodach tej marki.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ fddv
  Wtorek, 25.07

  te przetargi to jakis mega przekret. budżet 450 tysi w 1 przetargu a potem w kolejnym 350? nosz kyrwa, jakieś jaja

 2. 2
  +2
  ~ obywatel
  Środa, 26.07

  a gdzie Dacia ? cenowo bezkonkurencyjna

 3. 3
  --7
  ~ marcin1509
  Środa, 26.07

  No szału nie ma. Ale może to i dobrze że zostanie Punto. Bo jest dużo osób które jest po kursie i będzie zdawać egzamin po raz n-ty i wprowadzenie nowego samochodu może spowodować to że ci ludzie będą musieli się.u żyć wszystkiego od nowa.

 4. 4
  +3
  ~ Janiuszek
  Środa, 26.07

  Najtańsza kia rio IV? Najdroższa Kia rio? A i tak wygra fiat punto. Czym się różnią owe kia, i po co przetarg skoro, można go unieważnić a i tak nie wygrywa najtańszy.

 5. 5
  +1
  ~ Janiuszek
  Środa, 26.07

  Najtańsza kia rio IV? Najdroższa Kia rio? A i tak wygra fiat punto. Czym się różnią owe kia, i po co przetarg skoro, można go unieważnić a i tak nie wygrywa najtańszy.

 6. 6
  +3
  ~ Hmmm
  Środa, 26.07

  Ktoś mi potrafi to masło maślane wytłumaczyć? "To jednak nie najtańsza oferta, tę zaprezentował dealer kii rio IV (445,5 tys. zł). Najwięcej, bo 574 tys. zł "zaśpiewał" dostawca kii rio."

 7. 7
  +1
  ~ Przesmiewca
  Środa, 26.07

  o masz, wystarczy skrytykować artykuł i już komentarz idzie w niebyt pffffffff

 8. 8
  0
  ~ eyw46y
  Czwartek, 27.07

  w cywilizowanych miastach jeżdżą yarisami. Może nienajtańsze, ale solidne

 9. 9
  0
  ~ Pożarniczy
  Niedziela, 30.07

  Wygrał JD Kulej z Kią Rio. Agro-Max także z Kią Rio był już mocno w tyle. Fiat Punto z Toyotą Yaris bez szans. Więcej info na bip.word.elblag.pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0917141437531