Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Rosną ceny ogrzewania. W szkołach kaloryfery będą zimne?

22.11.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rosną ceny ogrzewania. W szkołach kaloryfery będą zimne?

Rosnące ceny ogrzewania sprawiają, że niektóre samorządy poważnie zastanawiają się nad zamykaniem szkół i wysyłaniem dzieci na zdalne nauczanie. To nie grozi uczniom elbląskich placówek oświatowych?

 

 

Tym razem nie pandemia, ale drastyczny wzrost kosztów utrzymania placówek to problem, z którym w najbliższym czasie będą musiały zmierzyć się samorządy. Rodzice obawiają się, że szukając oszczędności, będą podejmowały one decyzje o zamykaniu szkół i wysyłaniu dzieci na zdalne nauczanie. Władze miasta zapewniają, że w Elblągu do takiej sytuacji nie dojdzie.  

 

 

Chcę uspokoić wszystkich rodziców i uczniów, że budżet na rok 2023 zabezpiecza w pełni potrzeby placówek oświatowych. Nie ma mowy o nauczaniu zdalnym, przerwach w szkole, czy niedostatków opłacania prądu, czy ciepła

 

 

- mówił wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak podczas debaty budżetowej 21 listopada.

 

 

Elbląski samorząd szykuje oszczędności, ale dotkną one szkół tylko w niewielkim stopniu. 

 

Oszczędności, owszem są planowane, ale nie dotyczą one szkół, a jeśli tak to w minimalnym stopniu. Np. obniżania temperatury w pomieszczeniach szkolnych w weekendy. Nie więcej niż o 2 stopnie Celsjusza, aby włączając ogrzewanie w poniedziałek, rano temperatura była normalna, jak w każdy dzień tygodnia

 

- dodał Janusz Nowak. 

 

 

Przypomnijmy. Kwestię zamykania placówek reguluje rozporządzenie z 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Zgodnie z przepisami temperatura w szkołach, w których odbywają się zajęcia, nie powinna być niższa niż 18 st. C. Dopiero jeśli jest niższa dyrektor, zawiadamiając organ prowadzący, może podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć (nie powinno ono trwać dłużej niż 2 dni). Dodatkowo zajęcia w szkołach mogą być także odwołane, jeżeli przez co najmniej dwa dni temperatura na zewnątrz jest niższa niż -15 st. C - dyrektorzy szkół mogą to zrobić za zgodą organu prowadzącego.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ 100% elblążanin
  Wtorek, 22.11

  Obawiam się , że w elbląskich szkołach nie ma regulacji ogrzewania /stare grzejniki/ i nie ma możliwości obniżenia o 2C temperatury.......

 2. 2
  +3
  ~ Ploterek
  Wtorek, 22.11

  A co mają do tego stare grzejniki? Wystarczy że są termostaty i skręci się je na weekend na 3.

 3. 3
  --11
  ~ Prawy populista
  Środa, 23.11

  Podziękujmy PiSowi, PO i wszystkim innym rządom za kompletne uzależnienie nas od ruskiego gazu i węgla, jak i za kompelne poddaństwo wobec dżdżownic zwanymi śląskimi górnikami, które nic nie potrafią wypracować, ale po hajs pierwsze wyciągają ręce. Teraz nawet w Elblągu AQI wynosi 51, więc nie dość, że nie ma czym ogrzewać, to jeszcze i tak nas zabija to, czym palą inni. Węgiel, drzewo, ale również śmieci i opony. Brawo!!!

 4. 4
  +2
  ~ Nieudacznicy
  Środa, 23.11

  Trzeba bylo montować panele fotowoltaiczne i nie było by problemu.

 5. 5
  +8
  ~ Pytam
  Środa, 23.11

  Dlaczego w U M ratuszu i innych grzejniki mało nie pekna tak jest gorąco.

 6. 6
  +2
  ~ kek
  Środa, 23.11

  A ile idzie na ogrzewanie "hal sportowych" tzw balonów, panie wice? I czy tam też będzie obniżanie temperatury? Czy tzw zimny "wychów" raczej będzie?

 7. 7
  +5
  ~ Węgiel z Brazylii
  Środa, 23.11

  A jaka jest temperatura na Nowogrodzkiej? I w sejmie? Pracownicy oświaty-nie tylko nauczyciele,których tak się wyszydza w tym pisowym bagnie,niech idą na zwolnienia lekarskie. Do lasu po chrust do ogrzania szkół,a nie w sejmowej stołówce żreć.

 8. 8
  +5
  ~ d....
  Środa, 23.11

  W czasie pandemii ile zaoszczędziło to kartonowe państwo na szkołach???

 9. 9
  +1
  ~ Ja
  Niedziela, 04.12

  W szkole nr 18 jest bardzo zimno

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98211407661438