Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

"Kaczuszkowa karuzela" w elbląskim teatrze. Za nami premiera spektaklu z utworami Juliana Tuwima

28.05.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Kaczuszkowa karuzela" w elbląskim teatrze. Za nami premiera spektaklu z utworami Juliana Tuwima
fot. Majka Brejdak

"Ptasie Radio", "Rzepka, "Lokomotywa". Kto z nas nie zna tych i wieli innych utworów Juliana Tuwima. Teraz wiersze poety możemy teraz usłyszeć w wykonaniu... paczki kaczuszek. "Kaczuszkowa karuzela" to nowa propozycja elbląskie teatru. Za nami premiera spektaklu. 

 

 

Zależało mi na tym, żeby dzieci miały radość z bycia w teatrze. To bajka, spektakl lekki, kolorowy, rozśpiewany i roztańczony. Same wiersze Juliana Tuwima są ponadczasowe, napisane przepiękną polszczyzną, zabawne. W spektaklu "Kaczuszkowa karuzela" znalazło się piętnaście utworów Tuwima. Wśród nich "Ptasie radio", "Lokomotywa", "Idzie Grześ przez wieś", "Zosia Samosia" i "Okulary". Chyba wszyscy je znamy z dzieciństwa. Babcie do dziś czytają je swoim wnukom, rodzice swoim dzieciom. Wspaniale jest też do nich wrócić po latach. Sam, gdy odkrywałem je na nowo, miałem poczucie, że jestem małym chłopcem, ale w dorosłym ciele i dobrze się bawiłem. To spektakl dla dzieci, ale jestem przekonany, że osoby dorosłe również będą się świetnie na nim bawiły

 

- mówi Jakub Lewandowski, reżyser i choreograf "Kaczuszkowej karuzeli".  

 

W sobotę, 28 maja, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbyła się premiera spektaklu "Kaczuszkowa karuzela". Przedstawienie z wierszami Juliana Tuwima wyreżyserował Jakub Lewandowski. Utwory poety wybrała i połączyła w jedną opowieść scenarzystka Justyna Tomska. W efekcie na godzinę możemy się przenieść do kolorowego, radosnego i zabawnego świata paczki kaczuszek. W ich role wcielają się elbląscy aktorzy. Na deskach teatru zobaczyliśmy: Teresę Suchodolską (Egzaltowana Kaczuszka), Magdalenę Fenning (Przemądrzała Kaczuszka), Ewelinę Bemnarek (Punkowa Kaczuszka), Dominika Blocha (Kaczuszka Łasuch),  Krzysztofa Żabkę (Kaczuszka Osiłek), Filipa Warota (Kaczuszka Ciamajda) i Mikołaja Ostrowskiego (Kaczuszka Leniwiec).

 

 

To jest już moja trzecia realizacja w teatrze w Elblągu. Tym razem pracowałem z większą liczbą aktorów. Było wspaniale, zabawnie, praca szła nam bardzo szybko, każdy z nas podskórnie zna wiersze Tuwima, więc i aktorzy nie mieli problemów z zapamiętaniem tekstu. Nie chcieliśmy udawać dzieci, robić coś tylko pod nie, ale dobrze się w tym poczuć, uwierzyć w to, że jesteśmy kaczkami, które chcą spędzać czas z przyjaciółmi i się bawić. Wszyscy weszliśmy w świat zabawy

 

- dodaje Jakub Lewandowski.  

 

Muzykę do spektaklu stworzyła Patrycja Hefczyńska. - W spektaklu przez cały czas towarzyszy nam dźwięk. Muzyka jest przepiękna. Zależało nam na jakości, chcieliśmy, aby dźwięk i muzyka były tak samo szlachetne, jak tekst - wyjaśnia reżyser.  Kolorowa i zabawna scenografia, a także kostiumy aktorów to dzieło Lidii Kanclerz.

 

"Kaczuszkowa karuzela" to najnowsza propozycja elbląskiego teatru. Premiera już za nami, jednak okazji, aby zobaczyć spektakl będzie jeszcze wiele. Najbliższe już w niedzielę (29 maja) i poniedziałek (30 maja).

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Kaczuszkowa karuzela ( zdjęć 48 )
Dodano: 2022-05-28 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Czytelnik gazet
  Miesiąc temu

  Źle mi się kojarzy wszystko, co jest związane z KACZKĄ !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0888240337372