Czwartek, 13.06.2024, Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Terytorialsi gOTowi do wsparcia w czasie kryzysu!

26.11.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Terytorialsi gOTowi do wsparcia w czasie kryzysu!
Fot. 4W-MBOT

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w dniu 22 listopada zrealizowali pierwsze ćwiczenie w ramach operacji "Przyjazna Energia-22". Celem ćwiczenia jest gotowość do zasilania obiektów w energię elektryczną w przypadku przerw lub braku w dostawach prądu.


 
"Jednym z kluczowych zadań WOT jest wsparcie lokalnych społeczności. Zgodnie z zapisami Ustawy o obronie Ojczyzny WOT została powierzona niemilitarna część zadań zarządzania kryzysowego w resorcie obrony narodowej. " - podkreśla Zastępca Dowódcy 4W-MBOT ppłk Łukasz Buczkowski. We współpracy z Energa Operator Terytorialsi z 4W-MBOT zasilili Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim w energię elektryczną przy pomocy Kontenerowej Elektrowni Polowej (KEP-900), tym samym umożliwiając jego dalsze funkcjonowanie, w przypadku awarii sieci energetycznej, bądź przerw w dostawie prądu. KEP-900 składa się z trzech zespołów spalinowo elektrycznych, które mogą funkcjonować również osobno, a operatorzy muszą ukończyć specjalistyczne kursy. 


 
W ćwiczeniu wziął udział również wicestarosta powiatu lidzbarskiego Jarosław Kogut, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, oraz przedstawiciele administracji publicznej odpowiedzialni za realizację zadań związanych z zarządzaniem kryzysowym w regionie. 


"Przyjazna Energia-22" to doskonała okazja nie tylko do sprawdzenia praktycznej realizacji zadań przez żołnierzy 4W-MBOT, ale także możliwość wymiany doświadczeń i wykorzystania wiedzy specjalistów z zakresu energetyki. Do końca miesiąca przeprowadzenie ćwiczeń zostało zaplanowane jeszcze w kilku innych lokalizacjach w województwie Warmińsko - Mazurskim.

 

Oficer Prasowy 4W-MBOT por. Paulina KACPRZYCKA

 


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. 4W-MBOT


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Wojskowy
  Sobota, 26.11

  Razem zbudujemy najpiękniejszego misia na świecie

 2. 2
  0
  ~ Zaneguje
  Niedziela, 27.11

  Trochę. Ten tego... Budynek musi mieć wyprowadzenie instalacji 3fazowej , nie każdy ma... WSzZ ma, miejski nie ma.

 3. 3
  +1
  ~ ławnik
  Poniedziałek, 28.11

  4W-MBOT zasilili Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim w energię elektryczną przy pomocy Kontenerowej Elektrowni Polowej (KEP-900), - czyli urzędasy będą w razie czego będą mieli ciepło - szpitale , przedszkola, żłobki się zamknie bo i po co mają działać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1443498134613