Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Za nami kolejna debata prezydencka. Jak kandydaci poradzili sobie z pytaniami?

16.04.2024, 19:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami kolejna debata prezydencka. Jak kandydaci poradzili sobie z pytaniami?
Fot. AK

Po raz kolejny kandydaci na urząd Prezydenta Elbląga – Andrzej Śliwka i Michał Missan wzięli udział w debacie prezydenckiej zorganizowane przez redakcje Express Elblag i Truso TV. Politycy odpowiadali na pytania od redakcji i elblążan. Mogli też przepytać się nawzajem.Dziennikarze zapytali m.in. o plany kandydatów dotyczące poprawy warunków życia seniorów.

 

 

W swojej ofercie dla seniorów zakładam dotacje dla dzielnicowych klubów seniora. Chciałbym, aby seniorzy uczestniczyli w życiu miasta i na podstawie ich opinii budować kolejne działania. Już wiem, że jest możliwe zorganizowanie w Elblągu opieki wytchnieniowej, mieszkań wspomaganych

 

 

– mówił Michał Missan.

 


- Kwestia seniorów w moim programie zajmuje naprawdę bardzo ważne miejsce. W pierwszej kolejności to, co podczas rozmów z seniorami wybrzmiewało, to poprawa komunikacji miejskiej. Ona po reorganizacji została całkowicie zdewastowana – mówił Andrzej Śliwka. - Trzeba doprowadzić do tego, aby wróciła normalność jeśli chodzi o rozkład jazdy, ale także dostosować kwestie związane z taborem tramwajowym, modernizacja torowisk i przystanków, aby osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze mogły się swobodnie poruszać. Bardzo ważne jest też wsparcie klubów seniorów. Środki na to trzeba dwukrotnie zwiększyć.

 


Kolejne pytanie dotyczyło... samokrytyki. Michał Missan został poproszony o wskazanie, co jego zdaniem władze Miasta zrobiły źle i z czym się nie zgadza. Niestety nie wskazał żadnej sprawy.

 Natomiast Andrzej Śliwka został zapytany, „co PiS zrobił źle, co by Pan nie przełożył na politykę samorządową”. - Uważam, że kwestie związane z polityką samorządową powinny zostać wyjęte ze sporu polityki ogólnopolskiej – zaznaczył. - Wielokrotnie mówiłem, że dziura w chodniku nie ma barw politycznych, przeciekający dach w szkole nie ma barw politycznych, źle zorganizowana komunikacja miejska nie ma barw politycznych.
 

 

 

Działania Prezydenta powinny skupić się na tym, żeby w ramach swojej działalności wsłuchiwać się w głosy elblążan i niezależnie od tego, na kogo elblążanie zagłosowali, czy na Platformę, Trzecią Drogę, Prawo i Sprawiedliwość. Prezydent Miasta powinien wyjść poza ten spór polityczny i wspólnie podejmować działania, które doprowadzą do tego, że w mieście będzie żyło się lepiej. Ostatnie lata były niestety przejawem tego, że Prezydent wraz z Wiceprezydentami zamknęli się w gabinetach i nie wsłuchiwali się w głos elblążan

 

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 


Pytania od elblążan były już bardziej konkretne. Pan Zenon zapytał Andrzeja Śliwkę o to, jak planuje rządzić Elblągiem mając mniejszość w Radzie Miasta i biorąc pod uwagę fakt, że na wsparcie rządu nie będzie mógł liczyć. - Będąc Wiceministrem Aktywów Państwowych współpracowałem z samorządami, którymi rządziły inne partie polityczne i dzięki dobrej kooperacji środki te samorządy pozyskiwały – zapewniał Andrzej Śliwka.
 

 

 

Pan Prezydent Wróblewski przez ostatnie lata rządził z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Miał w jednej kadencji w Radzie Miasta większość z Prawa i Sprawiedliwości i przy dobrych projektach ta współpraca dobrze wyglądała. Ja mam prosty plan – niezależnie od poglądów politycznych działać na rzecz dobra Elbląga. To powinno nas wszystkich łączyć. Nie emblemat partyjny

 

 

– mówił Andrzej Śliwka.

