Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii REFERENDUM

„W dwa tygodnie zebraliśmy 2700 podpisów za referendum”

29.11.2022, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
„W dwa tygodnie zebraliśmy 2700 podpisów za referendum”

Minął drugi tydzień zbierania podpisów w sprawie zorganizowania w naszym mieście referendum dotyczącego odwołania Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Rady Miasta. Ilu elblążan do tej pory poparło tę inicjatywę?

 


Według ustawy o referendum lokalnym, aby referendum mogło zostać przeprowadzone, grupa referendalna ma 60 dni na zebranie podpisów 10 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania. Czas liczony jest od momentu złożenia wniosku.


 

7 listopada br. grupa inicjatorów referendum złożyła do Komisarza Wyborczego wniosek w sprawie chęci zorganizowania referendum za odwołaniem Prezydenta Elbląga i Rady Miasta.

 


Ile podpisów zebrano? - Na dzień 26 listopada przekroczyliśmy 2700 podpisów w pełnych listach -193 listy – powiedział w rozmowie dla info.elblag.pl Stefan Rembelski, pełnomocnik grupy referendalnej.

 

To jest procedura, która trwa i ma tendencję wzrostową. Jestem zadowolony z każdej listy, która spływa do nas i z każdej osoby, która zgłasza się do pomocy

 

– przyznał Stefan Rembelski.



Ile osób zbiera podpisy? - Ta liczba rośnie i przekroczyła 160 osób - nie licząc osób, które pobrały listy do wydrukowania na adres e-mail – stwierdził Stefan Rembelski.


Czy podpisy będą zbierane w terenie?

 

Z uwagi na porę roku i częsty brak dokumentu tożsamości  ta ścieżka jest mało efektywna. Osobiście można złożyć podpis pod adresem Obrońców Pokoju 7c

 

– zaznaczył Stefan Rembelski.



Do 6 stycznia 2023 r. grupa referendalna musi uzyskać 8 764 podpisów.  Ile podpisów planuje zebrać grupa referendalna? - Standardowo zakładamy 10 -15 proc. więcej niż jest potrzebne – dodał Stefan Rembelski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 19

%89.5 %10.5


Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Cocosh
  Wtorek, 29.11

  Uuuuu....słabo to widzę:)))

 2. 2
  --23
  ~ Kaznodzieja
  Wtorek, 29.11

  Nieźle jak na 2 tygodnie bez latania po mieście i bez reklamy ! To jest wybór Elblążan i ich demokratyczne prawo! Dobrze ze mozna z tego korzystać bo władza niestety musi się liczyć z mieszkancami! Nie wystarczy juz sam wybor, trzeba umieć go docenić i dbać o relacje z mieszkańcami i umieć ich wysłuchać! Wynik nie jest ważny bo za 1, 5 wybory więc i tak jak widać moze wiele się zmienić! To sygnał że elblązanie są czujni i potrafią docenić jak i pogrozić palcem ! Bo nic nie jest na stałe! Tylko trochę wstyd ze do tego doszło! Ale na wszystko trzeba zapracować-:)

 3. 3
  --20
  ~ Hans Klos
  Wtorek, 29.11

  No i dobrze - ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. A miarka się przebrała i czas zakończyć te niieudolne rządy

 4. 4
  +23
  ~ Super
  Wtorek, 29.11

  To jak ze szczepieniem na COVID. Pierwsze 50% w miesiac, nastepne 10 % w rok.

 5. 5
  --20
  ~ Julian Menadzer
  Wtorek, 29.11

  Na zaufanie i wizerunek do zarządzających pracuje caly sztab ludzi , widocznie słabo albo źle dobrani bo porządnie nawalili albo tak byli nadęci i zadufani ze nie zauwazyli w porę co sie dzieje! Wymienić na bystrzejszych w przyszlosci! Bo dobra ekipa wokol to gwarant sukcesu!

 6. 6
  +23
  ~ Baran
  Wtorek, 29.11

  Widzialem ostatnio wystep Rembelskiego. Zenada. Na pamiec nauczone ogolnoki, zadnych konkretow. Ten czlowei jet urodzonym przegranym. Zobaczymy czy w nastepnych wyborach nie znajdzie sie na liscie PiS.

 7. 7
  --22
  ~ Upadły Harley
  Wtorek, 29.11

  Wroblewski juz szuka podobno roboty w POWskim olsztyńskim urzędzie marszałkowskim, bo boi się przegranego referendum

 8. 8
  --14
  ~ Do barana
  Wtorek, 29.11

  Baranie Rembelski to tylko nieźle rozkręcił a Elblązanie zdecydują nie on ! Tu nie ma przymusu więc nie napinaj mięśnia! Machina juz ruszyla ! A wybór mieszkańców

 9. 9
  --27
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 29.11

  Za samo to na elbląskie rzeczy brakuje pieniędzy, a na Owsiaka daje, to w tym tygodniu idę podpisać !!

 10. 10
  --24
  ~ ad
  Wtorek, 29.11

  Proszę stanąć przed szkołami średnimi i największymi zakładami pracy a brakujące podpisy uzbieracie w kilka dni ! Mieszkańcy mają dosyć buty i arogancji lokalnej władzy. Brak konsultacji społecznych przy inwestycjach, traktują miasto jak prywatny folwark. Radni się nie sprawdzili i muszą zostać w referendum odwołani ! Czas zrobić także porządek w Spółkach Miejskich i Urzędzie Miasta, leśnym dziadkom i układom rodzinnym już dziękujemy !! Popieram referendum.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3309071063995