Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (57)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Przesmiewca
  Środa, 03.08

  ekolodzy zazwyczaj zmieniają zdanie, jak odpowiednie lobby przeleje odpowiednią sumę na ich konto - tyle to ma wspolnego z ekologia

 2. 2
  0
  ~ wsx
  Środa, 03.08

  "Pier...lona komuna" budowała elektrownie huty zakłady produkcyjne dość już tej głupoty to wszystko można wyprodukować w Azji i kupić od zachodnich korporacji jeszcze nam dadzą kredyt na zakupy. Polacy nie musimy się już truć nadmiar siły roboczej wyeksportujemy do Anglii lub gdziekolwiek u nas zostaną tylko markety drogi dojazdowe do nich, urzędnicze delegatury rządu na kraj, lokalne mafie samorządowe dbające o interesy "biznesmenów", lekarzy i nauczycieli oczywiście nie wszystkich. Reszta zajmie się zbieraniem runa leśnego, lokalnym rękodziełem, i utrzymywaniem naszego potężnego i nezwykle atrakcyjnego przemysłu turystycznego

 3. 3
  +11
  ~ Irek
  Środa, 03.08

  Elblążanie(?) z komentarzy, na prawdę obojętne jest wam zdrowie i przyszłość waszych dzieci? Czy musimy być skansenem europy i inwestować w to, z czego wszyscy się wycofują? Chcecie mieć powietrze i przedwczesne zgony jak w Krakowie? Niemcy ze rozproszonych źródeł odnawialnych (w bardzo podobnych warunkach geograficznych!) już produkują tyle energii ile zużywa Polska. Bez zanieczyszczeń, bez emisji CO2, zdecentralizowane, z nowoczesną siecią energetyczną. Nowa elektrownia węglowa to dobry interes dla Rosji i Australii, a nie dla Polski, bo węgiel stamtąd jest tańszy (mimo transportu i marży) i lepszy, niż wydobyty z polskiej kopalni, z ogromnymi dotacjami. Jesteście mieszkańcami okolic, czy trollami wynajętymi przez lobby węglowe?

 4. 4
  --10
  ~ jan-49
  Środa, 03.08

  sami "znafcy "tematu pisza komentarze jak sie nie podoba budowa nowej elektrowni nic nie stoi na przeszkodzie zebyscie uzywali swieczki i luczywa bo zapotrzebowanie na prad rosnie i jezeli nie bedzie nowych elektrowni to prad trzeba bedzie kupywac z zagranicy a to bedzie kosztowac a eko terrorystow pogonic bo oni sa tam gdzie czuja kase jak juz ja dostana to elektrownia bedzie ok.

 5. 5
  +11
  ~ miś
  Środa, 03.08

  Chcemy odnawialnych źródeł energii i energetyki obywatelskiej. Skończmy z dotowaniem węgla i smogu. Mamy najgorsze powietrze w Europie i ponad 40000 przedwczesnych zgonów. Inne kraje inwestują w OZE i dopuszczają konkurencję. Można mieć prąd z tzw klajstra energetycznego: wiatr, słońce, biogazownie, małe hydroelektrownie. Mamy jeszcze całkiem sporo pięknego krajobrazu i trochę zabytków. Na tym można zarabiać za 100 lat i za 1000 lat. "Elektrownia Północ" to b kiepski pomysł. Wiele krajów wycofuje się z węgla. Łącznie z Chinami.

 6. 6
  +12
  ~ Tak dla OZE
  Środa, 03.08

  Bardzo dobra akcja Koalicji Stop EP. Po komentarzach pod artykułem widać, że niezwykle potrzebna, bo poziom społecznej świadomości w kwestii szkodliwości klasycznej energetyki opartej na węglu, oraz możliwych alternatyw jest niewielki. Tym bardziej, że przy obecnym rządzie klimat jest zdecydowanie przeciwny OZE. A sytuacja na świecie wygląda zupełnie inaczej i to w Polsce idziemy niestety pod prąd i cofamy się w kwestii energetyki, co prędzej czy później odbije się na wszystkich. Od chorób spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem, przez kolejne zepchnięcie Polski na peryferie po wyższe rachunki i przerwy w dostawach prądu.

 7. 7
  +9
  ~ Tak dla OZE
  Środa, 03.08

  A tu ciekawy artykuł: http://wysokienapiecie.pl/energetyka-konwencjonalna/1634-inwestowanie-w-wegiel-to-coraz-wieksze-ryzyko "Zdecydowanie widzimy, że coraz więcej banków i innych instytucji na świecie, szczególnie zarządzających aktywami, deklaruje, że nie będzie dłużej finansować projektów czy inwestowania w przedsiębiorstwa, których funkcjonowanie jest w dużym stopniu związane z paliwami kopalnymi. Ponad 80% spółek notowanych w indeksie MSCI Emerging Markets Index stosuje standardy raportowania ESG. Pozwala to inwestorom lepiej rozumieć w jaki sposób spółki, których akcje i obligacje mają w swoich portfelach, podchodzą do kwestii środowiska. A wyraźnie widać, że inwestorzy na świecie coraz bardziej cenią sobie akcje i obligacje firm inwestujących w sposób bezpieczny dla środowiska.

 8. 8
  --10
  ~ głupota gorsza od CO2
  Środa, 03.08

  Tak... według ekologów należy pozamykać polskie kopalnie i pokryć cały kraj elektrowniami wiatrowymi , bo na wodne n ie ma perspektyw kraj nizinny , skromne zasoby wodne . . Albo wybudować atomowe , skąd uran i komu zużyte pręty ??? Itp itd ...utopia i nic więcej . CO2 wytwarzają wszystkie żyjące organizmy na Ziemi , więc co lub KTO następny w zamysłach pseudo ekologów ??

 9. 9
  --8
  ~ Decker
  Środa, 03.08

  Zieloni to tacy niedojrzali czerwoni.

 10. 10
  +1
  ~ Marian
  Czwartek, 04.08

  A i tak to Niemcy najwięcej trują w Europie, te wiatraki u Nich to tylko przykrywki, do tego co idzie u Nich w atmosferę, a potem do Nas. http://www.niewygodne.info.pl/artykul7/Most-polluting-countries-in-European-Union.htm. O co My się spieramy?

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92144203186035