Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Monika Falej: Ja się z Państwem nie żegnam tylko mówię „do zobaczenia”

19.10.2023, 13:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Monika Falej: Ja się z Państwem nie żegnam tylko mówię „do zobaczenia”
Fot. Paweł Friedrich

- Jestem osobą, która kończy swoją pracę (posłanki – przyp.red.), ale nie porzucam tematów, które są jeszcze do dokończenia. Mam jeszcze wiele do zrobienia - mówiła posłanka Lewicy Monika Falej podczas zorganizowanej dziś (19.10.) konferencji prasowej.
 


Posłanka Lewicy Monika Falej startowała w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca w okręgu elbląskim. Choć zdobyła więcej głosów niż cztery lata temu (11 140) KW Nowej Lewicy nie uzyskał mandatu w naszym regionie, co oznacza, że Monika Falej nie została posłanka na drugą kadencję.Monika Falej dziękowała kandydatom na listach Lewicy za „osiągnięcie dobrego wyniku” i współpracownikom za „intensywną pracę w ciągu ostatnich czterech lat”.
 

Chciałabym podziękować elblążanom i elblążankom za głosy, które otrzymałam w wyborach. Ponad 11 tys. głosów jest to lepszy wynik niż cztery lata temu. Jest mi niezmiernie miło, że mi Państwo zaufali oraz docenili to, co robiłam przez cztery lata

– mówiła Monika Falej.

 


Czym teraz planuje zająć się Monika Falej? - Sprawa Willi Plus bardzo mnie absorbowała, dlatego będę robiła wszystko, żeby wyjaśnić to do końca. Na pewno zajmę się też tematem ekranów akustycznych przy S7, czyli wyciszenia terenu, na które czekają mieszkańcy i mieszkanki Elbląga. Mamy tu sukces, ale on jest jeszcze do dokończenia – zaznaczyła.
 

Kolejna rzecz, którą zaczęłam się zajmować to są kobiety Elbląga, których pamięć powinna zostać przywrócona. Chodzi o portrety pań, które zapisały się w historii, w dziejach Elbląga i chciałabym, żeby zostały dostrzeżone. Jeżeli przedstawimy ich sylwetki to mam nadzieję, że w kolejnych rozdaniach nazw ulic włodarze miasta i Rada Miasta będą mieli całą listę osób do rozważenia, czy nie są godne ujęcia ich nazwisk w ulicach. Wiemy, że ulic o nazwach kobiecych jest bardzo mało i bardzo mi zależy, żeby to zmienić

– wyjaśnia Monika Falej.

 


Posłanka zapowiedziała też, że będzie nadal zajmować się tematem rewitalizacji miejsca pamięci po dawnym cmentarzu żydowskim. - Mamy tablicę upamiętniającą osoby żyjące w Elblągu pochodzenia żydowskiego. Współpracuję w tym temacie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa. Ostatnie pismo, jakie w tej sprawie otrzymałam od wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka wskazuje, że ten temat jest do załatwienia – mówiła.
 

 

W piśmie z 28 września pan wiceprezydenta Elbląga Janusz Nowak stwierdził, że dokonana zostanie ocena stanu technicznego tablicy i możliwości jej odnowienia. Wiem, że są na to środki w Narodowym Instytucie Dziedzictwa. Jeśli Miasto tego nie zrobi to ja będę starała się, aby to miejsce zostało odnowione. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, w kwietniu, uda się tam odprawić uroczystość zgodnie z obrzędem osób tej wiary

– podkreśliła Monika Falej.

 


Podczas spotkania z dziennikarzami Monika Falej zapewniła, że z nikim się nie żegna, a mówi „do zobaczenia”. - Teraz, tak po ludzku, będą odpoczywać i nabierać siły. To były bardzo intensywne cztery lata. Będę też dokańczać te cztery tematy, o których wspominałam – dodała. - Co będę robić zawodowo to jeszcze pomyślę, ale wiem, że mogę jeszcze zaskoczyć wieloma rzeczami. Ja się z Państwem nie żegnam tylko mówię „do zobaczenia”.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Wet
  Czwartek, 19.10

  Zamiast się żalić na złych wyborców, niech pani Falej zastanowi się dlaczego wyborcy jej nie chcieli. Ja tam za lewicą nie tęsknię i mam nadzieję, że Czarzasty i spółka znikną z polityki.

