Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

W Elblągu powstanie drugi punkt ładowania samochodów elektrycznych

27.02.2017, 18:30:24 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu powstanie drugi punkt ładowania samochodów elektrycznych
Na chwilę obecną w Elblągu jedyny punkt ładowania aut elektrycznych znajduje się na parkingu CH Ogrody

Jeszcze w tym roku w Elblągu powstać ma drugi w mieście punkt, w którym możliwe będzie ładowanie samochodów z silnikiem elektrycznym. Jego budową ma się zająć Urząd Miejski. Na razie wiadomo jednak tylko tyle, że ma to być punkt ogólnodostępny i darmowy. Magistrat nie zna jeszcze jego konkretnej lokalizacji. 

Obecnie w Elblągu funkcjonuje tylko jeden punkt ładowania pojazdów elektrycznych. Powstał on w 2015 roku w rozbudowanym centrum handlowym Ogrody przy ul. Płk. Dąbka. Podłączenie i ładowanie z sieci aut elektrycznych możliwe jest na parkingu podziemnym na poziomie -1. Miejsce to oznakowane jest m.in. piktogramami przedstawiającymi samochód z elektryczną wtyczką. Każdy, kto posiada auto z napędem elektrycznym może w Ogrodach podładować akumulator bezpłatnie. 

Tego typu pojazdy w naszym mieście, to wciąż jednak rzadkość. Ten stan chcą zmienić radni Platformy Obywatelskiej. Pod koniec zeszłego roku, klub radnych PO złożył do prezydenta Elbląga wniosek o zarezerwowanie w budżecie miasta na rok 2017 środków na utworzenie punktu ładowania samochodów elektrycznych. Prezydent Witold Wróblewski przychylił się do tego pomysłu i na ten cel zabezpieczono w miejskiej kasie 25 tys. zł.

Nasza inicjatywa wynika z chęci propagowania przyjaznych dla środowiska pojazdów. Taki punkt ma być formą zachęty dla elblążan, by używać ekologiczne auta w naszym mieście. Sam osobiście jeżdżę autem hybrydowym i nie wykluczam, że po tym, jak pojawi się kolejny punkt ładowania w mieście, to zmienię auto na elektryczne. Mamy nadzieję, że drugi taki punkt w mieście sprawi, że w Elblągu wzrośnie liczba pojazdów elektrycznych. Do tej pory wielokrotnie spotykaliśmy się z opiniami, że elblążanie nie chcą kupować takich aut, gdyż w mieście jest niewystarczająca liczba punktów ładowania

- przyznaje Michał Missan, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej. 

Gdzie dokładnie powstanie drugi punkt ładowania pojazdów elektrycznych? Miasto na razie jeszcze tego nie wie, bo dopiero przygotowuje się do tej inwestycji.

Nie ma jeszcze dokładnej lokalizacji. Miasto wstępnie przygotowuje się do realizacji tej inwestycji, trwają uzgodnienia i poszukiwania dogodnego miejsca. Jeden tego typu punkt znajduje się w centrum handlowym na terenie Elbląga. Ewentualna lokalizacja musi uwzględniać już istniejący punkt tak, aby mogły one się wzajemnie uzupełniać

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Póki co, wiadomo tylko tyle, że korzystać z niego będzie mógł każdy chętny 24 godziny na dobę. 

Ma to być punkt ogólnodostępny i bezpłatny, z którego będzie można korzystać o każdej porze dnia. Chcielibyśmy, aby jego ewentualne lokalizacje były konsultowane z radnymi np. podczas komisji. Do tej pory, taki temat nie stanął jednak na żadnej z nich

- mówi Michał Missan.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ tesla
  Poniedziałek, 27.02

  To miejsce do ładowania w Ogrodach jest zawsze zajęte przez inne pojazdy. Czas najwyższy z tym skończyć i udostępnić miejsce dla pojazdów elektrycznych. Może ochrona się tym zajmie, przecież widzą jakie pojazdy zajmują to miejsce. Czas nauczyć inteligencję kultury.

 2. 2
  +2
  ~ czerwony sweterek
  Poniedziałek, 27.02

  Panie Michale Missan , proszę odnośnie słusznej inicjatywy , uważać na radnego z SLD . Aby pańskiej partii pomysł , nie pojawił się w przyszłorocznym jego klipie wyborczym . Np : z tekstem i tu.... " skutecznie " " stworzyłem " punkt ładowania akumulatorów z dołączoną , uwierzytelniającą gestykulacją ?? Bo Kto wie ??

 3. 3
  --3
  ~ Gosc
  Poniedziałek, 27.02

  Na zdjeciu ampra jednego takiego snoba.

 4. 4
  +2
  ~ Realista
  Poniedziałek, 27.02

  To akurat to swietne zdjecie gdzie gosciu zastawil skode i poszedl na zakupy, a ochrona mu pilnowala auta. Gdzie wy macie rozum infoelblag?

 5. 5
  +2
  ~ Muczaczos
  Poniedziałek, 27.02

  No fakt to bardzo ważny problem wart rozwiązania go.....ale jajca!

 6. 6
  +10
  ~ mius
  Poniedziałek, 27.02

  Czy ktoś może mi wytłumaczyć tą ekologię ? Samochód elektryczny podłączony do prądu wytworzonego przez elektrownię z węgla...

 7. 7
  +2
  ~ Bobowiec
  Poniedziałek, 27.02

  Drugi punkt powstanie w Eleclercu a trzeci przy Kauflandzie.

 8. 8
  +3
  ~ q1
  Wtorek, 28.02

  Co to znaczy "darmowy"? Nie ma nic za darmo. Proszę napisać, że zapłacą za to wszyscy podatnicy. Głównie tacy, których nie stać na nowy samochód.

 9. 9
  +2
  ~ noname
  Wtorek, 28.02

  jestem za, tylko aby nie wyglądało to jak w ogrodach, miejsce do ładowania w większości przypadków zajęte przez nieelektryki

 10. 10
  +3
  ~ izkaa
  Wtorek, 28.02

  faktycznie ochrona parkingowa w ogrodach powinna zajmować się tym kto tam parkuje - bo w większości stawiają sobie tam samochody jak popadnie tak samo na miejscach dla rodzin z dziećmi ( kilka razy obserwowałam fakt że koleś przyjeżdża ładną furą stawia na szerszym miejscu przy wejściu ze znakiem dla rodzin z dziećmi a jest bez dzieci ) po co ci ochroniarze tam są !!!!! ????????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.