Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Dla wyborców już nie kiełbasa, a gęsina, smalec i jabłka. Poseł Dziambor: Mamy wspólne sprawy do załatwienia

21.09.2023, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dla wyborców już nie kiełbasa, a gęsina, smalec i jabłka. Poseł Dziambor: Mamy wspólne sprawy do załatwienia
Fot. Agnieszka Klatt
REKLAMA

Kandydaci do Sejmu Trzeciej Drogi zachęcali dziś (21.09.) mieszkańców Elbląga do rozmowy o polityce proponując smalec, gęsinę, jabłka i mleko. - Spotkaliśmy się tutaj, bo mamy wspólne sprawy do załatwienia (…). Wczoraj Trzecia Droga przedstawiła plan budżetowy i pokazaliśmy wstępne obliczenia wynikające z tego, co zakładamy, że będzie (w Polsce po wyborach – przyp. red.) - mówił poseł Artur Dziambor (były polityk Konfederacji, obecnie niezrzeszony, który znalazł się na liście wyborczej Trzeciej Drogi w okręgu gdyńskim).

Dziś, 21 września, na elbląskiej starówce odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez posłów Zbigniewa Ziejewskiego i Artura Dziambora. Posłowie przedstawili kilku kandydatów do Sejmu z listy Trzeciej Drogi z okręgu elbląskiego. Podczas spotkania z dziennikarzami zabrakło kandydatów Polski 2050 Szymona Hołowni, którzy wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym współtworzą Trzecią Drogę.


Politycy opowiedzieli o swoich planach wobec naszego regionu. - Chcemy z Elbląga zrobić czwarty port w Polsce. Dokończymy inwestycję związaną z budową drogi wodnej i pogłębieniem toru – mówił Zbigniew Ziejewski. - To dla nas najważniejsza inwestycja. Gros z 2 milionów ton towarów przeładowywanych w tym porcie to będzie zboże, bo Żuławy to taki spichlerz Warmii i Mazur
 

 

Zawsze w dyskusjach pada pytanie, skąd będziecie mieli pieniądze? Nie będziemy kontynuowali projektu CPK (Centralnego Portu Komunikacyjnego – przyp. red.). Po audycie zostanie on zamknięty, a pieniądze zostaną oszczędzone. Poza tym odzyskamy pieniądze z KPO

 

 

– stwierdził Artur Dziambor.Po złożeniu kilku deklaracji przyszedł czas na zaproszenie elblążan do dyskusji. Niestety o takiej możliwości mieszkańcy nie zostali wcześniej powiadomieni. Politycy zapewne liczyli na rozmowę z przechodniami. Jak można się było spodziewać, o godz. 12.00 w czwartek nie było ich zbyt niewielu. Oczywiście każda rozmowa jest cenna, dlatego politycy przygotowali dla swoich rozmówców poczęstunek w postaci mleka, smalcu, gęsiny i jabłek.


 

fot. redakcja

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ oo
  Czwartek, 21.09

  To który z dotychczasowych portów zlikwidujecie / obecnie są 4 porty /, by Elbląg był tym czwartym? A to stąd pan Ziejewski ma banery w każdym możliwym zakątku miasta?

 2. 2
  +15
  ~ Plyncie
  Czwartek, 21.09

  Tak plyncie z falami wprost na cieśninę ryska. Nic nie zrobili dla miasta i mieszkancow. Nie są z Elbląga a tu szukają głosów. Precz do siebie z dala od Elbląga.

 3. 3
  +13
  ~ Co jeden
  Czwartek, 21.09

  Ja załatwię obiecują chyba sobie stołek i kase na koncie . To do uczciwej pracy do końca życia PSL to zapewnia.

 4. 4
  +8
  ~ ryszard powolski
  Czwartek, 21.09

  DO ELBLĄGA ZAWITAŁY ŚMIECI POSZOŁ KIBIMATER Z TYM GNOJEM

 5. 5
  0
  ~ kkk
  Czwartek, 21.09

  @~ Plyncie ~ czyli tak samo się wypowiesz nt. pana Śliwki i Kochana - bo też nie są z Elbląga?

 6. 6
  +4
  ~ Chester
  Czwartek, 21.09

  Trzecia droga to to samo co Tusk I Wcisla czyli klika nierobow I zdrajcow Polski czających się aby znów podnieść wiek emerytalny w Polsce.Tylko PIS.

 7. 7
  +11
  ~ Dziady, cz.23
  Czwartek, 21.09

  Ziejewski po poprzednich wyborach piał że odwdzięczy się elblążanom za wybór i przez kadencję będzie tyrał dla Elbląga. Słowa dotrzymał - znowu jest i obiecuje. Przez 4 lata był z Kobietami w Centrum, ale one wyzionęły ducha. Znowu jest, obiecuje, chce. A że pesel mu pozwala, to po wyborze znowu spotka Alscheimera i pójdą na kolejny 4 letni spacer swoją drogą , Drogą do Koryta.

 8. 8
  +6
  ~ Wiec
  Czwartek, 21.09

  Urządzają w godzinach pracy wiece partyjne! To skandal ale kto moze to moze-:)

 9. 9
  --2
  ~ POLak
  Czwartek, 21.09

  Kochani wyborcy pis nie dajcie się robić w kacze jajo-tylko Tusk i platforma gwarantem bezpieczeństwa i dobrobytu Polski

 10. 10
  --2
  ~ pyiam
  Czwartek, 21.09

  Czy dla pana POlaka coś się przestawiło.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87639498710632