Czwartek, 1.12.2022, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ bari
  Czwartek, 19.11

  Piękne wspomnienia, kiedyś po szkole zimową porą zawsze z kolegami szliśmy na tą górkę i zjeżdżaliśmy, powrót do domu z 15 minut wydłużał się do kilku godzin ile razy mama się o mnie martwiła :-)

 2. 2
  +13
  ~ JesusAlvaro
  Czwartek, 19.11

  Niech się Sielanka sianem wypcha. Po co im ta działka? Żeby kolejny kawałek ziemi szlabanami wygrodzić? Ani metra ziemi miejskiej dla Sielanki dopóki nie zlikwidują tego szlabanowego getta w centrum miasta.

 3. 3
  +8
  ~ wniosek
  Czwartek, 19.11

  A ja bym chciała wybudować przedszkole, ale moje prywatne - czy Radni to zaakceptują? Co to się porobiło normalne rozdawnictwo, to dlaczego nie skorzystać?

 4. 4
  --3
  ~ AMale już nie koniecznie
  Czwartek, 19.11

  Ciemnota w tym narodzie jest jednak przeogromna - nikt parafianie nie oddaje za darmo działki jedynie, tak jak napisano w trybie bez przetargowym w użytkowanie wieczyste (coroczne, ustalone przez samorząd opłaty za korzystanie z działki), który następuje prawie w każdym przypadku poszerzenia już zajmowanych nieruchomości obojętnie, przez jakiego właściciela. Ta procedura jest znana w Polsce natomiast oddzielnym problemem jest ogromny areał gruntów na terenie miasta pozostający w jego władaniu a przylegający do budynków i działek (po obrysie budynku) zajmowanych przez wspólnoty mieszkaniowe i różne podmioty gospodarcze. Swego czasu jakiś jajogłowy myśliciel i tłumacz pisma świętego wymyślił, że ten areał jest przynależny miastu i innym nic do tego. Chytry i głupi dwa razy traci, bo teraz miast zatkane jest nadmiar areału, którego nie jest w stanie ani logistycznie ani gospodarczo ogarnąć.

 5. 5
  --2
  ~ zone
  Czwartek, 19.11

  Lepiej oddać Sielance niż wspólnotom, które w ogóle nie umieją zagospodarować terenów dzierżawionych od miasta - przykład jedna ze wspólnot na Pionierskiej postawiła sobie altanki i garaże bez jakiejkolwiek zgody na terenach dzierżawionych, co jest niezgodne z umową dzierżawy, ale nikomu z urzędasów to nie przeszkadza, później miasto sprzeda to za złotówkę" wspólnocie, a dzierżawa obecnie wynosi 1,22 zł i i jest to dzierżawa na cele mieszkaniowe - mija się z celami ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak się włada terenami należącymi do miasta czyli do nas mieszkańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. 6
  +6
  ~ tq
  Czwartek, 19.11

  Żadnego rozdawnictwa mienia mieszkańców! Niech spółdzielnia sobie stanie do przetargu i kupi tę ziemię.

 7. 7
  --1
  ~ AMale już nie koniecznie
  Czwartek, 19.11

  przerażenie - te wpisy jak i niektóre stwierdzenia artykułu

 8. 8
  +2
  ~ do AMale juz niekoniecznie
  Czwartek, 19.11

  Człowieku nie ubliżaj nikomu, wiem co to jest "bez przetargu w wieczyste użytkowanie" innymi słowy oddanie za darmo na X lat.

 9. 9
  --3
  ~ AMale już nie koniecznie
  Czwartek, 19.11

  chore brednie i kompletna niewiedza - jak można zabierać głos w sprawach w których nie ma się nawet podstawowej wiedzy z Kapitału Marksa czy Elementarza to wykoncypowałeś a może ?

 10. 10
  +2
  ~ Hrabia George
  Czwartek, 19.11

  Prezes-staruszek Sielanki kandydował z list SLD do rady miasta.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92314004898071