Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Chopina wyremontowana tylko w części. Mieszkaniec: To niegospodarność prezydenta

13.09.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Chopina wyremontowana tylko w części. Mieszkaniec: To niegospodarność prezydenta

Mieszkańcowi Elbląga nie podoba się, że ulica Chopina została wyremontowana tylko w części. Zarzucił prezydentowi niegospodarność i skierował skargę do rady miejskiej. Władze miasta w tej sprawie nie mają sobie nic do zarzucenia. Jak przekonują, wykonana została wola elblążan. 

 

 

Ulica Chopina od dawna czekała na remont. W końcu mieszkańcy postanowili wziąć sprawę we własne ręce. Wniosek w tej sprawie zgłoszono do budżetu obywatelskiego. Uzyskał on odpowiednie poparcie i został wybrany do realizacji. Prace polegające na odnowieniu nawierzchni jezdni oraz przebudowę chodników przeprowadzono w tym roku. Nie objęły one jednak całej ulicy, a jedynie odcinek między ulicami: Szymanowskiego oraz Kopernika, oraz drogę dojazdową do budynku przy ul. 122 a (wskazany we wniosku do BO). Zdaniem jednego z mieszkańców modernizacja powinna objąć całą ulicę. Mężczyzna skierował do Rady Miejskiej w Elblągu skargę na prezydenta w sprawie nieprawidłowego wykorzystania przez urzędników środków przeznaczonych na remont. Dziś (13 września) pochylili się nad nią radni podczas Komisji skarg, wniosków i petycji. 

 

 

Skarga dotyczy tego, że w ramach zrealizowanych prac nie została wyremontowana cała ulica Chopina, a tylko jej odcinek pomiędzy ulicami: Kopernika i Szymanowskiego. Skarżący zarzucił władzom niegospodarność, polegającą na remoncie jedynie połowy ulicy

 

 

- wyjaśnia Marek Osik, przewodniczący komisji. 

 

 

Władze miasta w sprawie ulicy Chopina nie mają sobie nic do zarzucenia. Jak przekonują, wykonana została wola elblążan. 

 

 

W odpowiedzi na skargę pana M.F. na działalność prezydenta Elbląga pragnę wyjaśnić, że modernizacja fragmentu ulicy Chopina realizowana jest z budżetu obywatelskiego. Zakres inwestycji realizowany jest zgodnie ze złożonym i zaakceptowanym wnioskiem do BO. Wnioskodawca prosił o remont ulicy właśnie między ulicami: Kopernika i Szymanowskiego oraz na drodze dojazdowej do ul. Królewieckiej 122 A. Samorząd prowadzi zatem inwestycję w lokalizacji, która uzyskała poparcie głosujących. Na ten projekt głosowało 641 osób. (...) Realizacja projektu i robót drogowych, wraz z nadzorem wyniosła łącznie 479 tys. zł, czyli praktycznie pełną kwotę, jaka na ten cel została przeznaczona z budżetu obywatelskiego. Nie jest możliwe realizowanie dodatkowego, początkowego odcinka ulicy Chopina w ramach BO, ponieważ nie był on jego przedmiotem

 

 

- przekonuje prezydent Elbląga w piśmie skierowanym do przewodniczącego rady, dotyczącego skargi. 

 

 

Obywatele, którzy głosowali za tym wnioskiem, chcieli, aby ten odcinek został wyremontowany i on został wyremontowany. Tutaj nie ma co wyjaśniać

 

 

- przekonywał podczas komisji Artur Zieliński, sekretarz miasta. 

 

 

Z argumentacją Ratusza zgodzili się radni z komisji skarg, wniosków i petycji, którzy zaopiniowali skargę mieszkańca, jako bezzasadną. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni podczas sesji 22 września. 

 

Czy istnieje więc szansa, że w najbliższym czasie pozostały odcinek ul. Chopina również zostanie wyremontowany? Niewielka. 

 

 

Doraźne naprawy realizuje Departament Zarządu Dróg. W przypadku, gdy uda się wygospodarować środki finansowe możliwe jest uwzględnienie początkowego odcinka ul. Chopina w planie remontów na kolejne lata

 

 

- podkreślił prezydent w piśmie w tej sprawie. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

%94.1 %5.9
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Fan Gargamela z PO
  Wtorek, 13.09

  Czy to ten sam słynny mieszkaniec co zawsze? Ten sam z grupy referendalnej?

 2. 2
  --4
  ~ M.F
  Wtorek, 13.09

  Pań prezydent potrafi tylko , nuewygidntcg Elbląga phzywac di sądu A niegospodarność widać w mieście na każdym kroku min.tu podczas remontu tej ulicy Chipina Wykonano remont fragmentu ul. CK. Norwida, gdzie temont nie byl objęty e planie remontu Za te pieniądze remontu powinien być wykonany w całości ulicy. A przy Norwida są domki prywatne

 3. 3
  --5
  ~ F.M
  Wtorek, 13.09

  Solidsrnie zatem przestajemy się sąsiadami płacić podatki od nieruchomości.

 4. 4
  +2
  ~ zorro
  Wtorek, 13.09

  a ul. Topolowa od wiosny dziurawa (dziura na dziurze ) - i co dalej ?

 5. 5
  0
  ~ Gosc
  Wtorek, 13.09

  Dlaczego chopina nie ma sciezki rowerowej tylko parking dla wspolnot które mają swój teren, ale na nim ogrodeczki i altaneczki. Nie po to był remont żeby i parkingi sponsorować!

 6. 6
  --6
  ~ wszoku
  Wtorek, 13.09

  Tak właśnie wygląda jak rządzi lewica. Dlatego my elblążanie przy urnach podziękujemy lewicy i odeślemy ich na śmietnik polityki. Czas na PIS

 7. 7
  +5
  ~ Ankaa
  Środa, 14.09

  Trzeba było jako mieszkaniec zgłosić wniosek na drugi odcinek Chopina i zebrać głosy. Krytkowac najłatwiej.

 8. 8
  +4
  ~ cyrkówka
  Środa, 14.09

  A ten mieszkaniec nie chciałby delikatesów i kina na swojej części ulicy?

 9. 9
  +1
  ~ frodo
  Środa, 14.09

  Gosc a ta ścieżka rowerowa niby gdzie miałaby przebiegać?pod oknami mieszkańców?

 10. 10
  --3
  ~ Ulice płaczu.
  Środa, 14.09

  Zamiast przekopu można było przekazać te pieniądze samorządom właśnie na remonty ulic i miejskiej infrastruktury. Byłby z tego wiekszy zysk niż mrzonki o Porcie i potędze morskiej gospodarki regionu nadzalewowego. A ta skarga to kolejny przejaw walki politycznej w mieście. Naprawdę stan naszych ulic jest niedostateczny i nie zawsze właśnie z uwagi na zmniejszenie ustawowo należnych wpływów środków finansowych z budżetu centralnego do samorządów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.213947057724