Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Utrudniony dostęp do lokalu wyborczego w SP 14. "Dyrektorka tej szkoły kandydowała do RM"

19.04.2024, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Utrudniony dostęp do lokalu wyborczego w SP 14. "Dyrektorka tej szkoły kandydowała do RM"

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na utrudniony dostęp dla osób niepełnosprawnych do lokalu wyborczego mieszczącego się w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Mielczarskiego (osiedle Zatorze). - To problem, który dla zwykłych ludzi czasem jest niezauważalny – stwierdził.
 

 


7 kwietnia elblążanin oddał swój głos w wyborach samorządowych w lokalu wyborczym mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Mielczarskiego.

 

 

 

Przed wejściem zastałem smutny obraz dwóch kobiet siłujących się z wózkiem inwalidzkim – aby po jego wniesieniu dojechać do urny wyborczej. Potężne schody przed wejściem do placówki pomimo swojej szerokości i ilości miejsca nie posiadają podjazdu dla wózków

 

 

– zauważył nasz czytelnik.

 Elblążanin nie kryje oburzenia. - Jestem bardzo zdziwiony, że budynek, w którym od wielu lat organizowane są wybory, a na co dzień po swoje pociechy przychodzą również matki z małymi dziećmi, nie posiada żadnego dogodnego podjazdu dla wózków dziecięcych i inwalidzkich – stwierdził.
 

 

 

Jest to dość dziwna sytuacja w XXI wieku, gdzie tak duży nacisk kładzie się na zwiększenie dostępności. Dodam, że po pobraniu karty do głosowania zauważyłem, że Pani Dyrektor kandydowała w wyborach do Rady Miasta. Czyżby Dyrekcja tej placówki nie była zainteresowana poprawą tej dostępności sama kandydując na listach wyborczych do Rady Miasta?

 

 

- pyta elblążanin.

 


Dyrektorką SP 14 jest Kazimiera Pierzyńska-Czujwid, która w wyborach do Rady Miasta kandydowała w okręgu nr 5 z 3 miejsca na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Samorządowy Tak dla Elbląga. Zdobyła 42 głosy.

 

 

 

Niestety podobna sytuacja pewnie będzie w tą niedzielę. Jest to smutne i ograniczające możliwości wzięcia udziału w wyborach dla części elblążan

 

 

– dodał nasz czytelnik.


 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Jóźwa
  Miesiąc temu

  Tam i w każdej innej placówce oświatowej kilka razy dziennie dzieci i rodzice z trudnościami w poruszaniu się pokonują takie schody. Uczciwy urząd wyznacza 14 dni na usunięcie ograniczeń albo dyrekcja na bruczek a rada pedagogiczna na szkolenie przez pół roku z empatii w każdą środę 0 17.00.

 2. 2
  +20
  ~ Hmmm
  Miesiąc temu

  Niestety to nie jedyny lokal wyborczy z tym problem w naszym mieście.

 3. 3
  +13
  ~ zorro
  Miesiąc temu

  michasia ulubiona szkoła

 4. 4
  +5
  ~ obserwator
  Miesiąc temu

  czyli,że co ?niepełnosprawni nie dotrą do lokalu wyborczego i nie zagłosują

 5. 5
  +8
  ~ aaa
  Miesiąc temu

  Z DRUGIEJ STRONY JEST WEJŚCIE BEZ SCHODÓW. MOŻE MOŻNA BY BYŁO POPROSIĆ WOŹNE O OTWRCIE I MOŻNA WÓZKIEM BEZ PROBLEMU WJECHAĆ. CHODZIŁAM TAM DO SZOŁY TO PAMIĘTAM

 6. 6
  +2
  ~ Dudek
  Sobota, 20.04

  Rada ped.w tej szkole z pewnością jest zdominowana przez Kazię z pryszczem na nosie. Ale PGR-PRL. Biedni ludzie w 21.wieku.

 7. 7
  0
  ~ Uczen
  Poniedziałek, 22.04

  42 głosy 😆 to zeczywiście musi mieć poważanie 🙂

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4819791316986