 2. 2
  +14
  ~ Leśne dziadki
  Czwartek, 19.10

  Czarzasty za klęskę lewicy powinien sam wyskoczyć ze stołka honorowo ale dostał zonga za swoje i dobrze ! Dziadek leśny niech spada bo młody facet pokazał mu juz jego miejsce ! A tu listz marna i brak wspolpracy, sztabu to czego oczekiwali ! Woleli poświęcić egoistycznie i złośliwie mandat lewicy! To dzialanie na szkodę partii!

 3. 3
  +10
  ~ i nie wracaj
  Czwartek, 19.10

  A ja żegnam panią. Na stałe i bez żalu. Mam dosyć człowieka który popiera Wróblewskiego w jego etycznych i moralnych poczynaniach. Skoro staje pani w kampanii w szeregu z Wróblewskim, to jeszcze raz żegnam panią!!!

 4. 4
  +4
  ~ Racja
  Czwartek, 19.10

  Zgadzam się z tu piszącymi. Płyń i nie wracaj ,siedz w oksztynie i tam szukaj sukcesu. Ciągle miesza w Elblągu I nie rozumie co myślą o niej Elblązanie. Tylko garstka komuchow zawziecie wybiera SLD. W Elblągu wygrało PIS a przez pomyłkę wbrali tych z PO, SLD, PSL. Jeszcze bedzieci ich opluwa zobaczycie. Jak dojdą do rzadzenia i zabiorą wszystko. Pokażcie o 800+,300,13tki, 14tki godziwe podwyzki wiek emerytalny tyranie do śmierci. Zapomnicie o wolnych niedzielach w handlu. Cóż chcieliscie ich to będziecie mieli raj.

 5. 5
  +5
  ~ Roman
  Czwartek, 19.10

  P. Monika Falej odważyła się skontrolować jeden z elementów mafii PISOWSKIEJ, gdyż weszła na teren Dumnych Z Elbląga> Nie otrzymała dokumentów, lecz wyniki jej kontroli obudziły elblążan, czyż nie? Mym zdaniem, zwrot dotacji od Ministra Oświaty (nazwiska, na wszelki wypadek nie wymieniam, gdyż ma znajomości w Prokuraturze Generalnej, a nawet w Ministerstwie Sprawiedliwości), powinien nastąpić na rzecz Elbląga. Wszak działka i domostwo leży nadal w jego granicach. Nawet kurnik i ogrodzenie.

 6. 6
  0
  ~ Roman
  Czwartek, 19.10

  Do: ~ Leśne dziadki . Nie wygłupiaj się. Co myślisz o innych dziadkach, starszych od Czarzastego, a zdobywających miejsca w Sejmie? Nazwisk nie będę Ci wymieniał, gdyż znasz je. Przypomnę Ci, że p. Jarosław K. kilkukrotnie wspominał o swym odejściu z polityki. Zgadnij, ile lat , jeżeli chodzi o wiek Czarzastego od w/w, czy wiceministra MON, specjalisty od spisków, lub obecnego jeszcze wicemarszałka Sejmu (nazwisk nie wymieniam, gdyż nadal mogą wkroczyć agenci ministra, który 12 grudnia będzie miał sprawę w kwestii skazania za postępki wcześniejsze i ułaskawionego od tego). Pierwej pomyśl, potem sprawdź. A tak, czemu leśnym dziadkiem się nazwałeś?

 7. 7
  +2
  ~ no tak
  Czwartek, 19.10

  Kończ waść, My Elblążanie wcale pani nie potrzebujemy, pani cele są dla Nas zbędne.Niestety dla jednych się kończy dla drugich zaczyna, trzeba umieć przegrywać z godnością.

 8. 8
  +4
  ~ Winni
  Czwartek, 19.10

  Żadną tajemnicą nie jest kto niszczyl lewicę i kto podkladał świnie! Bardzo wyscepcjalizowana gtupa ! I udalo się lewi bez mandatu, zalosne konferencje bez wsparcia , samotni bez tlumu bez swoich bez jedności ktora daje siłę! Okropne i obrzydliwe metody by spuścić lewicę w Elblągu na dno i spuscili i jeszcze brak wsparcia wlasnego kandydata rzuconego na pozarcie , takie to ich właśnie idee

 9. 9
  +5
  ~ Do widzenia
  Czwartek, 19.10

  Pani Moniko .A ja życzę Pani wszystkiego dobrego ,choć nie po drodze mi z Panią.

 10. 10
  +2
  ~ takie proste
  Czwartek, 19.10

  Kobieta niema honoru, nastąpiła utrata praw posła. Na jakiej podstawie i z jakimi uprawnieniami ta pani będzie kończyła swoje tematy. Biuro czas zamknąć, sporządzić wszelkie rozliczenia i spokojny wyjazd do Olsztyna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0609109401703