Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ powiec
  Sobota, 17.01

  Załóżmy, że prawdą jest to, co głoszą górnicy, że „zła sytuacja kopalni to wina złego zarządzania”. To w takim razie, w czym problem? Czemu tak świetnie zorganizowani w związki górnicy, nie wystąpią do Rządu o przekształcenie kopalń w spółki pracownicze i czemu sami nie zarządzają „efektywniej” tymi kopalniami?! Jestem pewien, że każdy Rząd by się chętnie na to zgodził i jeszcze dał sowitą „wyprawkę i krzyżyk na drogę!;) Niestety związkowcy dobrze wiedzą, że kłamią i przeżyją tylko na garnuszku Państwa i podatników!

 2. 2
  +6
  ~ eWA ...
  Sobota, 17.01

  NEPOTYZM FRAJEROM Z PSL-u TEŻ MA SIĘ DOBRZE I NA CO TU MA PRZYSTAWKA - PO NARZEKAĆ .................................

 3. 3
  +9
  ~ rejtan
  Sobota, 17.01

  to mafia złodziejska jedni drugich warci!!!.?Ich cel to okradanie Polski dbanie o własne sprawy i kase. Zniszczyli Polskę, jej gospodarkę przemysł ,zawłaszczyli razem z komuną wszystko co się dało, zaprzedali się Niemcom i Rosji.A PSL ci złodzieje rządzili by z kazdym Hitlerem,Stalinem ,Putinem aby się nachapać a głupi polski lud to kupuje!!!!!!

 4. 4
  +10
  ~ maruda .
  Sobota, 17.01

  Najtrudniej jest zwalczać mit legendę . Szczególnie jest to trudne , kiedy ciągle i wielokrotnie powtarza się rzeczy z gruntu fałszywe i nieprawdziwe . Przykładem tego jest górnictwo , a szczególnie lansowany jego wizerunek połączony z mylnym , a głoszonym ustawicznie twierdzeniem o koniecznym i niezbędnym jego istnieniu . Jakoby dla dobra kraju . I bez znaczenia jest jakim kosztem i za jaką cenę kraj ma obowiązek utrzymywać brać górniczą . Kiedy likwidowano PGR-y , a pracowało w nich 480 tyś. pracowników argumentem do likwidacji ich miejsc pracy przyczynił się podobno czysty rachunek ekonomiczny . Stocznie , przędzalnie upadały też z tego powodu . Zgodnie z logiką kopalnie nierentowne też muszą upaść . A , jeśli stanie się inaczej , to oznacza , że nie ma w kraju sprawiedliwości .

 5. 5
  +4
  ~ Fa
  Sobota, 17.01

  Nic nie mówi się o nieudolnym zarządzie z prezesem , który zarabia kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie o przesadnie rozbudowanej administracji, o niezliczonej ilości spółek funkcjonujących na kopalni, o kilkunastu związkach zawodowych ,które głównie walczą o zachowanie swoich przywilejów i ciepłych posadek. Gdyby kopalnie sprywatyzowano to właściciel zwolnił by nierobów ,ograniczył administrację zredukował związki zawodowe do jednego i wyrzucił spółki z kopalni. Sytuację w kopalni można porównać do bagna panującego na kolei autorstwa specjalisty PO od eksluzywnych zegarków

 6. 6
  +3
  ~ Rambo
  Sobota, 17.01

  Związkowcy przynajmniej coś robią dla Polaków w przeciwieństwie do rządu POkemonów

 7. 7
  +6
  ~ warmiak
  Sobota, 17.01

  Obsiedli Kompanię Weglową niczym kleszcze". Zarobki prezesów szokują... Górnicy walczą o miejsca pracy i godziwe życie. Rząd Ewy Kopacz - wsparty przez posłów koalicji - chce zamknąć (pod hasłem "restrukturyzacja") cztery kopalnie. To jednak nie przeszkadza, aby prezesi Kompanii Węglowej przez lata brali gigantyczne pensje. A jej obecny szef nie chce ujawnić ile zarabia.

 8. 8
  +8
  ~ Kamil
  Sobota, 17.01

  I tak wcześniej czy później dzięki rządom PO-PSL i Komorowskiemu,górnicy wylądują na umowach śmieciowych ,jak większość pracowników w Polsce.

 9. 9
  +3
  ~ Ha,Ha
  Sobota, 17.01

  No to co, przepychana nocą ustawa o zamykaniu kopalń leci do kosza?

 10. 10
  +2
  ~ Jogi
  Sobota, 17.01

  Takie czasy wszystko trzeba wywalczyć protestami, albo na wszystko sie zgadzać i narzekać a oni w tv wodę z mózgu nam robią. Pozdrawiam Górników pilnujcie tej choloty,‼

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0578918457031