Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZKS Olimpia Elbląg

Sponsor strategiczny, prężnie działająca Akademia. Olimpia ze spokojem może patrzeć w przyszłość?

05.02.2023, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sponsor strategiczny, prężnie działająca Akademia. Olimpia ze spokojem może patrzeć w przyszłość?
Fot. Paweł Friedrich

Olimpia Elbląg, jak zapewnia jej prezes, myśli o rozwoju i awansie do pierwszej ligi. Czego potrzebuje, aby to uzyskać? Oczywiście pieniędzy. - Mamy nadzieję, że w lutym już będziemy mogli oficjalnie ogłosić naszego nowego sponsora strategicznego – mówił w rozmowie z nami Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpia. - Cieszymy się, że nawiązaliśmy kontakt z wiceministrem Aktywów Państwowych panem Andrzejem Śliwką, który pomógł klubowi w wielu kwestiach.

 

 

Jak oceniłby Pan Olimpię Elbląg? W jakim miejscu jest dziś?
 

Udało nam się stworzyć drużynę, która walczy i jest w górnej części tabeli. W drugiej rundzie udało się nam utrzymać zawodników, mimo że wielu z nich miało ciekawe oferty. Trzecia rzecz, która chyba jest najtrudniejsza i chyba najważniejsza to są kwestie finansowe. W dobie kryzysu, w dobie po pandemicznej, w dobie wojny, która trwa na Ukrainie i trudności wielu firm kwestie finansowe są jeszcze bardziej skomplikowane.


Olimpia zawsze borykała się z większymi lub mniejszymi trudnościami finansowymi. Jak to wygląda teraz?


Zawsze są jakieś potrzeby.W ostatnich latach były one spowodowane m.in. awansem do I ligi w sezonie 2011/12, spadkiem, reformą rozgrywek w sezonie 2013/14, borykaniem się z obudowywaniem tego wszystkiego, pandemią, kryzysem. Dzisiaj jesteśmy na etapie, że to wszystko jest poukładane. Kompletujemy budżet, aby móc powalczyć o te wyższe cele. Oprócz tego, co otrzymujemy od Miasta czy innych instytucji, wchodząc w programy ministerialne czy te związane z PZPN-em, udaje się nam rozwijać klub i myśleć o perspektywie awansu. Chcielibyśmy wykorzystać szansę, która się pojawia.

 

W ubiegłym roku duże firmy państwowe tj. Orlen, Energa czy PZU wsparły finansowo Akademię ZKS Olimpia Elbląg.

 

Głównie to było skoncentrowane na szkolenie młodzieży. W Akademii trenuje ok 500 dzieciaków. Chcemy najzdolniejszych zawodników „przesuwać" na poziom seniorski. I to się udaje. Coraz więcej zawodników gra w rozgrywkach, trenuje z pierwszym zespole. Mam nadzieję, że niebawem będziemy się cieszyć grą tych zawodników w Olimpii, ale nie tylko. Moim marzeniem jest, aby któryś z tych chłopaków zadebiutował w ekstraklasie. Od 2014 r., kiedy dwie Olimpie się połączyły, stawiamy na młodzież. Uwieńczeniem tego będzie zobaczenie, jak ci młodzi ludzie grają w ekstraklasie albo wyżej. Na to czekamy.

 

Ten rok zapowiada się dla Olimpii głównie pod znakiem walki o awans?

 

Po poukładaniu spraw związanych z Akademią, funkcjonowaniem klubu, w tym roku koncentrujemy się na tym, aby podjąć rękawice w walce o awans. Musimy też bardziej wzbogacić budżet na 2023 r. Rozmawiamy z różnymi firmami, nie tylko państwowymi, aby weszły do wspierania nie tylko Akademii, ale też i pierwszego zespołu.


Olimpia niebawem zyska sponsora strategicznego?

 

Mamy nadzieję, że w lutym już będziemy mogli oficjalnie ogłosić naszego nowego sponsora strategicznego. Cieszymy się, że nawiązaliśmy kontakt z wiceministrem Aktywów Państwowych panem Andrzejem Śliwką, który jest z okolic z Elbląga, ale w Elblągu uczył się i mieszkał wiele lat. Teraz, kiedy jest w Warszawie współpracujemy. Pomógł klubowi w wielu kwestiach. Liczymy na to, że w najbliższych dniach, tygodniach uda się dopiąć te wszystkie rzeczy, o których rozmawialiśmy z przyszłym sponsorem strategicznym i otrzymamy wsparcie dla naszego klubu. Pan Andrzej Śliwka pomógł w zorganizowaniu spotkań z firmami, na których mogliśmy zaciekawić naszym pomysłem np. na szkolenie młodzieży. Cieszymy się, że pan Andrzej Śliwka utożsamia się z naszym klubem i przyjeżdża na mecze, szczególnie te ważniejsze. Był na meczu ze Stomilem Olsztyn i Kotwicą Kołobrzeg czyli tych bardzo kluczowych i udało się je wyraźnie nam wygrywać.


