Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2023

Blisko 45 proc. Polaków uważa, że przesuwanie wyborów samorządowych to zły pomysł

22.06.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Blisko 45 proc. Polaków uważa, że przesuwanie wyborów samorządowych to zły pomysł

44,8 proc. ankietowanych twierdzi, że przesuwanie wyborów samorządowych to złe rozwiązanie - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Tylko 11 proc. sądzi, że zmiana terminu głosowania to dobry pomysł. Aż 27,2 proc. uważa, że zmiana daty głosowania to ani dobry ani zły pomysł. Prawo i Sprawiedliwość przymierza się do wydłużenia obecnej kadencji samorządów do 2024 r. Dzięki temu wybory samorządowe nie odbywałyby się w tym samym roku, co wybory parlamentarne.

 

23,4 proc. ankietowanych uważa, że zmiana terminu wyborów samorządowych to zdecydowanie zły pomysł, a 21,4 proc. pytanych przez IBRiS dla Radia ZET twierdzi, że raczej zły. Zdecydowanie dobre zdanie na temat wydłużenia kadencji obecnych prezydentów miast, burmistrzów i wójtów ma 1,6 proc. Polaków, a 9,4 proc. udzieliło odpowiedzi, że to raczej dobre rozwiązanie. 17 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie wie lub trudno powiedzieć coś na ten temat.

 

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach  17-18.06.2022 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ obserwator
  Środa, 22.06

  jak tylko pis doszedł do władzy ,to było wiadome że będzie majstrował przy ordynacji.każdy sposób dobry by utrzymać sie przy władzy za wszelka cenę.w razie przegranej -długoletnia odsiadka.

 2. 2
  +5
  ~ chochoły
  Środa, 22.06

  Przesunięcie wyborów samorządowych ma dać pis władzę absolutną. Wygrane wybory parlamentarne (a na to się zanosi) spowodują, że "elektorat" zagłosuje w samorządowych tak, by nie skłócać się politycznie i finansowo z "centralą". Wybieg po władzę . Jeżeli wybory parlamentarne były by "cieniutkie" dla pis, to jest jeszcze pół roku na przynajmniej utrzymanie swoich bastionów w samorządzie. Opozycja nadal nie ma programu i "koalicji". W naszym mieście nikt nie ma programu, a przepytano już chyba 5 kandydatów na prezydenta - każdy tylko chce fotel i bredzi że jest ok. A nawet programu mini nie ma.

 3. 3
  +6
  ~ Wybory nawet jutro.
  Środa, 22.06

  Przedłużenie termin wyborów , to dla Elbląga , nie tylko dramat, ale już tragedia. Czes przewietrzyć do starych pryków, towarzyszy, cału urzad miasta.

 4. 4
  +8
  ~ Przytłoczony
  Środa, 22.06

  Mi wszystko jedno kto tu jest od lat tak samo więc wybory powinny byc szybciej oby sędziwe wiekiem baby i dziady przeszli w stan spoczynku i moze cos drgnie ,bo za chwilę wszyxcy sie zestarzejemy w stagnacji

 5. 5
  +3
  ~ gwiazda
  Środa, 22.06

  Mały knuje jak by tu dalej niszczyć kraj. Ktoś pisze że opozycja nie ma programu. Dla mnie programem może być nawet 8*byle by tylko ich odsunąć i osądzić.

 6. 6
  0
  ~ Niestety
  Czwartek, 23.06

  To już koniec, PiS wygrał, ostatni gasi światło

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1607611179352