Niedziela, 17.01.2021, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Samochód z "ogonkiem", czyli w tym miejscu w Ogrodach parkować nie każdy może

07.10.2015, 13:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
Samochód z "ogonkiem", czyli w tym miejscu w Ogrodach parkować nie każdy może
Miejsce do ładowania pojazdów elektrycznych w Ogrodach jest notorycznie zajmowane przez samochody do tego nieuprawnione (Fot. Adrian Sajko)

Po rozbudowie CH Ogrody, w nowo powstałym parkingu podziemnym pojawiło się pierwsze w Elblągu miejsce do ładowania samochodów z silnikiem elektrycznym. Stanowisko z ładowarką, jest jednak notorycznie zajmowane przez kierowców "standardowych" samochodów. Z taką sytuacją spotkał się ostatnio nasz Czytelnik, który na czas zakupów zamierzał podładować swój samochód elektryczny. Dzięki wyrozumiałości ochrony Ogrodów, nie odjechał jednak odprawiony z kwitkiem.

Rozbudowane Ogrody to obecnie jedyne w Elblągu miejsce, w którym możliwe jest podłączenie i ładowanie z sieci aut elektrycznych. Tego typu pojazdy w naszym mieście, to wciąż rzadkość. Stąd zlokalizowana na poziomie -1 parkingu ładowarka, wykorzystywana jest sporadycznie. Miejsce to oznakowane jest piktogramami przedstawiającymi samochód z elektryczną wtyczką. Niewielu kierowców zwraca jednak uwagę na to oznaczenie. Często więc stanowisko do ładowania zajmowane jest przez kierowców samochodów z silnikami tradycyjnymi.

Z problemem takim spotkał się 27 września jeden z elblążan, który podczas robienia zakupów w Ogrodach, planował podładować silnik elektryczny w samochodzie marki Opel Ampera. Miejsce ładowania było jednak zajęte przez pojazd nie posiadający napędu elektrycznego.

Poprosiłem więc ochronę o wezwanie kierowcy tego samochodu, ale ten nie pojawił się. Wobec tego pozwolono mi zaparkować w najbardziej złośliwy sposób i przydzielono mojemu autu osobistą ochronę. Umundurowany pracownik czuwał przy aucie 3,5 godziny aż skończyłem zakupy.  Zarówno ochrona jak i obsługa klienta, wykazały się profesjonalizmem i zrozumieniem problematyki. Natomiast kierowca i pasażerowie Skody dostali lekcję, którą zapamiętają na długo

- opowiada elblążanin.

Być może sytuacji takich udałoby się uniknąć, gdyby stanowisko to byłoby lepiej oznakowane. Wielu kierowców prawdopodobnie nie zauważa widniejącego na ścianie piktogramu.

Oznaczenie tego miejsca jest średnie. Nie każdy przygląda się wzorom na ścianie. Gdybym  wcześniej nie czytał o takim miejscu w internecie, to możliwe, że sam bym za pierwszym razem tam zaparkował. Przydałaby się jeszcze jakaś tabliczka. W gdańskich galeriach handlowych można spotkać dodatkowe tabliczki z napisem typu: "Parking dla pojazdów elektrycznych na czas ładowania"

- mówi jeden z kierowców, robiący zakupy w Ogrodach.

Nasz czytelnik twierdzi jednak, że oprócz piktogramu na murze, jest też oznaczenie poziome.
- Perspektywa zaparkowania na pierwszym miejscu przy wejściu, skutecznie wzbudza w kierowcach percepcję selektywną. Niestety jest to problem przy wielu ładowarkach w Polsce. Ochroniarz w Ogrodach powiedział mi, że kierowcy nagminnie lekceważą oznaczenia miejsc dla inwalidów, aut elektrycznych lub rodzin z dziećmi - przyznaje elblążanin.

W sprawie czytelniejszego oznakowania miejsca do ładowania, skontaktowaliśmy się z administracją CH Ogrody. - Na pewno rozważymy propozycję lepszego oznakowania tego stanowiska, aby zapobiec w przyszłości występowaniu tego typu sytuacji - usłyszeliśmy w biurze Ogrodów.


fot. Skyscrapercity

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. 1-2 Skyscrapercity, 3-4 Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ pil
  Środa, 07.10

  "lekcję, którą zapamiętają na długo ” czyli dostał wpie...l. haha

 2. 2
  +9
  ~ NICel
  Środa, 07.10

  "nasz Czytelnik" pochwalił się przy okazji nowoczesnością. Taka to sytuacja:))))))

 3. 3
  --36
  ~ k7896
  Środa, 07.10

  czy on nie złamał prawa zastawiając prawidłowo parkującą Skodę ?

 4. 4
  +15
  ~ czytelnik
  Środa, 07.10

  troszke podobna sytuacja co przy kauflandzie, notorycznie zajmowane miejsca dla matek z dziecmi i niepełnosprawnych przez zwykłych d.....i.

 5. 5
  +11
  ~ asd
  Środa, 07.10

  k7896: ochroniarz przez caly czas pilnowal bezpieczenstwa.

 6. 6
  --3
  ~ Europejczyk
  Środa, 07.10

  A gdzie straż miejska ? Panie Prezydencie gdzie oni są. ? Gdzie policja ? Czy tak ciężko zrobić porządek w naszym mieście. ? Jeżeli Pan nie daje rady to ....... może inny prezydent.

 7. 7
  +2
  ~ jacek
  Środa, 07.10

  ampera bardzo łądne auto

 8. 8
  +16
  ~ redruM
  Środa, 07.10

  To nie sprawa oznakowania a bezczelność "cwaniaków".

 9. 9
  +7
  ~ realista
  Środa, 07.10

  Przede wszystkim ochrona dala d... Czy nie prosciel lepiej monotorowac te miejsca jak rowniez te dla matek z dziecmi i niepelnosprawnych i regagowac za wczasu, a nie zastawiac przejazd, przejscie, skode, droge pozarowa i przydzielac osobista ochrone na 3,5 - takie rzeczy tylko w POLSCE.

 10. 10
  --3
  ~ mm263
  Środa, 07.10

  A gdyby na tym miejscu dla "elektryków" stał uprawniony samochód i był podłączony pod ładowarkę,to szanowny właściciel opla co zrobiłby?Nie popieram zajmowania miejsc parkingowych,jeżeli nie ma się do tego prawa.To jest świństwo.Ale też świństwem jest złośliwość.Czyżby właściciel opla przyjeżdżał do sklepu tylko po to,żeby podładować akumulatory?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9285671710968