Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

My, dzieci z dworca ZOO

14.01.2013, 07:01:29 Rozmiar tekstu: A A A
My, dzieci z dworca ZOO
Od lewej: Natalia Jakubowska, Piotr Boratyński oraz Marcin Tomasik (fot. Majka Brejdak)

W sobotę, 12 stycznia o 18:00, na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, odbyła się premiera nowego spektaklu. "My, dzieci z dworca ZOO", to kontynuacja problemów poruszonych w zakończonym już monodramie „Narkomanka”, autorstwa Barbary Rosiek.

W obu przypadkach spektakl powstał  na motywach książek, których bohaterkami są nastoletnie dziewczyny opisujące swoje doświadczenia z narkotykami. „My, dzieci z dworca ZOO” to historia 13-letniej  Christiane Vera Felscherinow, mieszkanki Berlina Zachodniego. Jej eksperymenty z coraz mocniejszymi środami odurzającymi, stosunek do świata widzianego przez pryzmat narkomańskiego środowiska, próby zerwania z nałogiem i pierwszą miłość, spisali z przeprowadzonych z nią rozmów dwaj niemieccy  dziennikarze Kai Hermann i Horst Rieck. Choć wydarzenia miały miejsce w latach siedemdziesiątych XX wieku, problemy poruszone w książce i spektaklu wciąż są aktualne. Potrzeba akceptacji, zainteresowania ze strony bliskich, chęć zjednania przychylności rówieśników, to nadal główne pobudki młodych ludzi wchodzących w skomplikowane problemy dorosłego życia.

Elbląska premiera, to kolejna odsłona talentu kolumbijskiego reżysera Giovanny’ego Castellanos’a . W spektaklu występują debiutujący niedawno na naszej scenie: Natalia Jakubowska, jako Christiane i Piotr Boratyński, jako jej pierwsza miłość – Detlef. Marcin Tomasik wciela się w sprowadzającego bohaterkę na złą drogę, narkomana Hero, Beata Przewłocka występuje jako „głucha i ślepa” na przemianę córki matkę, a przyjaciółkę Christiane gra Małgorzata Rydzyńska.

Spektakl pouczający, dla ludzi o mocnych nerwach oraz dla tych, którzy chcą zrozumieć niezrozumiałe często postępowanie młodzieży.
Kto nie dostał biletu na premierę będzie miał nie jedną okazję, aby zapoznać się z tym spektaklem.

14, 15,16,17 i 18 stycznia o godz. 10:00, a także 17 stycznia godz. 12:00.   Ceny biletów: 28 PLN (normalny); 23 PLN (ulgowy) i18 PLN (szkolny).
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / My, dzieci z dworca ZOO ( zdjęć 59 )
Dodano: 2013-01-13 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ mmm
  Poniedziałek, 14.01

  a ta w tych okularach to ten dejwid bowi z wersji filmowej - porazka

 2. 2
  0
  ~ pospid
  Środa, 16.01

  Bardzo ciekawy pomysł na trudny do adaptacji scenicznej -tekst. gratulacje dla całego zespołu z reżyserem na czele.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.