Poniedziałek, 14.06.2021, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ a to dobre
  Środa, 10.02

  Elbląg Wyzwolony????????? chyba zniszczony przez ruskich i okradziony.

 2. 2
  +1
  ~ odmieniec
  Środa, 10.02

  Pod ruską okupacją mieliśmy własne państwo w którym każdy kto chciał miał pracę i mógł żyć w miarę spokojnie jeżeli nie napastował pomników Lenina, odbudowano cały kraj ze zniszczeń wojennych zlikwidowano analfabetyzm i zelektryfikowano kraj upowszechniono opiekę zdrowotną, wszystkie dzieci mogły wyjeżdżać itd... Czy wydaje się wam że wasza pos..... złodziejska demokracja dokonałaby tych rzeczy? Ciekawe jakby wam się żyło za Uralem jakby te cholerne kacapy przegrały ;D Nie pamiętacie już że Polacy uczestniczyli w zdobyciu Berlina z tymi Ruskami. Nie macie za grosz szacunku do samych siebie do własnej nacji. Szalony popis bałwaństwa i ślepej tumańskiej nienawiści. Nikt wam nie każe kochać Ruskich ale żeby nie szanować własnej nacji to tylko w Polsce. Trzech żołnierzy żal wam było wysłać.

 3. 3
  +6
  ~ Polak
  Środa, 10.02

  do do Polak - no i widzisz jakie głupoty piszesz, sam się zaplątałeś ;P Piszesz najpierw, że Elbląg wrócił do Korony jak został zajęty przez czerwoną zaraze, a potem sam przyznajesz, ze ta Korona była na UCHODŹSTWIE - i teraz odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego ta Korona była na uchodźstwie i czy Elblag wrócił do niej w 1945 roku, czy po prostu został zajęty przez ruskich, a do Korony faktycznie wrócił dopiero w 1989r., jak sam piszesz "orzeł w koronie, wrócił po 1989 roku do Polski". Nie rozumiesz "zamieszania w sprawie wyzwolenia Elbląga", bo mieszasz kompletnie fakty. Ps. odmieniec - jakie ty miałeś własne państwo pod ruskimi??? Byłeś całkowicie zależy od ruskich, bo defakto to było ich państwo tzw. satelickie.Za niemca jak byłeś kolaborantem, to też dobrze żyłeś - to wg ciebie norma?

 4. 4
  --6
  ~ pampi - ZAWADA
  Środa, 10.02

  Iwan . bo taki to był zwykły żołnierz zapewne zza Uralu . bo Ci z terenów europejskich w 1942 jak nie w niewoli to zginęli , nic nie wiedział o polityce , tylko wykonywał rozkazy i ginął daleko od domu , a NKWD stało za nim jak cień. Zapewne , widząc tą ziemię elbląską , pierwszy i ostatni raz w swym życiu . Kto nachyli się nad Jego nieszczęściem, jak nie MY ?? Stalin był Gruzinem , wszystkich uśmiercał swoich i obcych , znanych i nieznanych w.... milionach .

 5. 5
  +9
  ~ Kapitan Żbik
  Środa, 10.02

  Jak widać towarzysz Nowak to wybitny radziecki patriota.

 6. 6
  +1
  ~ to nie żart
  Środa, 10.02

  Adam Rogacki, czyli jeden z bohaterów tak zwanej "afery madryckiej", dołączy do rady nadzorczej spółki zarządzającej Stadionem Narodowym w Warszawie. Informację potwierdziła money.pl rzeczniczka spółki PL.2012+ Monika Borzdyńska.

 7. 7
  +4
  ~ Polak
  Środa, 10.02

  pampi ty tak serio? kto jak nie my pochyli się nad katami naszych bohaterów, nad oprawcami naszych Polek, nad gwałcicielami, złodziejami i zbrodniarzami w postaci "iwanów" z czerwonej zarazy??? ty tak serio??? Chyba za późno już dla ciebie, idź lepiej spać, bo główka zaczyna szwankować!

 8. 8
  +5
  ~ Polak
  Środa, 10.02

  to "wyzwolenie" było takie jak to napisał Powstaniec Warszawski ps. "Ziutek" (nie pamiętam nazwiska - chyba Szczepański) - "czekamy ciebie, czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci" TAKIE TO BYŁO WYBAWIENIE/WYZWOLENIE - ZASTĄPIENIE CZARNEJ ŚMIERCI, CZERWONĄ ZARAZĄ - kto chce w necie znajdzie cały tekst tego jakże przejmującego i prawdziwego wiersza

 9. 9
  --3
  ~ pampi - ZAWADA
  Środa, 10.02

  ~ Polak znajdź mi armię j , która w swej historii , nie dopuściła się żadnej zbrodni wojennej w myśl prawa wojennego ? Nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora , bo to bez sensu . W więzieniach sowieckich i hitlerowskich, było wielu żołnierzy , którzy nie zgadzali się z ludobójstwem tyranów . Więcej spokoju , mniej emocji .

 10. 10
  +3
  ~ antykomuch
  Środa, 10.02

  KOMUCHY

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.