Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Radny chce budowy dwóch chodników za 520 tys. zł. „Obecnie jest tam wydepczysko”

07.11.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny chce budowy dwóch chodników za 520 tys. zł. „Obecnie jest tam wydepczysko”
Fot. Agnieszka Klatt

Brak chodników to problem, z którym borykają się mieszkańcy rożnych części Elbląga. Niestety przy tego typu inwestycjach brakuje środków w budżecie Miasta. Radny Marek Kamm złożył do Budżetu Obywatelskiego wniosek dotyczący budowy dwóch chodników w parku przy Placu Wolności. Urzędnicy oszacowali kosz tej inwestycji na 520 tys. zł.


 

 

Radny stwierdził, że w parku przy Placu Wolności (na roku ulic Rycerskiej i Giermków) brakuje dwóch chodników o łącznej długości około 400 metrów.

 

 

Obecnie jest tam wydepczysko gruntowe, które po opadach ma kałuże i błoto. Poza tym wystają tam cegły dawnych budynków. Park przechodzi już częściową rewitalizację, brakuje tylko normalnych chodników

 

– dodał Marek Kamm.Departament Gospodarki Miasta i Zarząd Zieleni Miejskiej pozytywnie ocenili ten wniosek.
 

 

Utwardzenie nawierzchni wewnętrznych alejek gruntowych wpłynie na poprawę warunków technicznych oraz komfortu pieszych, przy równoczesnym wzroście walorów estetycznych całego parku

 

– informuje ZZM.Głosowanie na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 trwa do 9 listopada. Głosy można oddawać elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Głosy można również oddawać w sposób tradycyjny, czyli przez papierowe karty do głosowania.
Karty do głosowania można pobrać w punktach lub wydrukować ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu i składać osobiście: w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 i w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25. 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Agnieszka Klatt


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Bsp
  Wtorek, 07.11

  Brawo dla radnego. Sam też już kilka razy o tym pisałem w różnych komentarzach. Ten skwerek, który nazywa się placem Wolności od dawna straszy i nie przynosi splendoru otoczeniu Starego Miasta. Zasługuje nawet na coś więcej niż tylko 400 metrów wyłożonych kostką chodników.

 2. 2
  --7
  ~ Oko
  Wtorek, 07.11

  Ten park od dawna jest pomijany przez władze miasta w planowanych i realizowanych inwestycja. To już chyba taka tradycja naszych prezydentów.

 3. 3
  +10
  ~ Felix
  Wtorek, 07.11

  Szanowni państwo kilometry nowych chodników, asfaltów oświetlenia leżą odłogiem na dwóch drogach do nikąd. Pierwszy przypadek to Modrzewina tam kostka brukowa leży w polu zarośnięta krzakami, drugi przypadek droga do nikąd za 14 milionów w Bażantarni. Po co nowe chodniki w mieście jak można to wszystko położyć gdzieś w polu i w lesie? Kolejna kwestia ankieta propagandowa jako forma walki z Polskim rządem i hamowanie rozwoju portu za jedyne 150 tyś? No i te altanki dla pijaczków za kilka milionów. Tak się robi POlityke.

 4. 4
  +13
  ~ Wydupczysko
  Wtorek, 07.11

  Niech radny wskaże, czy takie słowo jest w słowniku języka polskiego o przestanie jarać to świństwo ;)

 5. 5
  --4
  ~ Do wydupczysko
  Wtorek, 07.11

  To jest stan w jakim teraz się znajdują wyborcy PO, Hołowni.

 6. 6
  +17
  ~ m
  Wtorek, 07.11

  dlaczego radny ma darmowy artykuł promujący jego wniosek??? prosze napisac artykuł nt. każdego wniosku.

 7. 7
  +11
  ~ Ehhhhh
  Środa, 08.11

  Szkoda ze nie ma tam wydupczyska ...

 8. 8
  +10
  ~ Why, why, why???
  Środa, 08.11

  Kto promuje tego, który dostał od obecnie panującego kopa jako oficer rowerowy, a teraz podnosi rękę jak semafor, gdy jego partyjka związana koalicją tak mu nakazuje? Przecież ten radny nie ma kręgosłupa moralnego! Rozpoczął już kampanię samorządową, a wy go lansujecie

 9. 9
  +7
  ~ ...
  Środa, 08.11

  Chodniki to są ""tego typu inwestycje na które w budżecie miasta brakuje środków "" . Jak dobrze , że na innego typu inwestycje nie brakuje .

 10. 10
  +6
  ~ oo
  Środa, 08.11

  a czy ZZM wreszcie zajmie się czyszczeniem chodników zarastających mchem i trawą i chwastami? czy jak w przypadku malowania zniszczonych ławek / połamane i zbutwiałe żerdzie / - np. przy ul. Ogólnej, wykażą się "gospodarnością" w okresie jesienno zimowym?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4257049560547