Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Wiceminister Obrony Narodowej: Elbląg jest miastem wyjątkowym z wielu względów

17.04.2024, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Wiceminister Obrony Narodowej: Elbląg jest miastem wyjątkowym z wielu względów
Fot. DK

Wiceminister Obrony Narodowej Cezary Tomczyk przyjechał dziś (17.04.) do naszego miasta. - Elbląg jest miastem wyjątkowym z wielu względów. Zarówno jeśli chodzi o kwestie gospodarki i jeśli chodzi o kwestię strategiczną dla bezpieczeństwa Państwa, dlatego tutaj jestem – mówił.
 

 

Cezary Tomczyk zapowiedział, że rząd planuje wiele projektów związanych z naszym miastem. - Jesteśmy chwilę po tym, jak premier Donald Tusk ogłosił odblokowanie środków unijnych z KPO, ale przed nami też wykorzystanie środków z Funduszu Spójności i zapewniam, że to są wszystko bardzo dobre informacje dla samego Elbląga – zapewniał.
 

 

Jestem tutaj dzisiaj w Elblągu, żeby odwiedzić Wielonarodową Dywizję. Wojsko dzisiaj odgrywa dla każdego z nas ogromną rolę. Wojsko jest gwarantem bezpieczeństwa (…) Jesteśmy przededniu opublikowania projektu ustawy w sprawie obrony cywilnej. Tę sprawę pilotuje pan Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji pan Marcin Kierwiński. My, jako Resort Obrony Narodowej, przekazujemy swoje uwagi, ale też uwagi, które płyną z sytuacji na Ukrainie

 

 

– mówił Cezary Tomczyk.

 



Rząd planuje w Polsce budowanie schronów. Czy w Elblągu również? - Chcemy, aby były dodatkowe środki finansowe dla takich miast jak Elbląg po to, żeby ludzie w razie zagrożenia, którego mam nadzieję w Polsce nigdy nie będzie, mogli korzystać z miejsc schronienia czy ze schronów, które będą budowane w całej Polsce – stwierdził wiceminister.



Polityk Koalicji Obywatelskiej przyjechał do naszego miasta również po to, by okazać wsparcie Michałowi Missanowi (KO), który ubiega się o fotel Prezydenta Elbląga. - Wszystko zależy dziś od mieszkańców Elbląga – zaznaczył Cezary Tomczyk. - To jest ostatni moment, w którym każdy może sobie odpowiedzieć na pytanie na kogo oddać swój głos.


 

 

Za nami pierwszy tura wyborów samorządowych. Przed nami druga tura, wybory europejskie. Każdy z nas musi dołożyć swoją cegiełkę do tego, żeby frekwencja była jak najwyższa. Ciągle bolejemy nad tym, że Polska zmaga się z problemem frekwencji

 

 

– podkreślił Cezary Tomczyk.

 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ CBA
  Środa, 17.04

  a ten po co, by wspierać ruskich agentów w urzędzie miejskim ?

 2. 2
  +24
  ~ "na tapczanie siedzi... kluch"
  Środa, 17.04

  To samo tło - Wcisła, Gelert - pionek Missan nie potrafiący obronić stołka i kolejny "ratownik". Portki w centrali PO trzęsą się jak gacie żłopów po wizycie u Borysa. Żenada!~Dorosły facet siedzący na fotelu 5 lat musi mieć akuszerów by nadal być aby inni mogli rządzić w jego imieniu. Żenujący facet! Żal mi go bo nie zdaje sobie sprawy kim jest i nie wie co to jest przyzwoitość i męski honor. Na dzisiejszą "debatę" też przyjdzie z obstawą i będzie bredził o fascynującej osobowości Wróblewskiego dającego Missanowi 20 000 co miesiąc przez 5 lat za nic nie robienie? Wyborcy stawiający X przy nazwisku Missana będą dumni że nie tylko oni są inni wobec normalności. Brzydzi wszystko w ostatnich 2-3 tygodniach występując z tatusiami, mamusiami broniącymi go przed pytaniami których nie rozumie.

 3. 3
  +19
  ~ żenujący
  Środa, 17.04

  Kandydat jest kompletnie nie kumaty. Dzień w dzień ma "wsparcie" dziwnych ludzi. Czy gdy zostanie wybrany to coś sam zrobi czy kumple przyślą do ratusza swoich figurantów dojących nasze podatki? Facet ma honor, dumę, przyzwoitość, wstyd, empatię, wiedzę na funkcji na którą się pcha. Ale to facet a nie ktoś kto ma program "ja kcem i bendem".

 4. 4
  +2
  ~ Monisia
  Środa, 17.04

  Michałku stęskniła się za Tobą, wygraj i wróć szybko !

 5. 5
  +25
  ~ no tak
  Środa, 17.04

  Przywieźcie cały rząd z Tuskiem , to jakiś cyrk tak co dzień po jednej osobie. Czy Oni wiedza kogo promują , takiego człowiek co był Vice 5 lat i nigdy nic nie zrobił dla Elbląga. Niech się tak nie poniżają.Elbląg potrzebuje człowieka mądrego do rządzenia a nie do ratowania PO. Jeszcze niech cały Sztab przyjedzie.

 6. 6
  +18
  ~ mąż Monisi
  Środa, 17.04

  Michale Miisan już wystarczy twego powiernictwa, zajmij się własną rodziną, a jest o co się martwić.

 7. 7
  +19
  ~ Bezproblemowy
  Środa, 17.04

  Musi być naprawdę kiepsko, skoro cały rząd dyżury pełni w Elblągu! O poślicy i senatorze już nie wspomnę...

 8. 8
  +10
  ~ Truso
  Środa, 17.04

  Niech jeszcze przyślą Ursulę von der Leyen,wszak to mentorka ich przywódcy,Donalda vel Oskara.To żenada,Andrzej Śliwka na prezydenta.

 9. 9
  +11
  ~ POlak
  Środa, 17.04

  Elbląg musi pogonić tych patalachow od 100 kłamstw.

 10. 10
  +15
  ~ Witek
  Środa, 17.04

  Wszyscy kibice Olimpii głosujmy na Andrzeja Śliwkę

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0425810813904