Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Jerzy Wilk chce powrotu dyspozytorni do Elbląga i utworzenia Zespołu Szpitali Samorządowych

19.06.2013, 17:54:33 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk chce powrotu dyspozytorni do Elbląga i utworzenia Zespołu Szpitali Samorządowych
Od lewej: Adam Hofman, Jerzy Wilk, Bolesław Piecha (fot. Monika Skowrońska)

Tym razem senator Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia oraz rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości, poseł Adam Hofman przyjechali do Elbląga by wesprzeć w kampanii wyborczej Jerzego Wilka, starającego się o urząd Prezydenta Miasta w przyspieszonych wyborach samorządowych. Podczas krótkiego briefingu prasowego pod Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym, Jerzy Wilk krytycznie podsumował działalność elbląskiej służby zdrowia i przedstawił swój plan zmian, które mają pomóc w rozwiązaniu tych problemów - Proponuję powstanie Zespołu Szpitali Samorządowych, pod kierownictwem jednej osoby - zapowiedział dziś Jerzy Wilk.

Przyszłość elbląskich szpitali, plany przywrócenia w Elblągu dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego oraz przekop Mierzei Wiślanej były głównymi tematami dzisiejszego spotkania polityków PiS z dziennikarzami. Elbląg oprócz Adama Hofmana odwiedził dziś senator Bolesław Piecha, który niedawno został poddany ocenie wyborców na Śląsku. Rejon ten ma 11 senatorów z Platformy Obywatelskiej. W kwietniu br. wtedy jeszcze poseł Bolesław Piecha zwyciężył w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim. Pokonał siedmiu innych kandydatów, którzy ubiegali się o mandat po zmarłym w styczniu senatorze Antonim Motyczce (PO).

Dziś Piecha odniósł się bezpośrednio do problemów związanych z elbląską i krajową służba zdrowia - Platforma Obywatelska zafundowała Polakom ogromny bałagan w służbie zdrowia, która się rozpada - wskazywał dziś senator PiS. - W Elblągu są trzy szpitale i współpraca między nimi nie układa się najlepiej, a rzecz nie polega na tym, żeby jakieś oddziały przenosić ze szpitali miejskich do wojewódzkich, łącznie z pieniędzmi, tylko żeby próbować współpracować z władzami miasta.

Senator Piecha zwracał również uwagę na fakt zlikwidowanej w Elblągu w zeszłym roku dyspozytorni PR i przeniesienia jej do Olsztyna - Tworzyliśmy z prof. Religą (Zbigniewem - przyp. red.) ustawę o Państwowym Ratownictwie Medycznym i wyszło z tego coś bardzo dziwnego: zamiast służba zdrowia być bliżej ludzi, oddala się - tu z Elbląga aż do Olsztyna (...) Prawda jest taka, że im bliżej decydent, ten który świadczy usługi i leczy pacjenta, tym lepiej. W żadnym wypadku Olsztyn nie usprawni funkcjonowania ochrony zdrowia tu, w Elblągu - mówi Bolesław Piecha.

Powrót dyspozytorni do Elbląga i Zespół Szpitali Samorządowych?

Jerzy Wilk dziś, jeszcze raz powrócił do trójporozumienia podpisanego w 2011 roku między dyrektorami Szpitala Miejskiego, dawnego Szpitala Wojskowego i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego o wymianie usług między tymi placówkami - Polegała ona na tym, że ze Szpitala Miejskiego oddano internę i rehabilitację, z wojskowego przeniesiono neurologię do wojewódzkiego, natomiast ta część dotycząca szpitala wojewódzkiego do dnia dzisiejszego nie została zrealizowana - wskazuje Wilk. - Szpital Miejski stracił na tym najwięcej - dwa oddziały i nie dostał nic w zamian.

W tym miejscu Jerzy Wilk zapowiedział, że jako przyszły prezydent miasta będzie się domagał zrealizowania tego porozumienia - Dlatego bo działa on na szkodę szpitala i mieszkańców miasta, którzy mają trudności w dostępie do niektórych świadczeń np. internistycznych czy neurologicznych - wskazywał - Będę również zabiegał o to, by przywrócić w Elblągu dyspozytornię pogotowia ratunkowego. Pracowników obydwu szpitali (miejskiego i dawnego wojskowego - przyp. red.) zapewniam, że nie muszą się bać o swoje miejsca pracy - powstanie zespół szpitali pod kierownictwem jednej osoby, który będzie Zespołem Szpitali Samorządowych.

