Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Wiceminister Śliwka: Nie ma bardziej prodemokratycznego sposobu niż pójście i zagłosowanie w referendum

01.10.2023, 18:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiceminister Śliwka: Nie ma bardziej prodemokratycznego sposobu niż pójście i zagłosowanie w referendum
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

15 października odbędą się nie tylko wybory parlamentarne, ale także ogólnokrajowe referendum. Padną w nim cztery pytania: o wyprzedaż majątku państwowego, podniesienie wieku emerytalnego, likwidację bariery na granicy z Białorusią oraz relokację migrantów. - Jeśli to referendum będzie wiążące to niezależnie od tego, kto wygra wybory, będzie on związany decyzją, która zostanie podjęta podczas referendum. Nie ma bardziej proobywatelskiego i prodemokratycznego sposobu na wyrażenie woli obywateli niż pójście i zagłosowanie w referendum – podkreślił Andrzej Śliwka, Wiceminister Aktywów Państwowych.
 - Konstytucja w art. 4 mówi o tym, że naród sprawuje władze w sposób pośredni przez swoich przedstawicieli, lecz w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa daje ona możliwość przeprowadzone referendum ogólnokrajowego. Zapytanie Polaków o cztery bardzo ważne kwestie, które są tematem debaty publicznej, nie powinno być podważane. Władza zawsze powinna pamiętać, że najważniejszy jest głos Polaków – mówi Andrzej Śliwka.
Na karcie referendalnej znajdą się cztery pytania: Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki? Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn? Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi? Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską? 

Wszyscy widzimy, jak zachowują się politycy Platformy, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Mówią, że te tematy nie są przedmiotem sporu, a jak przychodzi do głosowań to Platforma jest przeciwko zaporze na granicy, przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego i jest za relokacją nielegalnych imigrantów. Podobnie PSL, które nie głosowało za obniżeniem wieku emerytalnego, a Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL-u prowadził projekt związany z podniesieniem wieku emerytalnego. Politycy opozycji w Parlamencie Europejskim głosowali za projektami związanymi z poparciem Komisji Europejskiej w zakresie mechanizmu relokacji nielegalnych imigrantów

 

 

– zaznaczył Andrzej Śliwka.Wiceminister zapewnia, że partia rządząca ma odmienne zdanie. - Chcemy, żeby Polacy wyrazili w tych kwestiach swoje zdanie – dodał Andrzej Śliwka. - Nie boimy się głosu Polaków, bo nasi obywatele są mądrzy i wiedzą, co będzie dla nich najlepsze. Uważamy, że to oni powinni podjąć decyzję w tych czterech fundamentalnych kwestiach.


 

Działania opozycji, która uważa się za "opozycję demokratyczną", są antydemokratyczne. Nie chcą oddać głosu Polakom. Po raz kolejny udowadniają, że czują się kimś lepszym od Polaków, że są mądrzejsi. To pycha charakterystyczna dla PO i PiS. Myślę, że Polacy to widzą

 

 

– stwierdził Andrzej Śliwka.

Referendum będzie wiążące, jeżeli weźmie w nim udział ponad połowa uprawnionych do głosowania. - Jeśli to referendum będzie wiążące to niezależnie od tego, kto wygra wybory będzie związany decyzją, która zostanie podjęta podczas referendum. Nie ma bardziej proobywatelskiego i prodemokratycznego sposobu na wyrażenie woli obywateli niż pójście i zagłosowanie w referendum – podkreślił Andrzej Śliwka.
Referendum odbędzie się 15 października 2023 r. W lokalach wyborczych głosować będzie można między godziną 7:00 a 21:00.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 18

%77.8 %22.2


Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ obserwator
  Niedziela, 01.10

  Wrrrrrrrrrrr.

 2. 2
  --12
  ~ Będę pamiętał
  Niedziela, 01.10

  Głosuje na pana Andrzeja. Donek obiecywał mi 8 lat temu. Wyjechał zostawił nas ze wszystkimi problemami i kłopotami gospodarczymi w tamtym czasie. Czy wy tego nie pamiętacie. Książę na białym koniu wrócił!!! Obudźcie sìe ludzie zacznijcie myśleć

 3. 3
  +2
  ~ P/ola/k
  Niedziela, 01.10

  Podobne bzdury głosili w Katowicach

 4. 4
  +17
  ~ Bzdury
  Niedziela, 01.10

  Komedia, ci co sprzedali Lotos za grosze pytają czy ludzie są za wyprzedażą majątku 😂

 5. 5
  --28
  ~ wniosek
  Niedziela, 01.10

  Prawdziwego Polaka i Polki nie musi pan przekonywać, idziemy i głosujemy. Brawo panie Śliwka jest pan naszym kandydatem, wygramy.

 6. 6
  +13
  ~ Arc
  Niedziela, 01.10

  Teraz sobie obłudnicy przypomnieli o tym "prodemokratycznym" sposobie przed wyborami - przez 8 lat mieli w d... Poza tym, gdzie pytanie referendalne czy chcemy przymusu szczepień albo milionów banderowców w kraju?

 7. 7
  +3
  ~ Wybory
  Niedziela, 01.10

  Idziemy i głosujemy

 8. 8
  +8
  ~ Czereśnia
  Niedziela, 01.10

  No pisiory do ataku!wiszą mi wasze- jak kilo kitu na agrafce

 9. 9
  +8
  ~ Dylematy
  Niedziela, 01.10

  Jest to duzy dylemat na kogo głosować , w kraju chyba postawię na 3 drogę, w samorządowych albo na Śliwkę albo na kogoś trzeciego! Nigdy na tych co byli i nikogo z ich obozu!

 10. 10
  +10
  ~ Czytelnik66
  Niedziela, 01.10

  Temu panu dziękuje i żegnam. Kolejny wizjoner własnego ,,ja"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0664169788361