Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Mieszkańcy ul. Browarnej od miesiąca proszą o pomoc. Niestety bezskutecznie

12.12.2013, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy ul. Browarnej od miesiąca proszą o pomoc. Niestety bezskutecznie
fot. AS
Stwierdzenie, że ul. Browarna podczas remontu DW 503 wygląda jak po wybuchu bomby, staje się powoli truizmem. Da wielu mieszkańców roboty to nie tylko uciążliwość powszednia, bo te, w niektórych przypadkach mogą nawet stanowić zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia. Bo o czym mówić, skoro na przebudowywanej arterii nadal nie doczekano się wygrodzonych i utwardzonych ciągów pieszych, częściowego chociaż oświetlenia, czy … dojazdów do domów? A mieszkańcy tej części miasta - ustami swoimi, radnych i mediów -  proszą o to prawie od miesiąca.

Efektem robót ziemnych, jakie robotnicy firmy Eurovia przeprowadzili kilka miesięcy temu w obrębie bloków nr 30 i 31 a-d, i absolutnego Armageddonu, który zagościł w tej części "ślepej" ul. Browarnej, był protest mieszkańców, którzy zniecierpliwieni przedłużającymi się pracami na tym terenie i przerażeni brakiem dojazdu do swoich domów, poprosili o pomoc radnych i wspólnie z nimi spotkali się z kierownikiem budowy odpowiedzialnym za przebudowę tej części ulicy. Uzyskali oni szereg zapewnień, m.in o tym, że obszar ten zostanie ogrodzony, a prace rozpoczną się w środę, 27 listopada – o tym pisaliśmy w materiałach: "Browarna jak po wybuchu bomby" i "Po interwencji mieszkańców i radnych: na Browarnej zmieniło się niewiele". Mijają trzy tygodnie od pierwszego spotkania i jak na razie z tych obietnic niewiele widać.

28 listopada br. na „ślepej” części ul. Browarnej, pomiędzy blokami 30 i 31 a-d miało się rozpocząć korytowanie drogi, które planowano zakończyć w ciągu ok. 2-3 tygodni. Podczas wczorajszego (11 grudnia), kolejnego spotkania kontrolnego mieszkańców, radnych i kierownictwa firmy Eurovia, odpowiedzialnego za przebudowę tej części DW 503 okazało się, że prace są w fazie wyjściowej – Roboty były prowadzone, a ulica była poddana korytowaniu, w tej chwili odkryliśmy tutaj ok. siedmiu kolizji, które należy przebudować, a które nie zostały ujęte w projekcie i nie jest winą wykonawcy, że nie może kontynuować tych prac. Teraz czekamy na rozwiązania projektowe – tłumaczy Roman Linkiel, kierownik budowy.

Projektant ma je przedstawić do końca obecnego tygodnia – Nie mogę podjąć jakichkolwiek prac nie mając ustaleń projektowych, które mogą dotyczyć np. przebudowy tych kolizji – mówi kierownik. - Są więc obiektywne powody, dla których te prace się opóźniają. Nie umiem również określić terminu, kiedy prace w tej części ul. Browarnej ruszą, do czasu aż nie dostanę ustaleń projektowych.

Natomiast jeśli chodzi o ciąg główny ul. Browarnej, na wysokości Zarządu Komunikacji Miejskiej i Straży Pożarnej prace są prowadzone sukceywnie – Są utrudnienia pogodowe, ciągle napływa nam woda. Wykonaliśmy już jeden materac, jutro zostanie wymieniony materiał w podłożu i roboty będą kontynuowane. Oby tylko nie natrafić na kolejne utrudnienia – dodaje kierownik, zaś mieszkańcy zauważają, że „niezidentyfikowane kolizje w ziemi” staną się teraz kartą zastępczą, wykorzystywaną do przekładania i odwlekania prac ustalonych w harmonogramie.

Nadal Eurovia nie zadbała także o wykonanie utwardzonych dróg i dojść wzdłuż głównego ciągu ul. Browarnej. Proszono o to na pierwszym spotkaniu, podnoszono tę kwestię także podczas drugiej wizytacji – Nie wiadomo kiedy ruszycie z pracami w obrębie bloków 30 i 31 a-d, to odsuncie chociaż trochę przęsło ogrodzenia, uzupełnijcie ciągi utwardzoną szlaką i puśćcie tu chociaż jako-taki ruch, żeby ludzie nie tonęli w błocie – prosiła kierownika budowy zarządczyni bloków.

Dojazd dla służb do klatek 30 i 31 a-d ma się zaś odbywać od strony ul. Jaśminowej. W obrębie budynków pojawi się również słup z oświetleniem – jedna lampa, wzdłuż głównego ciągu ul. Browarnej została już włączona.

Co pozostało mieszkańcom tej części miasta? Chyba tylko wierzyć, że roboty na tym terenie kiedyś się skończą. Tylko kiedy?  Patrząc bowiem na ciągłe problemy, które występują na tym terenie i czynnik sprawczy, jaki niewątpliwie stanowi tu człowiek, termin oddania do użytku nowej ul. Browarnej, zaiste, trudno określić.
 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ bronisław
  Czwartek, 12.12

  od 14 grudnia zmknięta Browarna od Grażyny do straży pożarnej i wtedy tędy już nikt nie dostanie się do firm po byłym Zamechu.

 2. 2
  +2
  ~ EUROVIA FIRMA SKOLIGACONA z Tuskiem,czemu nie płaci kar dla miasta?
  Czwartek, 12.12

  Ciekawe jak Straż Pożarna wyjedzie do pożaru,skoro droga rozkopana.

 3. 3
  +3
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 12.12

  Przepraszam, a dalsza część Browarnej to co? Panowie robotnicy przyjeżdżają, stoją, jedzą i NIC NIE ROBIĄ!!!! Może jakiś nadzór by się pokazał? O ***ALACZE i nic więcej...

 4. 4
  +2
  ~ Tomasz
  Czwartek, 12.12

  ciekawe, jak na taki stan rzeczy spojrzą Inspektorzy z takich instytucji jak: Powiatowy Inspektorat Pracy oraz Powiatowy (względnie Wojewódzki) Nadzór Budowlany? Myślę, że Ci Państwo pomogliby Wykonawcy w zorganizowaniu placu budowy we właściwy sposób, zgodny z przepisami... wymogami... Naprawdę - są fachowcy, którzy posiadają taką "tajemną" wiedzę!

 5. 5
  +2
  ~ no skandal
  Czwartek, 12.12

  basen budują przed domem i jeszcze słychać narzekania

 6. 6
  +2
  ~ Arek
  Czwartek, 12.12

  To niech się nauczą parkować w innym miejscu niż pod samą klatką, ludziom już ciężko ruszyć dupsko i się przejść kilkadziesiąt metrów

 7. 7
  +3
  ~ tu mieszkający
  Czwartek, 12.12

  Zamknijcie całkiem całą ulicę i zróbcie bo pogoda sprzyja ku temu,zero tramwai zero rozrywki w tej dzielnicy.

 8. 8
  +2
  ~ janek
  Czwartek, 12.12

  A na lekarstwo miał być PiS.

 9. 9
  +2
  ~ wiza
  Czwartek, 12.12

  Na rozwiązywanie problemów panu Wilkowi czasu nie starcza, obiecanki następne Go pochłonęły.

 10. 10
  +2
  ~ obserwator
  Czwartek, 12.12

  W dniu wczorajszym jechałem tramwajem obok Banku Millenium. Jeden pracował, a sześciu stało i się przyglądało.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2534759044647