Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowa Porta Mare trwa rok. Na jakim etapie jest inwestycja?

19.09.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa Porta Mare trwa rok. Na jakim etapie jest inwestycja?
Fot. Paweł Friedrich
REKLAMA

Elbląg jest jednym z miast, które zostały zakwalifikowane do Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu. Dzięki temu na Wyspie Spichrzów powstanie Porta Mare - budynek biurowo-usługowy na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych. Na jakim etapie jest inwestycja?We wrześniu ubr. rozpoczęto budowę biurowca Porta Mare. Na Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek, który ma zaoferować powierzchnię biurową, usługową, a także hotelową.


Projekt biurowca, opracowywany przez pracownię PAS Projekt, zakłada powstanie budynku składającego się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 11 tys.m2., z czego 6 tys. m2 to będą wysokiej klasy biura, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Biurowiec będzie posiadał parking podziemny.


Budowę rozpoczęto we wrześniu 2022 r. W trakcie trwania inwestycji doszło do zmiany generalnego wykonawcy. W jakim stanie  poprzedni wykonawca zostawił inwestycje?
 

Poprzedni Wykonawca ze względu na swoją sytuację finansową nie był w stanie kontynuować realizacji przedmiotowej inwestycji. Do dnia przekazania budowy nowemu Generalnemu Wykonawcy wykonano remediacje terenu oraz wykop wraz z zabezpieczeniem i odwodnienie wykopu

– informuje Maciej Wojtczak, Dyrektor ds. Inwestycji z Biura Transakcji i Realizacji Inwestycji Operatora ARP.Dyrektor ds. Inwestycji zapewnia, że podczas budowy nie natrafiono na utrudnienia i prace przebiegają zgodnie z planem. Jakie działania są planowane na najbliższy czas?
 

Obecnie realizowane są roboty żelbetowe związane z wykonaniem garażu podziemnego budynku, w kolejnych miesiącach prace związane z realizacją kolejnych kondygnacji budynku będą kontynuowane.  Równolegle Generalny Wykonawca będzie realizował prace związane z wykonaniem instalacji i przyłączy

– wyjaśnia Maciej Wojtczak.


 
Koniec prac zaplanowano na sierpień 2024 r. Czy ten termin może ulec zmianie? - Na dziś Generalny Wykonawca nie sygnalizuje takiej możliwości – dodał Maciej Wojtczak.
 


Zdjęcia wykonane 18 sierpnia br.
 

 

 

Wizualizacja inwestycji

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --20
  ~ POlak
  Wtorek, 19.09

  Brawo PIS. Jedyna partia która dba o rozwój regionu i Polski. A co mamy po drugiej stronie? Tuska, Wcisłę, Grodzkiego i Lempart czyli złodziejstwo, łapówkarstwo, chamstwo i skazanie Polski Wschodniej w tym Elbląga na rzez Rusków.

 2. 2
  --19
  ~ Chester
  Wtorek, 19.09

  Tusk I Wcisla należą do tej organizacji która spiskowala z Ruskimi przeciw Polsce i Polakom. Wg tych nieudaczników całą Polska wschodnia w tym Elbląg miał być skazany na rzez przez Ruskow. Dlatego przy wyborach głosujemy na PIS a nie na zdrajcow narodu polskiego czyli organizacji Tuska I Wcisly.

 3. 3
  --22
  ~ ryszard powolski
  Wtorek, 19.09

  TYLKO PIS,RESZTA CHOŁOTY TO BYDLAKI,OSZUŚCI ŚMICI

 4. 4
  +9
  ~ elbląska norma
  Wtorek, 19.09

  Praca wre tylko nikt tego nie widzi - minął rok i... . To tężnia szczalnicza Małgorzaty pnie się podobnie.

 5. 5
  0
  ~ "idi w ch.uj"
  Wtorek, 19.09

  ~Feliks - niech ten POlak powie (zamelduje) to także , a może tylko, końcowi wiadomo jakiemu i to w zwisie. Konia dla takiego muła szkoda.

 6. 6
  --2
  ~ Felix
  Wtorek, 19.09

  Marszalek łapówkarz koperta to szef tzw paktu senackiego Wcisla czyli klika osób uciekających przed prokuratorem.

 7. 7
  +7
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 19.09

  Tempo prac powala , mytych nie dawno rozpoczął budowę naprzeciwko dworca a już parter domyka a ci są po roku czasu są na poziomie garażu

 8. 8
  --12
  ~ Typowy leming
  Wtorek, 19.09

  A lemingi PO siedzą i milczą i jakoś nie chwalą PiS-u, że rozbudowuje nam Wyspę Spichrzów. Dziwne, bo zawsze tak monitorują i punktują to co "PiS robi miastu". Za to będą wrzeszczeć, i przypomną sobie, że to inwestycja rządowa dopiero jak na budowie zdarzy się wypadek albo jak będą jakieś opóźnienia. Tacy to właśnie ludzie i tak ich wytresowało PO.

 9. 9
  +5
  ~ aa
  Wtorek, 19.09

  Ciekawe jakie firmy będą tam, może coś już wiadomo ?

 10. 10
  --10
  ~ Wyborca
  Wtorek, 19.09

  Wcisla tak jak cała PO Tuska jest przeciw rozwoju Elbląga,przeciw Porta Mare jak i przeciw przekopowi przez mierzeje i przeciw aby port w Elblągu mógł się rozwijać. PO Tuska I Wcisly jest przeciw wszystkiemu co polskie. Oni dbają tylko o interesy Niemiec.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.82082414627075