 Pan Marcin zapytał Michała Missan, „czy będąc wiceprezydentem miał na cokolwiek wpływ, a jeżeli tak, to co należało do Pana obowiązków i jak się Pan z nich wywiązywał”. - Każdy kto pracował w samorządzie (…) wie, że jak jest Prezydent to realizuje się politykę Prezydenta i jego program wyborczy. Ma się swobodę tylko do działań operacyjnych, a tak naprawdę wszystkie strategiczne trzeba konsultować z Prezydentem – mówił.
 

 

 

Ja miałem swoje departamenty. Największy sukces w mojej ocenie w ochronie zdrowia to nowy blok operacyjny w Szpitalu Miejskim. Mógłby długo wymieniać, bo przez cztery lata trochę się tego nazbierało, ale to też największy, najbardziej wartościowy sukces

 

 

– dodał Michał Missan.

 

 


Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia część debaty, gdy kandydaci mogli zadawać sobie nawzajem pytania. O tym w następnym materiale.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +38
  ~ Witek
  Wtorek, 16.04

  Głosujmy na śliwkę precz z missanem i cala koalicja KO

 2. 2
  +42
  ~ Sukces
  Wtorek, 16.04

  Mógłbym długo wymieniać mówi pan M ale zawsze wymienia tylko oddział operacyjny w szpitalu. To jakie są te pozostałe sukcesy? Czyżby jak Yeti? Wszyscy słyszeli tylko nikt nie widział?

 3. 3
  +38
  ~ EDI
  Wtorek, 16.04

  Panie Missan , a nie uważa pan że Elblążanie mają pana dość ? może lepiej by było gdyby pan sam to zrozumiał zanim zrobią to mieszkańcy Elbląga.

 4. 4
  +31
  ~ Ksantypa
  Wtorek, 16.04

  Wszyscy wiemy ze pan Sliwka wygrywa wszystkim, mlodoscią, przebojem, spokojem, żartem, wiedzą, inteligencją, obyciem, luzem, kulturą, brakiem bufonady, arogancji i niezlą aparycją oraz pozytywną osobowością! Niestety Elbląg to zaścianek mentalny, ludzie znudzeni, zmęczeni, niezainteresowani zmianami oraz młodzież ktora pragnąca mlodziezowego zycia wyjechala! Dlatego wciąż miasto tkwi w chorym ukladzie interesów i stagnacji! Kiedy calkiem odejdzie stara nomenklatura i jej wychowankowie moze coś tu się zmieni a Pan Śliwka będzie jeszcze młody-:))))nadzieja umiera ostatnia!!!

 5. 5
  --56
  ~ elblążanin
  Wtorek, 16.04

  Śliwka jest niestety spalony na starcie, bo to członek PiS, a PiS nie chcemy już więcej u władzy

 6. 6
  +35
  ~ Ale to juz bylo
  Wtorek, 16.04

  PO tez nie a zwlsszcza przypominające epokę Grzesia-:)) a na to mieszkańcy będą mega wyczuleni !

 7. 7
  +21
  ~ Ziutas
  Wtorek, 16.04

  Rzygać się juz chce tego słuchając bo nic w tym miescie się nie zmieni, ważne ze chociaż wylalo sie to bagno a mieszkańcy podziekowali w wyborach tym ktorych juz widzieć nie chcą! To taka uwaga na przyszłość bo czasy zamordyzmu juz mijają

 8. 8
  +13
  ~ On
  Wtorek, 16.04

  Najlepsze to komentarze prymitywne jak za czasów hejtu epecusiow! Dokladnie to samo , czyli juz wiadomo jaki styl powraca, fuj ale swąd

 9. 9
  +37
  ~ Witek
  Wtorek, 16.04

  Ludzie nie głosujecie na missana to prosty człowiek pojęcia nie ma o niczym tylko śliwka Moze coś zrobić w tym Elblągu

 10. 10
  +23
  ~ Nie mogąc pogodzić się z przegraną!
  Wtorek, 16.04

  Myślę ze najmniej obchodzą nas złote mysli i komentarze przegranych w wyborach, ktorych ponownie elblązanie nie chcieli, mogliby podarować swoje wypociny myślowe skoro juz nie chcelismy was słuchać ani oglądać, wasze zdanie nie ma juz żadnego znaczenia !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5962212085724