Adam Hofman: Port i Mierzeja Wiślana to nie jest koncert Madonny

Na dzisiejszej konferencji prasowej jeszcze raz poddano pod dyskusję temat przekopu Mierzei Wiślanej i rozbudowy elbląskiego portu morskiego - tym razem w kontekście odrzuconego dzisiaj przez Sejm RP projektu Solidarnej Polski dotyczącego przekopu (szerzej piszemy  o tym tutaj) - Żeby przekopać Mierzeję nawet dziesięć takich akcji pana Mularczyka (Arkadiusza, posła Solidarnej Polski - przyp. red.) nie pomoże. Trzeba wygrać wybory w kraju, bo na to musi być wola polityczna premiera - mówi Hofman.

Nikt nie ma już wątpliwości że Prawo i Sprawiedliwość do powyższego przygotowuje się od dłuższego czasu - Byłem w rządzie, kiedy sprawa Mierzei Wiślanej stawała na posiedzeniach - tłumaczy Bolesław Piecha. - Warunek był prosty: to rząd musi przyjąć określony program i zdecydować w jaki sposób i jak sfinansować tę inwestycję.

Adam Hoffman dodaje, że Ministerstwo Gospodarki Morskiej wyliczyło, ile inwestycja ta może kosztować - 420 mln zł - to jest zmniejszenie bezrobocia o połowę, natomiast wpływy do budżetu będą zwiększone o ok. 200 mln zł rocznie - wskazuje - Więc inwestycja zwróci się w kilka lat. Dziś, najlepszym przykładem takiej inwestycji, do której trzeba dopłacać jest Stadion Narodowy i koncert Madonny.

Według Hofmana przekop to inwestycja opłacalna - Port i Mierzeja Wiślana to nie jest koncert Madonny, bo te będą na siebie zarabiać - przekonuje poseł PiS.


 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 9 )


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ pomorze pomoże
  Środa, 19.06

  "Żeby przekopać Mierzeję nawet dziesięć takich akcji pana Mularczyka nie pomorze." Morze nie pomorze a może pomoże!

 2. 2
  +2
  ~ koko
  Środa, 19.06

  Jerzy Wilk to chyba nie wie co mówi bo jak się chce szpitali samorządowych to trzeba wskazac kto je bedzie finasował .Przykład szpitala samorządowego na Zeromskiego i jego problemów finansowych jest tego przykładem. Nie da sie utrzymać słuzby zdrowia w obecnym kształcie i trzba to obywatelom powiedzieć a nie opowiadać bajki .

 3. 3
  +3
  ~ Arczibar
  Środa, 19.06

  Jerzy Wilk będzie dobrym Prezydentem Elbląga.

 4. 4
  --1
  ~ smilling
  Środa, 19.06

  Faktycznie, kac gigant. Jak Wilk poleci to wszystko będzie na Hofmana. Też wyleci.

 5. 5
  0
  ~ wiza
  Środa, 19.06

  Proszę pan kandydat Wilk zna się na wszystkim nawet na zdrowiu, tylko gdzie był pan do tej pory, aby uzdrawiać Elbląg!?

 6. 6
  +1
  ~ abstynent
  Środa, 19.06

  oj oj już fetujemy zwycięstwo przyszłych wyborów - http://se24.se.pl/kanaly/wydarzenia/adam-hofman-szalejacy-posel-pis,2388/

 7. 7
  --1
  ~ Zega
  Środa, 19.06

  Czy ktoś czuwa nad garderobą i wyglądem pana Wilka. Jak mam zagłosować na tego kandydata, względy estetyczna znaczą bardzo wiele. Spójrzcie na p. Piechę i p. Hofmana.

 8. 8
  +2
  ~ POlitolog
  Środa, 19.06

  Podoba mi się Wilk, jak jeszcze zadeklaruje ze zlikwiduje Straz Miejska oraz zrobi Referendum aby odłaczyc się od tego dziwnego województwa warmińsko mazurskiego to będę na niego głosował. Stanowcze NIE dla POpapranców.

 9. 9
  +3
  ~ wiza
  Środa, 19.06

  Dlaczego o Elsinie jest artykuł, ale jako sponsorowany i napisany przez pana Sójka. A na radną z ramienia PiS staruje pani Sójka. Już lepszej wtopy zrobić nie można.

 10. 10
  +1
  ~ elblążanka
  Środa, 19.06

  A czemu dopiero teraz P.Wilk chce przywrócenia dyspozytorni gdzie był jak zapadały decyzje o likwidacji?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2155940532684