Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Mirek
  Poniedziałek, 28.01

  Ślepy i naiwny Prorok Igor.!

 2. 2
  +10
  ~ oj, fedorczyk
  Poniedziałek, 28.01

  Ten "radny" wykona każde zlecenie. Opisał co robi zarządca miasta. Zapomniał dodać, że robi dużo. Jakie wnioski z tego bełkotania? Co te wypociny dają Wieśkowi? Definicja inwestycji? Wszyscy zamilkli o ciepłe, wodzie, śmieciach. Kiedy pojawią się cudotwórcy w tych sprawach za kilkadziesiąt tysięcy zł czytający opracowania leżące w UM od lat.

 3. 3
  +8
  ~ inwestycje dają pieniądz
  Poniedziałek, 28.01

  Współpracy Rady z apodyktycznym zarządcą w tej kadencji nie będzie - on wie najlepiej, a RM będzie ćwiczyć wymachy ramion za 100 000 zł minimum za kadencję. RM ani sama tego nie zrobi ani nie pogoni zarządcy do szukania inwestorów. Jeszcze dojdzie koszt budowy światowego portu niczym dębowego mostu przez rzekę - zanim zbudują, to się rozpadnie. Brak gospodarza w mieście od 1945.

 4. 4
  +13
  ~ Ryszard Klim
  Poniedziałek, 28.01

  Pawle , budżet przyjęliście od "końca" To budżet infrastruktury. Co tam wynika z kompleksowej diagnozy Miasta ? Gdzie cele społeczne, zawarte zresztą w programach wyborczych.Zauważył to słusznie radny Bogusław. Diagnozę trzeba wyciągać z ukrycia. Nie ma zainteresowania tym, bo to obraz regresu . Kadencja powinna się zakończyć i rozpocząć (umownymi) Raportem Zamknięcia i Otwarcia. Ukazać stan faktyczny; skoro jest dobry, to się pochwalić. Jest kontynuacja codzienności , bez ambicji. Budżet to efekt wiedzy o mieście, programach i strategiach, oczekiwaniach mieszkańców. W naszym wydaniu stał się tradycyjnie "autorskim". RM coś wyprosiła, mieszkańcy stali się intruzami. Pieniędzy mało, ale jak to w rodzinie- jak je wydawać, decyduje cała rodzina. Wy daliście zgodę na patriarchat. Pzdr.

 5. 5
  +15
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 28.01

  Panie Fedorczyk, nie wiem co pan chciał wykazał w tym artykule, w poprzedniej kadencji był pan radnym i głosował za podwyżką 10% za wodę i ścieki, cały rok już EPEWiK od Nas zbiera, a dopiero po roku teraz robi przetarg, dlaczego było takie przyspieszenie roczne? Był pan też chyba w Komisji, chyba rewizyjnej i co? dla dzierżawcy wyremontowano hangar na jachty, a basenu jak nie mieliśmy to nie mamy.Ile to razy podnosiliśmy kwestie ciepła bardzo drogiego i co? proszę napisać co pan zrobił w tym zakresie.Te kwestie dotyczą większości mieszkańców , a nie tak jak hangar dla jednostek. Jest pan obecnym i byłym radnym, więc proszę uchylić choć trochę co pan zrobił w tym zakresie.

 6. 6
  +10
  ~ Suweren
  Poniedziałek, 28.01

  Panie Radny Pawle. Jest Pan za a może i przeciw za budzetem. Ja mam pytanie co dalej z cenami ciepła? Co dalej z bezpieczeństwem energetycznym miasta? Dlaczego w budzecie brak środków na niezbędne prace projektowe? Jaki jest pomysł miasta na organizację EPEC? Miasto i smog. Jaki jest plan gospodarki nisko emisyjnej? Czekam na Pana odpowiedzi i informację dla mieszkańców. W mojej ocenie. Zabrakło Pana Klima i już nic mieszkańców nie reprezentuje a o informowaniu mowy nie ma. Kiedy.s Pana kolega Radny Janusz tak mądrzył sie w temacie ciepła.

 7. 7
  --11
  ~ Mariusz Lewandowski
  Poniedziałek, 28.01

  Drogi Wyborco mi się hangar bardzo podoba i jestem za dalszym inwestowaniem w „morskość” naszego miasta. Co do basenu to jestem za projektem jaki został wybrany ale Elbląga nie stać na samodzielne finansowanie takiej inwestycji tu i teraz. Mamy dwa baseny kryte i to cieszy więc w zasadzie warto myśleć o głównej niecce. Co do Pana Fedorczyka Wróblewski dokonał niemożliwego – pozyskał 240 milionów i sfinansował wkłady do tych projektów spłacił 60 baniek i nie zwolnił żadnego nauczyciela.... Jestem pod wrażeniem i szkoda że Pan Paweł nie napisał jak to ocenia jako Radny.

 8. 8
  +6
  ~ " turlejowanie "
  Poniedziałek, 28.01

  Pan pisał sam dla siebie ? Czy jak ? Nic z tego nie wynika . Jaki wniosek , przesłanie ?

 9. 9
  +9
  ~ Do Klim i Suweren
  Poniedziałek, 28.01

  Panie Klim może coś w temacie EPEC powie Pana kolega vice Janusz. Suwerem dobre pytania ale pytaj się i Władzy i rady nadzorczej. Wybory mineły i tematu nie ma. W Enerdze Elbląskiej zmiana zarządu a w EPEC dalej zabawa trwa.

 10. 10
  +7
  ~ Ryszard Klim
  Poniedziałek, 28.01

  "Do Klim...." Uprzejmie informuję, że w moim wystąpieniu podczas "debaty" obok spraw wielu zadałem pytanie dotyczące realizacji programu wyborczego poprzedniej i obecnej władzy. A więc na jakim etapie jesteśmy w wykonaniu zadania budowy nowego źródła ciepła( to ta słynna "koncepcja") .Także w jakim terminie nastąpi zapowiadana obniżka cen ciepła o 20 %. Tak między nami, ja wiem, jak to będzie z tymi zapewnieniami. Władza jednak słowo dała , mam prawo się pytać. Prosiłem o odpowiedź pilną, przed sesją budżetową. Tradycyjnie, do dzisiaj szeregowy mieszkaniec Elbląga odpowiedzi nie otrzymał. W dyspozycji Pani Redaktor jest materiał okołobudżetowy, i nie tylko o tym. Natomiast kolejny na roboczo: "Program wyborczy a uczciwość samorządowca". Będzie w oparciu o oczekiwaną odpowiedź. Pzdr.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.