Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZKS Olimpia Elbląg

Olimpia wygrywa ze Zniczem i wskakuje na 3 miejsce w tabeli

20.08.2022, 20:45:00 Rozmiar tekstu: A A A

Jest kolejna wygrana Olimpii Elbląg w drugiej lidze. Drużyna trenera Przemysława Gomułki, po trudnym spotkaniu, ograła Znicz Pruszków 2:1 (1:0) i pnie się w górę ligowej tabeli. Ten pojedynek miał kilku bohaterów, ale szczególne słowa uznania należą się Andrzejowi Witanowi.

Dla ekipy Znicza wyjazdy są w tym sezonie trudne. W delegacji ekipa z Pruszkowa spisuje się znacznie słabiej, ale nie znaczyło to, że Olimpia będzie miała łatwą przeprawę. Przyjezdni pokazali, że nie przypadkowo weszli w sezon całkiem przyzwoicie i będą wymagającym rywalem dla każdego.

Trener Przemysław Gomułka lubi zaskakiwać, zatem w składzie ataku pojawił się Dawid Wojtyra. On także miał swój wkład w ten triumf, ale jego moment przyszedł później. Na pierwszy plan wysunął się od razu Aron Stasiak, który najwyżej wyskoczył w polu karnym, wykorzystując dośrodkowanie Jana Senkevicha. W 4 minucie Olimpia prowadziła.

Ten szybko strzelony gol ustawił gospodarzy, którzy nie narzucali tempa. Rywalom zależało, aby odpowiedzieć, ale niewiele z ich akcji wynikało. Na to wpływ miał przede wszystkim Andrzej Witan, który pokazał znakomitą formę. Obronił strzały Patryka Skóreckiego, Łukasza Bogusławskiego i Macieja Firleja. Znicz więc stwarzał sobie sytuacje, ale natrafił na ścianę w postaci golkipera elblążan.

Te niewykorzystane sytuacje mogły, tak jak w piłkarskim przysłowiu, dać gola miejscowym. W doliczonym czasie pierwszej części Dawid Wojtyra otrzymał znakomite podanie w pole karne, ale z ostrego kąta posłał futbolówkę obok dalszego słupka.

Jednak tej sytuacji napastnik Olimpii dług nie rozpamiętywał, tylko wyciągnął wnioski. W 47 minucie Łukasz Sarnowski, po zwinnym rajdzie, skupił na sobie uwagę defensywy i zagrał do Dawida Wojtyry, który uciekł obrońcom z radarów. A gracz gospodarzy zamarkował strzał, mijając bramkarza przyjezdnych i spokojnie zdobył drugiego gola.

Znicz już nie miał nic do stracenia, więc zmienił swoją grę na bardziej odważną. To dało efekty. Ekipa z Pruszkowa oblegała bramkę miejscowych, ale na posterunku był Andrzej Witan. Najpierw złapał strzał Patryka Skóreckiego, a potem znakomicie obronił jego zagranie, gdy ten chciał go zaskoczyć z dystansu. W 55 minucie skapitulował, gdy Maciej Firlej strzelił z kilkunastu metrów i piłka odbiła się od słupka. Ten gol nie wpłynął jednak na dalszą postawę bramkarza Olimpii. W 62 minucie skrócił kąt w pojedynku z Pawłem Moskwikiem, a ten trafił futbolówką w słupek. W końcówce był także czujny, wybijając piłkę, gdy był rzut rożny.

Nasza drużyna w tym sezonie nie przegrała już 7 meczu z rzędu.

Przemysław Gomułka (trener Olimpii Elbląg): Przyjaźnimy się też poza piłką i wiedziałem, ze będą bardzo dobrze przegotowani na ten mecz. Mogło się to wszystko zakończyć 3:1 dla nas, 2:2, ale i też 2:3. Był to otwarty mecz i myślę ze za to płaci się pieniądze, aby takie mecze oglądać, pełne sytuacje, bramek i pojedynków. To był piłkarsko najbardziej zbliżony mecz do tego, co chcemy grać. Andrzej był w odpowiednim momencie tam, gdzie musi być. Wykonywał parady na poziomie międzynarodowym.

Mariusz Misiura (trener Znicza Pruszków): Przemek jest moim przyjacielem i nie chcę skraść mu show tej konferencji, bo zasługuje, żeby cieszyć się z wygranej. Świetna druga połowa, otwarty mecz, bardzo piłkarski z każdej strony. W pierwszej stały fragment zdecydował. Zapamiętam na długo pana bramkarza Witana. Szkoda że wychodzimy na pierwsza połowę i od razu dostajemy bramkę, tak jak w drugiej. Wtedy nie gra się zbyt łatwo. Gratuluje i trzymam kciuki Przemek, abyś zmieniał naszą polską piłkę tak, jak to robisz do tej pory.

Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 2:1 (1:0)

1:0 - Stasiak 4', 2:0 - Wojtyra 47', 2:1 - Firlej 55'

Olimpia Elbląg: Witan - Sarnowski, Wierzba, Wenger, Piekarski, Jakubczyk (46, Gutowski) - Sienkiewicz (74, Famulak), Danilczyk (46, Kuczałek), Czernis (74. Branecki), Stasiak - Wojtyra (80, Rajch)