Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ prawie sukces
  Sobota, 24.02

  Piękna idea i wartościowa inicjatywa. Jedna z nielicznych rozsądnych w Elblągu. Jednak dlaczego tak późno i dlaczego najpierw były ronda przyjaźni z banderowcami. Otóż dlatego, że Elbląg i region jest specyficzny - przewaga ludności z akcji wisła hołdującej nadal tradycji banderyzmu, trochę kresowian, wileniaków i przedstawicieli Mazowsza. Nie udało się tych społeczności zasymilować, a aktualnie zauważa się silny powrót ludu z akcji wisła do banderowskiego nacjonalizmu. Plus dla inicjatywy, ale będzie ona miała kontinuum w postaci podobnej inicjatywy dla uczczenia "ofiar" akcji wisła. Gdyby udało się uniknąć wyścigu martyrologicznego i skierować energię na tworzenie wspólnoty mieszkańców wsi i miast w Prusach Wschodnich, ale to jest niemożliwe przy genetycznie zachowanych nacjonalizmach.

 2. 2
  +11
  ~ syczy sobie sycz
  Sobota, 24.02

  Elblążanie i towarzyszu przewodniczący - zostawcie wreszcie te ronda. Piękna inicjatywa , ale rondo takie jak dla "przyjaciół" spod znaku bandery dla jego ofiar?. Elbląg ma tyle parków, ulic, szkół, obiektów kultury, że rondo jest wycieruchem i nie pasuje do skali zbrodni i cierpienia ofiar poległych i żyjących. Towarzyszu przewodniczący - wdrap się pan na poziom urzędu który sprawujesz, chyba że pochodzisz z drugiej strony niż ofiary i inicjatorzy.

 3. 3
  +11
  ~ elblążanin
  Sobota, 24.02

  do prawie sukces; masz rację, bo wszelkie próby symbolicznego upamiętnienia pod krzyżem na cmentarzu Agrykoli kończyła się tym, że tablica po ustawieniu na drugi dzień była połamana w śmietniku a bardziej skromne formy były również niszczone prawdopodobnie przez potomków akcji Wisła. Kierownik cmentarza akt zniszczenia tablicy i braku reakcji ze strony zarządu cmentarz tłumaczył tym, że tablicę ustawiono bez zgody władz miasta. Nie wierzę aby Prezydent Wróblewski był przeciwny godnemu upamiętnieniu ofiar Wołynia.

 4. 4
  +11
  ~ kim jesteśmy w Elblągu
  Sobota, 24.02

  Treść komentarzy wskazuje na pochodzenie ludności tego miasteczka. Towarzysz przewodniczący też ne ma pojęcia o zbrodni wołyńskiej i jej skali skoro rondem chce zapchać pamięć. Ofiary nazizmu banderowskiego zasługują na coś więcej niż nazwa trawnika dla psów. Ten "wspaniały " wiadukt na zatorze jest dobry do nazwania go imieniem ofiar ludobójstwa ukraińskiego a nie odzyskania czy 100 lecia niepodległości, bo to ostatnie dały nam mocarstwa. Przekop na Mierzei byłby dobry dla upamiętnienia tej zbrodni. Teraz ruch sycza, tymy i innych bez comming outu banderowskiego w celu zbudowania swojego pomnika na terenie Elbląga. Towarzyszu przewodniczący rondo zostaw dla siebie i swoich, a ofiarom bestialstwa genetycznych zbrodniarzy znajdź coś stosownego. Lepsze od ronda są nawet pokrywy studzienek.

 5. 5
  +4
  ~ wołyniak
  Sobota, 24.02

  słuszna inicjatywa!!!!!

 6. 6
  +11
  ~ wołyniak
  Sobota, 24.02

  a rezun Miron Sycz[PO] przychodzi na uroczystości patriotyczne a ja go rezuna zapraszam na 11-go lipca niech padnie na kolana i przeprosi za swojego zbrodniarza tatusia banderowca który mordował polaków nawet po wojnie będąc w kureniu Melnyki [mściciele] na terenach Zamościa Hrubieszowa i on nieodrodny synek chwalił publicznie swojego rezuna ojca że dobrze robłi mordujac polaków .Tatuś dostał karę śmierci którą póżniej mu zamienili mu na więzienie.A pan Wcisło pani Gelert tego rezuna chołubi.W Górowie Iłowieckim ludzie się go boją bo on tam rzadzi z tego miasta zrobił samoisto-banderowską Sicz

 7. 7
  --4
  ~ Misiek
  Sobota, 24.02

  Rondo Niedowartosciowanych i malych, chorych ludzi

 8. 8
  --3
  ~ ~~
  Sobota, 24.02

  Większości piszącym tu poprzewracało się w głowach. Ludzie wy naprawdę nie macie co robić!!! Zajmijcie się lepiej pracą a nie powrotami do przeszłości, bo taką postawą wzbudzacie tylko nienawiść. Już skłóciliście się z Żydami i robicie wszystko,żeby skłócić się ze wszystkimi dookoła. Takie postępowanie nie wróży dobrze dla Polski, nie mówiąc już o Elblągu. Mają rację wszyscy Ci, którzy stąd wyjeżdżają bo mając taką Radę Miasta to wstyd!!!!

 9. 9
  +8
  ~ smakowity polski chleb
  Sobota, 24.02

  Do wpisu 25, 26 i podobnych - od lat sygnalizowałem skład społeczny i radykalizację rezunów w Elblągu. Wasze wpisy sygnalizują, że czekacie na sygnał prowindyka aby rozpocząć dogrywkę rezania. W pracy przez pewien czas szef i załoga cenili mnie za wyniki, ale gdy okazało się że jestem Polakiem, to mimo coraz lepszej pracy posypały się szykany, mobbing i usunięcie z firmy bo byłem jedynym nie z akcji wisła. Towarzysz przewodniczący też stosuje różne skale wobec różnych ludzi mimo takiej samej sprawy. W kijowie zagrożono: "ukraińcy w Polsce się zbuntują". Wasze wpisy świadczą, że zbliża się rezanie.

 10. 10
  +12
  ~ lewak
  Sobota, 24.02

  Żeby Polacy nie chcieli postawić kamienia pamięci obywatelom polskim wymordowanym w rzezi wołyńskiej. Bo ktoś się pogniewa Chyba was poje.....

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2320139408112