Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Urzędnicy zostaną w domach. Administracja publiczna ma pracować zdalnie

30.10.2020, 18:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Urzędnicy zostaną w domach. Administracja publiczna ma pracować zdalnie
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, muszą pracować zdalnie przez najbliższe dwa tygodnie. Od poniedziałku jak największa liczba osób powinna pracować zdalnie – zapowiedział dziś (30 października) premier Mateusz Morawieckie. Premier zaapelował także w tej sprawie do pracodawców.

Podczas piątkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, szef rządu poinformował nie tylko o zamknięciu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Jest również decyzja rządu o wprowadzeniu pracy zdalnej w administracji publicznej, podano także nowe informacje dotyczące szczepionki na COVID-19.

Od poniedziałku (2 listopada) pracownicy administracji publicznej ci, którzy nie muszą wykonywać swojej pracy stacjonarne, będą pracowali zdalnie. To obostrzenie będzie obowiązywało przez najbliższe dwa tygodnie, jeśli zajdzie taka potrzeba termin ten zostanie przedłużony. Premier zaapelował również do prywatnych pracodawców.

Mój apel kieruję również do przedsiębiorców, dyrektorów firm - tam, gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej, to zróbcie to. Wiele państw w Europie wprowadza lockdown. Musimy ograniczać kontakty między ludźmi, żeby przerwać transmisję wirusa

- tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Premier po raz kolejny zaapelował również do seniorów, aby w ciągu najbliższych dwóch tygodni najlepiej w ogóle nie wychodzili z domów. - Powyżej 70. roku życia to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie. Dlatego dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu i instrukcji, dyspozycji bardzo mocnej, żeby seniorzy pozostali w domu. Przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie wszyscy z państwa, którzy mogą zostać w domu i nie muszą w ogóle udawać się na zakupy czy gdzieś w celach bytowych, żeby pozostali w domach. Solidarnościowy Korpus Wsparcia seniorów ma służyć tym, którzy się zgłoszą - podkreślał.

Podczas konferencji pojawił się również temat szczepionki na koronawirusa.

Wczoraj odbyłem posiedzenie w formie wideokonferencji Rady Europejskiej z premierami, prezydentami wszystkich państw Unii Europejskiej. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprezentowała plan szczepień i bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki na COVID-19 już w styczniu dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują – dla ludzi starszych i dla służb medycznych

- przekazał Mateusz Morawiecki.

W kolejnych paru miesiącach ma być ten plan szczepień dostępny szerzej, dodał premier.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ mam tego dość
  Piątek, 30.10

  To może redukcje etatów należałoby zrobić? Załatwić i tak nie można nic! A teraz to już się ku@#$ wcale nigdzie nie dodzwonię!

 2. 2
  +4
  ~ Jerzy W
  Piątek, 30.10

  Cyniczne sk...wiele z PIS sprowokowały protesty w czasie pandemi a teraz sk...el Jarosław nasłał na te protesty bojówki

 3. 3
  +3
  ~ aborcja na życzenie
  Piątek, 30.10

  Baby wyskrobcie PIS ojczyzna błaga

 4. 4
  +13
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 30.10

  Od marca UM Elbląg zamknięty dla mieszkańców...... a teraz urzędnicy w domu......

 5. 5
  +2
  ~ jak żyć bez foto i bombek
  Piątek, 30.10

  To teraz fotograf "redakcyjny" będzie jeździł do domu Wróblewskiego po codzienne foto? Postawcie jego dużą fotkę przy bramie UM i nikt tam nie wejdzie. Cały gmach na podziwianie bombek.

 6. 6
  +7
  ~ Jerzy W
  Piątek, 30.10

  Wieprze z Pis odebrały polskim kobietom prawo decydowania o sobie nie chodzi o żadna aborcję na życzenie czy na prośbę to jest sprawa drugorzędna, kobietom i mężczyznom też, PIS odebrał prawo do decydowania o własnym życiu w imię kościelnej ideologii

 7. 7
  +1
  ~ kozioł czeka
  Piątek, 30.10

  Więcławska też ?

 8. 8
  +4
  ~ Heniek
  Piątek, 30.10

  Ale zdalnie mogą z urzędu tak jak nauczyciele ze szkoły z klasy albo pracowni komputerowej

 9. 9
  +7
  ~ nord
  Piątek, 30.10

  przecież oni od marca udają ,że pracują , szczegolnie góra , prezydentów ,jakby nie było , a w sklepach i kościolach tlok

 10. 10
  +5
  ~ odiprofanumvulgus
  Piątek, 30.10

  Walka z epidemią kosztuje. Proponuję obniżenie pensji za zwłokę w odbieraniu telefonów i inne przypadki braku profesjonalizmu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89940404891968