Niedziela, 26.06.2022, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Kukiz: PiS musi wpisać do programu zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu i dzień referendalny

21.06.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kukiz: PiS musi wpisać do programu zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu i dzień referendalny

„Senat jest dla mnie instytucją drugoplanową. Mogłaby to być spokojnie instytucja ekspercka składająca się z byłych prezydentów, premierów, ciało doradcze. Priorytetem jest zmiana ordynacji wyborczej do parlamentu. Nie może być tak, że poseł jest wybierany przez zawiadowców partii politycznych, a nie przez obywateli. Obywatele wskazują partie, natomiast posłów wybierają im wodzowie partyjni. To nie są posłowie obywatelscy, tylko to są żołnierze partyjni. I to jest klucz do konieczności zmian ustrojowych” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy Paweł Kukiz, lider Kukiz’15.


Na uwagę, że obecnie nie ma planów zmiany ordynacji wyborczej do Sejmu, Kukiz podkreślił, że w tej sprawie powołany został zespół pod nieformalnym kierownictwem profesora Jarosława Flisa. „Mamy trzy modele ordynacji wyborczej mieszanej, która mogłaby być wprowadzona bez konieczności zmiany konstytucji” – mówił Kukiz.


„Jeśli PiS wywiąże się z tych wszystkich zobowiązań, czyli jeżeli jeszcze uchwali sędziów pokoju i obniży próg frekwencyjny przy referendach lokalnych. Jeśli dojdziemy do porozumienia w sprawie list wyborczych, to oprócz tego musiałby wpisać do programu na 2023-2027 zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu z uwzględnieniem jednomandatowych okręgów wyborczych oraz dzień referendalny przynajmniej raz w połowie kadencji” – dodał lider Kukiz’15.

 

Cała rozmowa wkrótce na RMF24.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ALOJZY
  5 dni temu, Wtorek, 21.06

  No i git, czas zmienić te skostniaĺe przepisy! Bo inaczej nigdy nie zmienimy rzeczywistości wybierając te same postaci! Rok 2023 wykończy nas walką wyborczą, ogladalac wszędzie te same ,nudne i mało atrakcyjne twarze jak dzialają , z kim jedzą, czym się golą, co zwiedzają i jak się kochają ! Czas dać szansę nie partiom tylko ludziom ,ktorzy są juz w 21 wieku i chcą innej Polski , miasta,wsi ! Czas ,aby do gry weszli mlodzi ,nowi ludzie! Liczymy na zmiany! Bo to wszystko jak widać musi w koncu runąć by narodzilo się na nowo !

 2. 2
  --4
  ~ Poz
  4 dni temu, Wtorek, 21.06

  No senat z koperta marszalkiem i elblazka motorowka dawno powinien byc zlikwidowany darmozjady

 3. 3
  +11
  ~ obserwator
  4 dni temu, Wtorek, 21.06

  kukiz,kaczyński cię nosem wciągnie,przetrawi i wystrzeli z tyłka na rzadko.

 4. 4
  +2
  ~ jarosław
  4 dni temu, Wtorek, 21.06

  co to ma wspolnego z Elblągiem ?

 5. 5
  +2
  ~ rambo11
  4 dni temu, Środa, 22.06

  Witam nie wiem jak ty się golisz jak możesz patrzeć lustro-zgnoiłeś ten kraj tak samo jak ten obrzydliwiec z warkoczami w nosie (będziecie siedzieć)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1316258907318