Czyli w lutym zostanie ogłoszony sponsor strategiczny?

 

Taką mamy nadzieję. Dopóki nie jest wszystko dopięte lepiej głośno nie mówić. Jesteśmy bardzo blisko, aby zamknąć temat, aby do Elbląga wpłynęły dodatkowe środki, które pomogą w rozwoju Olimpii.


O jakich środkach mówimy? O takich, które pozwolą Olimpii ze spokojem patrzeć w przyszłość?

 

Na pewno nie będą to środki, które pozwolą nie patrzeć na innych. Dzisiejsze czasy nie są łatwe. My dopiero będzie rozpoczynać współpracę. Mam nadzieję, że ona będzie się rozwijała i będzie pozytywnie oceniana. Liczę też na to, że będą pojawiać się sukcesy sportowe, za którymi będzie szedł wzrost świadczeń, które są proponowane w tym momencie. Mówimy o sponsorze strategicznym, czyli będzie to firma, która będzie dawała największej środków ze sponsorów.

 

Olimpia zaangażowała się w pomoc dzieciom z Ukrainy, które obecnie przebywają w naszym mieście.


Wraz z PZU podjęliśmy się realizowania programu „Dobra drużyna PZU". Przez rok, co sobotę, dla ok. 30 dzieci z Ukrainy organizowane są bezpłatne szkolenia. Zajęcia prowadzi Anton Kolosov. To nie była jednorazowa pomoc. Mam nadzieję, że ta inicjatywa będzie kontynuowana w 2023 r.


Czy z nadzieją patrzy Pan w przyszłość Olimpii?

 

Tak. Mam nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się z sukcesów sportowych dopinając też sprawy infrastruktury. Jeśli chcemy, aby Olimpia awansowała to wszyscy musimy współpracować. I samorząd i kibice i instytucje państwowe. Wtedy jest większa szansa. Gdy widać determinację tych wszystkich środowisk to wszyscy będą beneficjentami sukcesu, jeśli on się pojawi. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Naszym wspólnym dobrem jest Olimpia i Elbląg, w którym żyjemy i którego mieszkańcom chcemy dostarczyć wielu sportowych emocji w tych trudnych czasach.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

Z Pawłem Guminiakiem rozmawiała

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Zaczyna się
  Czwartek, 26.01

  Czyli Pan Śliwka zaczyna działać w Elblągu! Akcja wybory się pomalu rozkręca i w sumie na tlen leśnych dziadków ma szansę!

 2. 2
  +7
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 26.01

  Polityka...... nie sport....

 3. 3
  +6
  ~ W sumie racja
  Czwartek, 26.01

  No tak lepiej uderzać juz do przyszlego prezydenta niz do przeszłego!

 4. 4
  --2
  ~ ~elblążąnin
  Czwartek, 26.01

  to jest KSIĄDZ PAWEŁ GUMINIAK, a nie jakiś tam "PAN"! Niech ludzie wiedzą, że ksiądz katolicki potrafi być dobrym gospodarzem, który dba o sportowy wizerunek miasta, a nie tylko jakiegoś polsko katolickiego KLABANA wychwalają, bo rozdaje tacę, którą dali WIERNI, a nie on na WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 5. 5
  --2
  ~ anty Tusk
  Czwartek, 26.01

  J.....ac PO !!!!

 6. 6
  0
  ~ Marcus
  Czwartek, 26.01

  Widze ,że pan Prezes zrozumiał swoje błedy z przeszłośći i je eliminuje.Brawo tak trzymać kibice są najwązniejsi.Wydaję mi sie ,że pierwsze co pan bardzo dobrego i mądrego zrobił .To zatrudnienie trenera( młokosa) Gomułki.Od poczatku byłem jego zwolennikiem.Facet doprowadzi Olimpię do najwiekszych sukcesów od 1945 r.Chyba ,że ktos go nam podbierze.

 7. 7
  +6
  ~ ...
  Piątek, 27.01

  ""Dopinanie infrastruktury"" . Znaczy się są już zakontraktowane spychacze które wjadą na to miejsce zwane stadionem i zrobią swoje ?

 8. 8
  +4
  ~ karabinnaskoble
  Piątek, 27.01

  ja sie nie znam, ale jak rządzicie klubem, tak jak zamawiacie stroje dla najmłodszych trenujących (ponad PÓŁ ROKU czekania na strój - i nadal nie ma) to ja się tylko za głowę złapię. Co to za klub aby połowa trenujących miała strój, druga biega w barcelonach, realach albo pepco, bo rozmiarów nie ma. Prezesie, tupnij nogą!!!!!!!!!!

 9. 9
  +2
  ~ Upadły Harlej
  Piątek, 27.01

  Kampania i wciskanie nam towarzysza sliwki z Pasleka jako kandydata na prezydenta juz ruszyla ostro na tym portalu

 10. 10
  +3
  ~ pijak_z_prostej
  Piątek, 27.01

  za sam wzrok na zdj. temu człowiekowi nie wierzę, nawet umiem się żegnać - do widzenia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.369952917099