Niedziela, 24.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radna: Według mieszkańców autobusy są często przepełnione

13.06.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radna: Według mieszkańców autobusy są często przepełnione
Fot. Adrian Sajko
- Zgłosili się do mnie mieszkańcy miasta zaniepokojeni małym rozmiarem autobusów obsługujących linie autobusowe w mieście – stwierdziła radna Jolanta Lisewska. W czym tkwi problem?
 
 
Według mieszkańców autobusy są często przepełnione. Obecne ograniczenia w liczbie przewożonych pasażerów spowodowane pandemią dodatkowo pogarszają sytuację
 
- zauważa Jolanta Lisewska.
 
Radna chciała wiedzieć, czy wszystkie autobusy przewoźników, którzy wygrali przetarg na obsługę linii autobusowych są odpowiednich rozmiarów i spełniają wymogi SIWZ. - Autobusy obsługujące linie komunikacji miejskiej w Elblągu spełniają wymagania w zakresie minimalnej pojemności, postawione w aktualnie obowiązujących umowach na świadczenie usług przewozowych – wyjaśnia Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
 
W 2018 r. przeprowadzano badanie rzeczywistego popytu na usługi przewozowe. - To badanie pokazało, że maksymalna liczba pasażerów znajdujących się jednocześnie na pokładzie autobusu nie przekracza 60 osób – zaznaczył Witold Wróblewski.
 
 
Badania udowodniły także, że najczęściej maksymalna liczba pasażerów znajdujących się jednocześnie na pokładzie nie przekracza liczby 40 osób, a więc ok. 70 proc. nominalnej pojemności autobusów tzw. Midi, dlatego w tym roku będą one obsługiwały ok. połowy komunikacji autobusowej w naszym mieście
 
– wyjaśniał Witold Wróblewski.
 
Co z drugą połową? - Druga część linii autobusowych będzie obsługiwana przez autobusy o większych gabarytach mogące zabrać na pokład ok. 90 pasażerów – dodał Prezydent Elbląga.
 
 
Dzięki nowym wymogom dotyczącym wyposażenia autobusów, w szczególności brakom liczącym pasażerów korzystających z danego kursu, a także zapisom nowym umów, które umożliwiają dokonywanie zmian w obsadzie taborowej poszczególnych linii, ZKM będzie mógł dokonywać odpowiednich zmian i np. kierować większe autobusy na linie, które tego wymagają
 
– zapewniał Witold Wróblewski.
 

Od 26 czerwca z komunikacji będzie można korzystać ze 100 proc. miejsc. Należy jednak nadal  mieć maseczki zakrywające usta i nos.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ na wschód
  Niedziela, 13.06

  Mamy małe autobusiki jak na wioski. Po następnym przetargu będą nas woziły ukraińskie marszrutki!

 2. 2
  +23
  ~ Kierowca13
  Niedziela, 13.06

  Miały być klimatyzowane autobusy i co? Ile czasu jeszcze trwała będzie wymiana autobusów

 3. 3
  +9
  ~ Olać ZKM
  Niedziela, 13.06

  Odkąd jeżdżę rowerem, skuterem bądź samochodem nie korzystam z elbląskich smródobusów

 4. 4
  +16
  ~ Anonik
  Niedziela, 13.06

  A co z autobusem nr 18 co jeździ na ogrody działkowe....nie dość że jest jeden na godzinę to jeszcze taki mały autobus puszczają...nie tylko osoby młode ale i dużo osób starszych jeździ na działki nie raz nie ma jak wsiąść do autobusu bo tyle ludzi jest...porażka z tą naszą komunikacja miejska

 5. 5
  --12
  ~ Czesław
  Niedziela, 13.06

  Kierowca13 a Ty myślisz że autobus to można iść od tak sobie i kupić w sklepie ??? Jeśli byłbyś w temacie to byś wiedział jakie wymagania stawia miasto co do nowych autobusów i ile producent czasu potrzebuje na ich wyprodukowanie... To tak jakbyś zamówił sobie samochód z indywidulanie wybranym dla siebie wyposażeniem. Ale też pocieszę Cię! Będą. I to na dniach.

 6. 6
  +22
  ~ Matka
  Poniedziałek, 14.06

  Autobusy są przepełnione, rzadko jeżdżą , pasażerowie sfrustrowani a prezydent problemu nie widzi i mówi, że wszystko jest ok. Od początku zmian w komunikacji miejskiej mieszkańcy są niezadowoleni, o czym piszą w licznych artykułach i komentarzach, ale władze miasta systematycznie odpisują że nie ma problemu i tak ma być. Czy głosy mieszkańców są brane pod uwagę? Niestety nie.....

 7. 7
  +10
  ~ Podziękować
  Poniedziałek, 14.06

  Należy podziękować ba,,, om że ciągle po Elblągu jeździ stary zdezelowny transport. Czyli komunikacja miejska . Gfzie są autobusy z klimatyzacją i przychylam gdy wsiada się do autobusu. Do ch,,,ry jeżdżą dwu drzwiowe autobusy np 12 krotkie pudło. Zmiany natychmiast albo WON Z U M ratusza i zkm.

 8. 8
  +8
  ~ Umysl
  Poniedziałek, 14.06

  Midi to JEST u ko,,,,ty. Zapraszamy rządzących na przejażdżkę zapchany badziewie. MOŻE kopa wreszcie dostanie urzedas od pasażerów .

 9. 9
  +10
  ~ Wyjście
  Poniedziałek, 14.06

  Referendum i precz to bedzie najlepsze rozwiązanie.

 10. 10
  0
  ~ TeofilSkorupa
  Poniedziałek, 14.06

  Najwyższy czas odwołać nieudolne lewacko-liberalne władze miasta, czas na Dobrą zmianę w Elblągu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.