Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Imprezy rangi mistrzostw Polski na rzece Elbląg, plaża miejska i nowy stadion. Andrzej Śliwka prezentuje program

02.04.2024, 14:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Imprezy rangi mistrzostw Polski na rzece Elbląg, plaża miejska i nowy stadion. Andrzej Śliwka prezentuje program
Fot. AK

Organizacja imprez rangi Mistrzostw Polski na rzece Elbląg, stworzenie infrastruktury do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych, stworzenie plaży miejskiej – to kilka z pomysłów Andrzeja Śliwki, który ubiega się o urząd Prezydenta Elbląga.
 


Dziś (2 kwietnia) Andrzej Śliwka przedstawił kolejne propozycje programowe. Tym razem te dotyczące „Sportowego Elbląga”. - Naszym koronnym, flagowym projektem jest budowa Areny Elbląg, czyli nowego stadionu dla Elbląga – mówił. - Chcielibyśmy, aby to był obiekt, który będzie wielofunkcyjny. Aby spełniał też rolę miejsca, gdzie mogłyby się odbywać wydarzenia kulturalne, masowe imprezy. Takie, jak Dni Elbląga.

 


Wybudowanie nowego stadionu to jednak nie jedyna propozycja. Wśród nich jest zwiększenie dofinansowania stowarzyszeń, klubów i stypendiów sportowych oraz transparentny podział środków.
 

 

Przede wszystkim kluby sportowe powinny w jasny sposób wiedzieć w jaki sposób mogą pozyskiwać środki. Dziś wiemy o tym, że jest to oparte w znacznej wierze o uznaniowość pana prezydenta. My byśmy chcieli od tego odejść. Nie chcielibyśmy, aby doszło do sytuacji, gdzie ze względu na czyjeś widzi mi się czy sympatię dane kluby w Elblągu były preferowane, a któreś nie będą w ogóle otrzymywały wsparcia pomimo tego, że doskonale sobie radzą. Widzimy to teraz na przykładzie koszykówki, czy innych klubów sportowych

– zaznaczył Andrzej Śliwka.

 W planie Andrzej Śliwka ma również modernizację miejskiej infrastruktury sportowej, w tym przyszkolnej (m. in. boiska przy Szkole Podstawowej nr 23). - Stan infrastruktury szkolnej sportowej jest na bardzo słabym poziomie. Takim przykładem jest boisko przy SP 23, gdzie komunikowaliśmy możliwości pozyskiwania środków w wysokości nawet 70 proc. na modernizację tego obiektu – przypominał kandydat na Prezydenta Elbląga. - Niestety Miasto nie złożyło wniosku.
 

 

My jasno mówimy, że gdy będzie możliwość pozyskania środków zawsze będziemy po nie sięgali. Nie będziemy się obrażali na to, kto tymi środkami dysponuje. Będziemy wspólnie, w sposób partnerski zabiegać o finansowanie

– zapewniał Andrzej Śliwka.

 


Kandydat na Prezydenta Elbląga mówił także o przywróceniu zajęć dla uczniów w Szkolnych Klubach Sportowych i stworzeniu infrastruktury do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych. - Zależy nam na tym, aby w Elblągu powstała infrastruktura, która będzie odpowiednia dla środowiska lekkoatletycznego, które jest bardzo ważne – dodał Andrzej Śliwka.
 

 

Wielokrotnie rozmawiałem z przedstawicielami środowiska lekkoatletycznego, którzy jasno mówią, że niezrozumiale jest, aby w mieście ponad stutysięcznym nie było infrastruktury, na której mogłyby odbywać się treningi czy zawody

– zaznaczył Andrzej Śliwka.

 


Jak podkreślił Andrzej Śliwka, to bardzo ważne, by wsłuchiwać się w głos środowisk sportowych. - Jeżeli chcemy się rozwijać, jeżeli chcemy, aby młode talenty nie uciekały z Elbląga, to musimy zadbać o infrastrukturę, bo świetnych trenerów już mamy – zapewniał Andrzej Śliwka.

 


W programie znalazła się także rozbudowa kąpieliska przy ul. Spacerowej i stworzenie plaży miejskiej.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%14.3 %85.7


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Znudzony
  Wtorek, 02.04

  Dobrze ze juz zblizamy się do końca bo wszystkim pomysly się konczą i jakoś nudą powiewa, moze coś extra??? Jakieś skandaliki-:))))

 2. 2
  0
  ~ Chester
  Wtorek, 02.04

  Jeden z zagorzałych fanów tych bajek z mchu i paproci obiecał zjeść kapcia na placu słowiańskim jak PO wygra.I nic.cisza ,tak pisowcy dotrzymują słowa

 3. 3
  --8
  ~ Ela
  Wtorek, 02.04

  Brawo Panie Sliwka. To sa propozycje ktore miasto ozywia. Dzis ogladalam wywiad Missana. Koszmar!!!

 4. 4
  --6
  ~ Marek
  Wtorek, 02.04

  Konkretnie, na temat. Swietny czlowiek, doskonale sie "sprzedajacy". Znajacy sie na rzeczy. Powiew świeżości i nowosci.

 5. 5
  +8
  ~ Missan NIE
  Wtorek, 02.04

  Ludzie zobaczyli , ze Missan to jest buc. No wywiad na portelu to jakas kompromitacja. Pomowienia, manipulacje. Zenada

 6. 6
  --3
  ~ Jurek M.
  Wtorek, 02.04

  Zupelnie obiektywnie. Uwazam, ze Sliwka to poprostu najlepszy kandydat.

 7. 7
  --3
  ~ Brawi
  Wtorek, 02.04

  Andrzej Sliwka

 8. 8
  --4
  ~ Dorian
  Wtorek, 02.04

  Rodziewicz lub Sliwka. Tylko oni. Zaden Missan

 9. 9
  --4
  ~ Sliwka i Rembelski
  Wtorek, 02.04

  Andrzej Sliwka lub Stefan Rembelski. Wiem, ze Sliwka pozytywnie sie wypowiadał o Rembelskim..powinni razem cos stworzyc.

 10. 10
  --6
  ~ Grzesiu
  Wtorek, 02.04

  Brawo Panie Andrzeju - ma Pan moj glos.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85045385360718